Venäjän miehityksen jälkiä

Venäjä miehitti itä-Ukraina ja Krim 2 vuotta sitten, siellä on talous ahdinko. Venäjä miehitti Georgian osat, siellä 25 vuotta hallitse köyhyys ja nälkä. Venäjä miehitti Suomen kukoistavat osat 70 vuotta sitten, mikä siellä nyt on???? Venäjän kommunistit tai kuka on nyt vallassa vain tuholaisia.
11111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Osaisivatkohan he muuttaa tyyliään? Se olisi heille hyödyksi, jos oppisivat tekemään kaikesta toimivaa ja tuottavaakin.

Äänestä
  • Omasta mielistä ne tekivät kaikki oikein. Itä-Ukrainasta oli viety kokonaiset tehtaat Venäjälle. Se on Ukrainan heikosta puolustusta maksu.

    Äänestä

Missä ryssä, siellä sorto, köyhyys, mielivalta ja kurjuus!

Kun ryssä häipyi miehittämästä Itä-Eurooppaa, alkoi jokaisessa noista maista valtava taloudellinen ja henkinen renesanssi ja hyvinvointi jonka ryssänvalta oli siihen saakka estänyt.

Ryssä on SYÖPÄLÄINEN ja PAHANTEKIJÄ, aina ja kaikkialla. Maailma olisi paljon parempi paikka ILMAN RYSSIÄ!

Äänestä
  • Hei persreikä Krimin talouteen ovat vaikuttaneet lännen pakotteet ja Tataariterroristien aiheuttamat sähkökatkot.Peppureikä,vilkaise tätä Ylen uutista ,missä kerrotaan Krimin halusta erota Ukrainasta jo 90-luvun alussa.Eng. kielisiä sinulle on turha laittaa ymmärrät niistä saman verran kuin sika pohjantähdestä.
    http://yle.fi/aihe/artikkeli/2014/03/21/krim-halusi-irti-ukrainasta-jo-1990-luvulla

    Äänestä

  • 18plus10 kirjoitti:

    Hei persreikä Krimin talouteen ovat vaikuttaneet lännen pakotteet ja Tataariterroristien aiheuttamat sähkökatkot.Peppureikä,vilkaise tätä Ylen uutista ,missä kerrotaan Krimin halusta erota Ukrainasta jo 90-luvun alussa.Eng. kielisiä sinulle on turha laittaa ymmärrät niistä saman verran kuin sika pohjantähdestä.
    http://yle.fi/aihe/artikkeli/2014/03/21/krim-halusi-irti-ukrainasta-jo-1990-luvulla

    Taitaa KRIMI haluta kohta takasin osaksi Ukrainaa

    Äänestä


Venäjä on juuri tuollainen uhka naapureilleen ja on ollut sitä käytännössä aina.

Suomettuneet rassukat huutaa kurkku suorana, että "mutku USA", unohtaen tyhmästi että venäläiset ovat naapureitamme ja vaikuttavat uhkallaan Euroopassa suoraan pieniin naapureihinsa.

Mikäli USA ja Nato ei olisi jarruttamassa Eurooppa olisi nyt täysin erilainen ja pienille eurooppalaisille kansoille paljon nykyistä huonompi paikka asua.

Tiivis EU- ja Nato- yhteistyö on pienille länsimaisille (Suomen kaltaisille) kansoille elinehto.

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

Ostovoima: v.2015 (IMF) GDP per capita Purchasing Power Parity
Suomi : 41,120
Venäjä: 25,411
Ukraina: 7,519

Kyllähän talous on ukrainassa paljon huonommassa kunnossa, kuin venäjällä.

Äänestä

Supervalta Venäjä kaput.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TuholaisetVenäjältä kirjoitti:

Venäjä miehitti itä-Ukraina ja Krim 2 vuotta sitten, siellä on talous ahdinko. Venäjä miehitti Georgian osat, siellä 25 vuotta hallitse köyhyys ja nälkä. Venäjä miehitti Suomen kukoistavat osat 70 vuotta sitten, mikä siellä nyt on???? Venäjän kommunistit tai kuka on nyt vallassa vain tuholaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu