OP:n asunnossa Kalkkikadulla grillataan hiiligrillillä(alakerrassa oleva tyttöporukka),sääliks käy ylhäällä asujia
Kalkkikadun grillaaja
Järkihoi
7112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä täällä kannattaa valittaa.
Kai ne saa grillata hiiligrillillä,koska ne piti puolen yön aikaan samainen kanalauma hirveetä meteliä pihalla,kiva mennä silmät ristissä aamuun,ku ei oo saanu kunnolla nukuttua.
Kyseisessä talossa ei oo ilmeisesti mitään sääntöjä
Asiahan korjaantuu täällä valittamalla...
Voi oliko sulla nälkä ja näin kadehdit tyttöjön ruokia.
Hei kaikki ihanat naiset,,,, kadehtia naisessa vain "ihan kaikkea" grillaa kyllä Sinut, ,,ylikypsäksi
Muuta maalle,kaupungissa pitää hyväksyä,että siellä asuu muitakin ihmisiä.Koirat,lapset,juopuneet,grillaajat,muut mölyäjät,se on aina ollut kaupunkielämää ja tulee aina olemaan.Maalta ole tullut,ja maalle olet aina muuttava takaisin,vai sopeudutko.
Säännöt on myös maaseudullakin, mitä tulee kaupunki ja varsinkin kerrostaloasumiseen nykyajan pipopäitten ja näiden jälkeläiset ei sellaisistata välitä.