Tyttäremme (14v.) joutui tänään 30.5.2016 n. klo. 14:15 ahdistelun kohteeksi koulumatkallaan, Keravan Kultasepänkadulla. Tekijät, 2 n. 30v. miestä olivat ajaneet autolla tyttäremme perässä pitkin jalkakäytäviä ja mm. huudelleet huonolla suomen kiellä naista halventavia sanoja. Auto oli kiilattu kahteen kertaan poikittain jalkakäytävälle tyttären matkan estämiseksi. Ahdistelijat liikkuivat vanhalla valkoisella tai vaalean harmaalla sedan tyyppisellä henkilöautolla. Onneksemme tytär pääsi pakoon Sampolan palvelukeskuksen suojiin ja on nyt kotona turvassa.
Tapahtumasta on ilmoitettu koululle ja poliisille.
Pitäkää rakkaistanne huolta!
Kun Kerava matuja alkoi ottamaan
11
482
Vastaukset
- hidassytytyskö
Tänään 30.5. Nyt on kyllä jo kesäkuu menossa
- enkäsitämuijia
Vaikka ois joulukuu, matu ottaa ja matu raiskaa ! Mutta tietty jos on tarvis edes jotakin munaa...
- ahdistelijamamupartio
YOUTUBE : Olavi Mäenpää.
- suomi.irakilaisille
Tämä mies puhuu asiaa mamuista. YOUTUBE : Jari Leino show
- 1121121
auton numbra ? miksi hän ei sottanut poliisille ?
112 !!!!!!!!!!!!!! - täälläki
hyi isot koirat
- Abdalh
Laitakane tyttot pukeutuman nin, etei herata himoa ja hallua !
Jalkat suojan ja huntu pahan.
Ei kukan kiusa ena.- vittumitäpulinaa
Laitapa sinä mustapekka ittes lähtemään Afrikkaan, te ette naista muuten saa kuin väkisin ! Kysykää vaikka siltä jäteäsäkkiäidiltänne !
- Passsssskka
Poliitikot tuovat tuota ihmissaastaa maahan pää märkänä - hei me rikastutaan tällä
- Gjju
Aloitus oli siiderivalaan valehtelema juttu.näitä riittää feikkejä.
- ulosvaansuomesta
Tätähän tapahtuu jo kaikkialla Suomessakin, ei tarvitse edes valehdella , miksi pitäisikään näin älytöntä asiaa ? Kukaan järkevä fiksu suomalainen nainen ei ota vapaaehtoisesti matua. Säälin niitä, jotka joutuu ruman ulkonäkönsä takia ottamaan edes matun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 984214
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.783477Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723084SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822556Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52366Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2072162Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302091- 41880
- 73811
- 52776