Pukeutukaa säädyllisesti

naamallinen

En voi olla jakamatta tätä. Jonotin erässä toimistossa vuoroani. Vastapäätä mua istui vaalea nainen resoritopissa, jossa ei ollut olkaimia, se varmaan pysyi ylhäällä ajatuksen voimalla. Alla ei ollut liivejä, ja rinnat roikkuivat navassa. Topin yläreunasta pursui hyllyvä valkoinen läski.
Eräs nuori somali pojankloppi meni ihan lähelle katsomaan naista ja hihittämään, kunnes ilmeisesti pidempään Suomessa ollut tuli nykäisemään klopin pois.
Kyllä oli noloa, arvatkaa tunsinko myötähäpeää sen typerän naisen puolesta.
Pukeutukaa ihmiset säädyllisesti, ei tietenkään burkaan ja huiveihin vaan ihan normaalin säädyllisesti. Ei pelkästään tuijottajien takia vaan oman itsenne ja turvallisuutennekin takia.
Kunhan varoitin.

5

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naamallinen

      123

      • Sano vaan rohkeasti, jos tarvitset apua ketjusi nostamisessa. Voit tehdä sen vaikka kertomalla, että millaista keskustelua ehkä tavoittelet aiheesi tiimoilta, kun itse aloitus sellaisenaan ei näytä niin kovasti ketään kiinnostavan.


    • naamallinen

      123

    • sdfgsdfgdf

      Maailman ei tule pyöriä teidän likaisella mielikuvituksella varustettujen ahdasmielisten ja ihmisoikeuksia rajoittamaan pyrkivien kusipäiden tahdon mukaan. Sinun mahdollinen myötähäpeäsi on sinun ongelmasi, ei kenenkään muun.

    • Läskiä

      Moitteettoman asiallinen kirjoitus, älkää kommentoijat kitiskö asiasta mitä ette ilmeisesti tyhmyyttänne ymmärrä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      446
      6462
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      157
      3805
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      99
      2485
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1969
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      123
      1333
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1263
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1114
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1085
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      1000
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      983
    Aihe