Keskustellaas vähän sittä Raamatun UT

mukaisesta, kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi Kristillisyydesta.

Että mikä vasta osoittautuu / todistautuu siksi. Ne Raamatun UT mukaisen Kristillisyyden tunnusmerkit ilmentäväksi ja täyttäväsi. Mitä kaikkea ja miten edellyttää alkaa elämään ja toimimaan, että voi tulla sellaiseksi, Raamatun UT mukaiseksi, kaikille hyväksi, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riitäväksi, Oikeasti Kristillisyydeksi.

Jeesuksen nimessä... asiallisesti / rakentavasti keskusteluun haastaja. vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen pitäytyvä, palvelijansa ja seuraajansa.
13156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eikö löydy ketään Raamatun UT mukaisesta Kristillisyydestä asiallisesti ja rakentavasti keskustelemaan kykenevää?!

Äänestä
  • Huhuu Esko! Täällä ollaan!

    Äänestä

Jeesus oli perin kiero sääli ja ei kertonut suoraan mitä pitää tai ei pidä tehdä. Sanoi vain, että Pyhä Henki tulee ja opastaa teidät tietoon Suomeksi: kun on tankannut tarpeeksi Biologiaa, Matikkaa ja ehkä Hissaa, niin tulee aika, jolloin tieto ei perustu kirjoista luettuun vaan siihen, joka tulee Jumalalta. Tää on venäläistä rulelettia Jumalan toimesta, joka tietää, että sulla on oikeat kortit, mutta kirkko ei tiedä. Se on sellaista.

Äänestä
  • Jeesus oli perin kiero sääli. Sääli on sairautta!

    Äänestä

Edelleenkin niitä Raamatun UT mukaisesta Kristillisyydestä asiallisesti ja rakentavasti keskustelemaan kykeneviä, asiasta keskustelemaan odottava.

Jeesuksen nimessä... vähäinen palvelijansa ja seuraajansa.

Äänestä
  • Odota ihan rauhassa vaan..

    Äänestä

Ei vieläkään ilmaantunut ketään, joka olisi kiinnostunut keskustelemaan Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunnikasi, Hänen, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävällä tavalla eläviä ja toimivia / vaikuttavia apostolisia seurakuntiaan / sitä Jumalan VALTAKUNTA yhteyden ja yhtenäisyyden jokaista jäsentään myöden Raamatun UT mukaisuudessa / Hänessä mahdollistavaa, pelastukseksi Kirst. vaihtoehtoa rakentavasti?!!

Jeesuksen nimessä... edelleenkin niitä Hänen seurakuntiaan rakentaviksi kutsutuja etsivä / perään kuulutteleva? Että missä ovat kun ei näy eikä kuulu. Vaikka Raamatun UT mukaan kuuluisi näkyä, ja kuulua ihan kaikeen maailmaan asti, kaikille luoduille.

vähäinen, Totuuudessa pysyvä ja siihen pitäytyvästi elävä ja toimiva kutsuttu / armoitettu palvelijansa ja seuraajansa.

Äänestä

Ja edelleenkin tällä kaikki väki, vain "maailmalle vakeudeksi" soihdut sammuneina, muista ja muusta niin väliä itsekkyyden unemissaan, "maalle suolattomina" NUKKUU! Kuin Nooan aikaiset, ne jotka heräsivät ja kiinnostuivan siitä pelastukseksi vaihtoehdosta, Nooan arkista LIIAN myöhään.

Siksi saivat sen syystään tuomionsa, siinä silloiselle pahan valtaan antautuneille, = saata naa Luojansa sijasta pelveleviksi taipuneelle ihmiskunnalle LOPUKSI, lopullisen tuomionsa vadenpaisumuksessa.

Jeesuksen nimessä... herätykseksi muistuttaen. vähäinen, palvelijansa ja seuraajansa.

Äänestä
  • Johan sitä tuohon kellonaikaan pitääkin olla nukkumassa. Ja mitkä ihmeen soihdut?! Sähkö on keksitty jo ajat sitten. Ja sitten vielä.. Mitään maailmanlaajuista vedenpaisumusta ei ole koskaan tapahtunut.

    Äänestä

Kyllä olisi jo kerkea aikaa alkaa herätä tiedostamaan missä ajassa ja tilassa ihmiskunta kaikkine eri nimisine "krist." kuntineen nyt Jumalan ARMON aikakauden viimeisen sukupolven lopun aikana elää. Ja alkaa etsimään sitä, kullekin turvallisen ja turvatun, kakkinpuolisen kestävän hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistavaa ja takaavaa, vääryyksistä ja pahuuksista vapaata, Jumalan VALTAKUNTAA ja Hänen, kaikille hyväksi vanhurskautta. Ettei joudu sinne ikuisuuden HIRVITTÄVÄLLE puolelle, josta ei ole paluumahdollisuutta.

Jeesuksen nimessä... herätykseksi muistuttaen.

Äänestä
  • Edelleen kirjoittelet siihen vuorokaudenaikaan milloin pitäisi olla nukkumassa. Etkö saa unta?

    Äänestä

  • Mitä väliä sillä on mihin aikaan alitus viestin tai vastauksen laittaa. Nehän jää tänne pysyväksi, kukin voi osallistua mihin aikaan vuorokaudesta tahansa, ja minä päivänä, aamulla illalla tai yöllä tahansa. Valtavat on mahdollisuudet.

    Jeesuksen nimessä... tiedoksi valistaen. vähäinen palvelijansa ja seuraajansa.

    Äänestä

  • Et siis saa unta! Mene lääkäriin ja kerro ongelmastasi. Niin..Netin kautta on valtavat mahdollisuudet vuosikausia jatkuvaan häiriköintiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Herätyys kirjoitti:

mukaisesta, kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi Kristillisyydesta.

Että mikä vasta osoittautuu / todistautuu siksi. Ne Raamatun UT mukaisen Kristillisyyden tunnusmerkit ilmentäväksi ja täyttäväsi. Mitä kaikkea ja miten edellyttää alkaa elämään ja toimimaan, että voi tulla sellaiseksi, Raamatun UT mukaiseksi, kaikille hyväksi, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riitäväksi, Oikeasti Kristillisyydeksi.

Jeesuksen nimessä... asiallisesti / rakentavasti keskusteluun haastaja. vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen pitäytyvä, palvelijansa ja seuraajansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu