Missä on ne talousviisat? (kusipäätollot?) Jotka telkassa läähätti, että mamutus tuo Suomeen vaurauden??
Elättimamut tuo vaurauden!
6
140
Vastaukset
- Kaineon
huomanneet mokanneensa, ja paenneet puskiin miettimään satujaan ja tarinoitaan.
- Nythän.se.on
kuultu, että jopa eriuskoisten ramadan aikana pitää kokkien olla paikalla palvelemassa heidän ruokailutottumuksiaan, olipa yö tai päivä.
Eikö niillä ole todellakaan taitoa, halua vai AIKAA järjestää itse omaa ruokaansa, vaan sekin on palveltava nokan alle valmiiksi laitettuna, olkoon vuorokauden aika mikä tahansa!
Ainako tuo sama kokkauspalvelu on ollut? Siis niille maksetaan toimeentulotukea täällä olemisestaan, heille kokataan ruoka valmiiksi nokan alle, ja he vain valittavat tekemisen puutetta!
Koska valtiovalta järjestää meille veromaksajille tuon saman mahdollisuuden? Jopa vanhukset kärsivät nälkää kun ruokaa ei ole, ja se kyky iän rajoittamana kokata itse on mennyttä elämää.
Keittää, todella keittää, ja ne kukkahattutädit, ne risoo mua todella!!!!!!!!
Ei ihme että viha mamuja vastaan kasvaa!- käenpojat
Seuraavassa vaiheessa ne vie asunnot suomalaisilta!
- Nythän.se.on
käenpojat kirjoitti:
Seuraavassa vaiheessa ne vie asunnot suomalaisilta!
Osakkeiden sijoittajathan on huomanneet jo tuon kikan. Sossu maksaa, vuokra on varmasti taattu, välittämättä miten ne haittaavat muiden osakkeiden omistajien elämää taloyhtiössä, valloittamalla joka sopukan taloyhtiössä.
- oibisnes
Tiputtaa hinnat ja sijoittaja ostaa loput kämpät halvalla, nyhtää sossulta kovat vuokrat!
- Nythän.se.on
oibisnes kirjoitti:
Tiputtaa hinnat ja sijoittaja ostaa loput kämpät halvalla, nyhtää sossulta kovat vuokrat!
Onneksi meidän taloyhtiöstä ei kukaan sijoittaja ole ottanut mamuja asuntoonsa hyyryläiseksi.
Toivottu ja yhtiökokouksessa mainittu asiasta, sillä silloinhan toisten asuntojen hinnat romahtaa. Niin on käynyt muutamissa taloyhtiöissä, ja kai ne oppirahat on tullu tietoisuuteen omistajille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205044
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r22322Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361270- 971211
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121200- 931074
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17873viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168835En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61753Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."
Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii25719