USA valtionvelkan todistajat kirkko venäjältä

Siinä aikana kun Suomi vahvista armeijan ja valmistele Naton kanssa paljon harjoituksia. Venäjä perusti suomeen "USA valtionvelkaan todistajat" kirkon haarakonttoriin. Ryskij tykkä puhumista USA velasta perse paljana.
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan tuo velka melkoinen:

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/suomellako-iso-valtionvelka-katsopas-tata-biljoonalukua/5158126

Muistan jostain lukeneeni,että rahoitus on suurelta osin Arabimaista,mutta valalle en voi mennä.Sellainen kuva on jäänyt kuitenkin jonnekin tuonne takaraivoon.

Yhdysvassa on myös kärsitty aika ajoin talouskriiseseuitä ja työttömyys on ollut siellä pidempiaikainen ongelma

http://www.hs.fi/radiotelevisio/a1458533960554

https://fi.wikipedia.org/wiki/Finanssikriisi_(2007–2009)

Elvytys ja pitäaikenen työ työttömyyden poistamiseksi on tuottanut viime vuodet tulosta USA:ssa.

http://yle.fi/uutiset/yhdysvalloissa_tyottomyys_alimmillaan_kahdeksaan_vuoteen/8653407

Äänestä

Ehkä nyt ei ihan uutta kirkon sivuhaaraa ole perustettu. Jospa vaan on annettu tämä teema nyt esitettäväksi.


"Kioskin aiemmassa Pietarin trollitehdas -jutussa kerrottiin, että palkkatrolleille annetaan päivittäin teemat, joista he kirjoittavat jopa sata viestiä päivässä eri foorumeille ..."

http://kioski.yle.fi/omat/venaja-trollit-suomessa

No sori, huumoria vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VenäjänTalousKaput kirjoitti:

Siinä aikana kun Suomi vahvista armeijan ja valmistele Naton kanssa paljon harjoituksia. Venäjä perusti suomeen "USA valtionvelkaan todistajat" kirkon haarakonttoriin. Ryskij tykkä puhumista USA velasta perse paljana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu