Ramadan, muslimien paasto. Suuresti ilmoitetaan kuinka kaikkien heitä paapovien tulee valmistua yösyötölle, kun päivät makaavat jaksavat , yöt syödä. Onko tämä todella täkein uutinen YLELLÄ. Kyllä ketuttaa .
YLEN uutisointi 6.6 2016
ennustelija
486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Menis rehellisiin töihin
Meikäläisen duunissa on muslimeja ja firma kusettaa niitä aivan törkeesti...
Luota YLEen. Kyllä ne osaa laskelmoida oikean tavan tehdä uutisia. Tietävät mistä kirjoittaa, ja miten, ja mitä jätetään pois. Harhaanjohtaminen on YLElläkin ihan strategiatason asia. Tämä on ihan faktinen juttu. YLE ei ilmeisesti edes välitä siitä, kaikki YLEn työntekijät ei kuulu haittamaahanmuuton kannattajiin. Tietoa vuodetaan tietyissä paikoissa. Mm. TOR-verkossa on hyviä keskusteluja YLEstä, joissa on mukana ensikäden tietoa.
Jos yleä on uskominen niin Afrikasta on loppunut nälänhätä kokonaan kun siitä ei uutisoida enää lainkaan vain laittomien illegaalien hukkumisista
.