Sossutantat täällä kovasti huolissaan mamujen ramadanista. Sossutantat ovat erittäin huolissaan siitä saavatko nuoret ja raavaat mamumiehet ramadanin aikana syödä vastaanottokeskuksissa. Suomalaisista vanhuksista ei ole SDP, vassarit ja vihreät enää huolissaan, olkoot paskavaipoissa vaan.
Odotetaan mielenkiinnolla milloin syttyy taas punavihreä someraivo kun joku raavas turvapaikanhakijamies ei ole saanut ruokaa vastaanottokeskuksessa. YLE pitää huolta tiedottamisesta, kuten aina näissä asioissa.
Odotetaan mielenkiinnolla milloin syttyy taas punavihreä someraivo kun joku raavas turvapaikanhakijamies ei ole saanut ruokaa vastaanottokeskuksessa. YLE pitää huolta tiedottamisesta, kuten aina näissä asioissa.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kyllä naiset on hulluja.
ja ne yösyöpöt , melkoista pelleilyä .
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
seksikin kielletty... nyyyyyyhhhhhh
Vain päiväsaikaan. Siiderivalaat joutuvat päivystämään yöllä heh heh.
Kyllä seksiä saa harrastaa päivälläkin, jos käy sen jälkeen heti peseytymässä. Näin kerrottiin sunnimuslimien suulla Marokossa. Allan hyväksyy!
Juuri kun toisen uskonnon leirinuotiotarinoista on kasvettu isoksi niin pitää alkaa toisen uskonnon tarinoita ajaa vastaavasti sisään.
hellantettat tentään.
Tämä muslimien ns. paastoaminen on oikeasti tekopyhää ja silmänpalvomista. Nimittäin vain päiväsaikaan he joutuvat olemaan syömättä ja juomatta, mutta yöllä pimeän tullen he saavat mässäillä niin paljon kuin jaksavat. Kyllä kuka tahansa voi olla syömättä päivällä, jos tietää voivansa yöllä syödä mielin määrin. Eräs muslimi jopa sanoi suoraan, että ramadanin aikana monen muslimin paino nousee eikä laske näiden yöllisten herkuttelujen vuoksi. Toisin kuin kristityillä paastoajilla, jotka kirjaimellisesti paastoavat ja siksi myös laihtuvat.
alllah ei näe pimeässä. Saa syödä ja juoda mielin määrin. On se omituinen jumala?
Ja nussia ja tupakoida!
Kovasti se tuntuu sinuakin askarruttavan, piti tulla ihan erikseen tänne avautumaan. Itse pohdiskelet ja nillität ja sitten meet osoittelemaan toisia. Mikäs piipittäjä sinä olet ?
Kuulin radiosta kun Evitskogin VOKin johtajaa haastateltiin ja hän sanoi että yöllä on parempi olla yllin kyllin Halal-lihaa tarjolla etteivät vastaanottokeskuksen asukkaat ala mellakoimaan. On ne perkeleet röyhkeitä!
VOK:in asukkaat saavat verovaroin kustannettua ilmaista ruokaa ja vielä kehtaavat alkaa laatimaan sääntöjä maksajilleen!
Jos kuka ei osallistu ilmaiseen aamupalaan, lounaaseen, päivälliseen ja iltapalaan niin olkoon ilman, seuraavana päivänä ruoka varmaan jo kelpaa paremmin.
Ei kai vaan näille Vastaanottokeskusten suvakeille makseta verovaroista yötyö-lisiä Ramadanin takia???
Onkohan yk ja amnesty jo käynyt kaikissa arabimaissa huolestumassa, että saavat varmasti paljon halallihaa joka yö syödäkseen ramadanin aikana. Ei kai tämän humaani huoli nyt pelkästään Suomen asia ole?
Niinpä! Noissa barbaarivaltioissa kun on vielä paljon lämpimämpää päivisin kuin Pohjolassa. Joten, miten YK ja Amnesty huolehtivat esimerkiksi alaikäisistä ramajuhlan viettäjistä arabimaissa? Onko turvallista lähteä muslimipilottien ohjaamalle lennolle ramaisu-aikana? Onko se VIELÄ turvattomampaa kuin tavallisesti?
Tätä leikkimistä riittää aikansa ja lopulta järki voittaa suvakin mielenkin kun perheestä on jäljellä se vähä mitä on saatu raavittua seiniltä ja se paskanhaju siinä lisänä mikä varmaan on sitä kulttuurin ihanuutta näille suvakeille.
Toivotaan, pahas pelkään, että olemme Ruotsin tiellä.
http://www.adressit.com/kansanaanestys_maahantunkeutujien_poistamisesta_maasta
Eipäs purnata ruoasta, ruoka on ehtottomasti vaatimukset täyttävää! Jos ruoka ei maistu, sen voi jättää syömättä.
Lisäksi huomautan, ettei tuo alituinen valittaminen sovi irakilaisen sotilaan arvolle.
Tätä repliikkiä voisi tavalla tai toisella hieman korostaa uudessa Tuntemattomassa.
Ruuasta purnaavalla jermulla on kohtauksessa parransänki sekä tukka, jonka Ääniseltä puhaltava tuuli on nostanut päälaelle ananaksen muotoiseksi.
Joku kirjoitti täällä vissiin poistetussa ketjussa, että eikö oikeasti aikuinen ihminen osaa olla syömättä ilman hyysäystä.
Mitenkäs se on huomioitu, että Suomessa on "yötön yö" juuri Ramadanin aikaan, eli se Allahi päivystää täällä ihan koko ajan? Olen nyt hyvin huolissani poikien jaksamisesta.
Kovasti näytät sinäkin asiaa asiaa murehtivan. muuten et olisi tullut tänne avautumaan.
Jos tuo rämätän on olevinaan paasto niin sithän miekään en oo olevinaan tupakinpolttaja ku oon yöajan polttamatta. Kyllä nyt piristi tää uusi ajattelu. Jos seinänaapuri tulee savusta valittamaan niin sanon sille etten oikeestaan polta et oon vähän niinku lopettanut samalla tavalla ku rämätänissä lopetetaan syöminen ja juominen.
Hyvä tuo rämätän heh!
Ramadan on jokaisen oma valinta. Jos haluaa paastota, niin sitten haluaa. Eli ei siitä voi valittaa, kun se kerran on oma valinta. Mitään yöruokintoja ei saa erikseen järjestää. Sellaista jos haluaa, täytyy mennä muslimimaahan.
Mutta ai niin, eihän edes muslimit halua elää muslimivaltiossa.
Nyt on näytettävä, että jos haluat suomalaisten elättävän sinut, niin suomalaiset asettavat avustuksen ehdot. Turvapaikanhakijalle järjestetään ruokaa, suoja, vaatteita ja jopa kielikoulutus, mutta suomalaisen kulttuurin mukaan.
En minäkään mene Lähi-Itään huutamaan ja vaatimaan porsaanlihaa ja alkoholia. Sehän olisi aivan typerää. Ihan yhtä typerää on olettaa, että vastaanottokeskus Suomessa tarjoaisi ruokaa keskellä yötä. Hommaa oma kämppä ja työpaikka, jos haluat syödä milloin sattuu. Uskontosi on ihan oma valinta, ei mikään pakko.