Voiko Ramadan lisätä raiskauksia?

Kauhea nälån tunne saa ihmisen tekemään tekoja, mitä ei muuten tekisi.
894
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei ne raiskuut nälän tunteesta johdu, saatanan palvonnasta ne johtuvat.
Ja vuodenaika eli kesä on se mikä tulee lisäämään niitä.

Äänestä

Mutta voiko ramadan lisätä muslimin uimahallipanoja,oliko ramadan meneillään kun se 10 v. pikkupoika raiskattiin altaassa. Raiskaaja oli muslimi ja raiskaaja oli haltioituneena vaan nussinu kaikkien nähden,tää ramadan ja raiskaus on jo sanallisesti toisiaan lähellä. Mutta muslimit kyllä raiskaa muutenkin paljon,ja eikö niiden profeettakin ollut pedofiili raiskaaja? Pelottaa tää ramadan,kun saattaavat muslimit raiskata kenet vaan. Pitäisköhän noi meidän kissatkin nyt lukita jonnekkin varmaan paikkaan ettei vaan muslimi survase munaa ramadanin aikaan meidän mirriin. Oli meinaan sellanen videon pätkä netissä kun muslimi pakolainen silitteli kissan sukupuolielimiä,oliko silloin ramadan?

Äänestä

Ramadanin aikaan muslimi syö kerran vuorokauteen,joutilasta aikaa kyllä jää tehdä vaikka mitä. Matujen vaimot jää vokkeihin ja matu itse lähtee yöllä kulli ojossa "töihin".

Äänestä

Todellako alkaa raiskaaminen houkutella, kun olet nälissäsi? Kaikkea sitä kuulee.

Äänestä
  • Ei ramadan tarkoita nälissään olemista nehän saa syödävaikka koko yön ja nukkua päivän kun ei töihinkään tarvi mennä.
    Liekö työnteko luvallistakaan silloin?

    Äänestä

Samanlaista kaikissa lähi-idän tuontiuskonnoissa:

"Suuri paasto eli pääsiäispaasto on paastoaika ennen pääsiäistä.

Suuri paasto kestää varhaiskristilliseltä ajalta periytyvän tavan mukaan 40 vuorokautta. Esikuvana tämän pituiselle paastolle on ollut se, että Raamatun mukaan Jeesus vetäytyi ennen julkisen toimintansa aloittamista 40 päiväksi autiomaahan paastoamaan ja rukoilemaan[1][2][3]."

Äänestä
  • Kristityt onneksi maallistumiskehityksen ansiosta näistä luopuneet.

    Äänestä

Ramadan jälkeen voi sitten taas tehdä syntiä täysin vatsoin ja puhtain mielin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuherruskame kirjoitti:

Kauhea nälån tunne saa ihmisen tekemään tekoja, mitä ei muuten tekisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu