Sergei Lavrov vakuutti Timo Soinin rinnalla Moskovassa, että Venäjällä ei ole aikomustakaan hyökätä mitään Nato-maata vastaan - mutta Natoon kuulumattomille maille hän ei tullut antaneeksi mitään vakuutusta
-------------------------------------------------
Jokainen tajuaa viestin siisällön se on linjassa putten sanomisten kanssa joka on että r...ä ei pärjää Natolle mutta vielä sen ulkopuolella olevia vastaan se voi vielä hyökättä. Meillä sinisilmäiset r....än hännystelijät vielä kehuvat tätä itä naapuria. Natoon välittömästi ja kaikki pelottelut mitä nämä itä trollit keksii niin on valetta. Kauppa käy natojäsenyydstä huolimatta joka suuntaan se ei ole loppunut muiltakaan ja tärkeintä on että Turvallisuus on taattu koska Natossa on varmaa että r...ä ei uskalla eväänsä liikuttaa tai Natomaita uhata, uhota se toki voi
-------------------------------------------------
Jokainen tajuaa viestin siisällön se on linjassa putten sanomisten kanssa joka on että r...ä ei pärjää Natolle mutta vielä sen ulkopuolella olevia vastaan se voi vielä hyökättä. Meillä sinisilmäiset r....än hännystelijät vielä kehuvat tätä itä naapuria. Natoon välittömästi ja kaikki pelottelut mitä nämä itä trollit keksii niin on valetta. Kauppa käy natojäsenyydstä huolimatta joka suuntaan se ei ole loppunut muiltakaan ja tärkeintä on että Turvallisuus on taattu koska Natossa on varmaa että r...ä ei uskalla eväänsä liikuttaa tai Natomaita uhata, uhota se toki voi
Vastaukset 28
Vanhimmat
erikoiluokan rauhankumppani ja erityisen läheisessä yhteistyössä USA:n kanssa.
Hyökkäys Suomeen olisi erityinen riski myös EU:n suuntaan.
Tiltuthan siitä haaveilevat.
Natoon
No ei vaiteskaa :P
myös, että Venäjällä oikeus puolustaa itseään jos Naton infratruktuuri tulee liian lähelle Venäjää. Näin ollen Venäjä aikoo käyttää voimaa jos joku sen rajanaapureista vielä yrittää natoon. Jos valtaa Baltian maat niin se ei ole hyökkäys vaan puolustutuksellinen toimenpide Naton infratruktuuria vastaan.
r..än nuolijan on aika tajuta se että Naapureiden alueet ei ole r..än alueita. Ne tekee omilla alueillaan mitä haluaa. r...än uho On latteaa kun r..än ulkoministeri totesi itku kurkussa että natoa vastaan ei hyökätä joten se siitä itä trollien hehkutuksesta. itä nuolijoiden jutussa vituttaa eniten juuri se että ne yrittää koko ajan ajaa r..än etua sen rajojen ulkopuolella Länsimaita vastaan.
"Näin ollen Venäjä aikoo käyttää voimaa jos joku sen rajanaapureista vielä yrittää natoon."
Puhut nyt suulla suuremmalla! Ei Venäjä ole tuollaista tehnyt eikä tee jatkossakaan!
"Jos valtaa Baltian maat niin se ei ole hyökkäys vaan puolustutuksellinen toimenpide Naton infratruktuuria vastaan. "
Lavrov juuri sanoi, ETTEI VENÄJÄ KOSKAAN NYÖKKÄÄ NATOON!
Ja Lavrov on monta vertaa uskottavampi kuin joku wannabe-Venäjän Tiltu!
kyllä itä trolleja v...a kun r..än Ulkoministeri totesi suoraan että r..ä ei hyökää Natomaihin koskaan. lipsahtanut viesti kertoo että nyt nyt on suomen ja ruotsin oltava Nopeita kuten meitä on jo kehotettu menemään Natoon
sanoi että Venäjä ei ole hyökkäämässä Nato-maahan niin silloin Naton infran tuominen Baltian maihin merkitsee sitä, että Nato on hyökkäämässä Venäjälle ja tällöin Venäjällä oikeus puolustaa itseään ja neutralisoida Naton infra Baltiassa.
Tarkoittiko Lavrov mainostaa Natoa Suomelle?
:)
Oli mitä oli, ei kiinnosta. Velvoittaa liikaa.
Mitäs velvetteita on liikaa?
Natovinkujien kommenteissa vituttaa eniten juuri se, että ne avoimesti ajavat maailmankaikkeuden suurimman rikollisen, USA:n asiaa ja etua ja yrittävät uskotella ihmisille, että se, että USA puuttuu esimerkiksi Suomen sisäisiin ja puolustuksellisiin asioihin, olisi jotenkin hyväksyttävää. Natovinkujat yrittävät siirtää Suomea rikollisleiriin ja sitä ei kukaan järkevä ihminen voi hyväksyä.
Minusta on tasan yhdentekevää se, mitä Venäjä miettii maailman asioista sisäisesti. Mutta sellaista ajatusta en siedä, että jo monen valtion laillisen hallinnon ja infrastruktuurin tuhonnut USA päästetään huseeraamaan Suomeen. Se nimittäin tietää ajan myötä tuhoa myös tänne, mutta sitä eivät tietysti lyhytnäköiset, vähäjärkiset ja paperivoimaa ihannoivat natovinkujat pysty käsittämään.
miten r..än nuolija vinkujat saa joka asiassa asiat käänetyksi Yhdysvaltoihin? Natosta kun puhutaan niin silloin pitää muistaa etä siien kuuluu nyt 29JÄSENTÄ. Mutta r..än nuolijat vinkuu vain yhdestä. Nato on 29 maan liitto.
Mutta minäpä puhunkin USA:sta, joka on naton keulakuva ja pää-äänenkannattaja sekä tärkein aseiden tuottaja. Jos Suomeen tulee nato, niin siinä on USA aina kärkenä.
Myös Lavrov kiirehti vastaamaan suomalaiskollegalle suunnattuun kysymykseen. Venäjän ulkoministeri toisti ensin jo tutun mantran jokaisen maan oikeudesta valita itse oma puolustuspolitiikkansa
------------------------------------------------------------------------
itä nuolijat paniikissa
Natoon
Joo ei kiitos
Natoon
Nato ei pysty auttamaan edes baltteja. Etkö natorunkku ymmärrä, että nato tarvii suomea enemmän kuin suomi natoa?
Miten niin? Sehän ON JO auttanut? Ilman jäsenyyttä Baltian maat olisi vllattu jo moneen kertaan!
Natoon
Viesti on selkeä Natomaita vastaan ei r..ä pärjää eikä halua kokeilla. Mutta muista ei puhuttu mitään
Mitä helkkarin valitusvirttä pidät yllä, sano mikä on ongelmasi?
Venäjä ei hyökkää minnekään, ei ole ainuttakaan esimerkkiä Vladimirin aikana, eikä sitä ennen?
Ainut hyökkääjä on jenkit ja vieläpä pahanlaatuinen....Suomi on vielä helisemässä tällaisen kumppanin kanssa.
georigia, Ukraina, Krimi, nyt alkuun
Lavrov on rehellinen mies,jos Suomi ei ole Natossa, saa hyökkää.
Natoon
Kiitos Sergei suorasta sanasta, Natoon!
Natoon
Natoon