Huomio!TULOSSA 11.6.-16 SEINÄJOKI

11178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mo mites meni niinku omasta mielestä?

Äänestä
  • Loistavasti, kiviäkään ei kiinnostanut. :)

    Äänestä

  • Sosiaalisessa mediassa kiinnostus taas sitävastoin todella suurta...joten suukkaa vähä soukemalle ettei matun harvaksi hakkaama purukalusto pelota IHMISIÄ

    Äänestä

  • OokkoHoroKipäPäästäs kirjoitti:

    Sosiaalisessa mediassa kiinnostus taas sitävastoin todella suurta...joten suukkaa vähä soukemalle ettei matun harvaksi hakkaama purukalusto pelota IHMISIÄ

    Niin on, yksi pommittaa taju kankaalla sanasta sanaan samaa populista kopioitua soopaa ulkomailta yötä päivää viikosta toiseen jokaisen eteläpohjalaisen ja varmaan muidenkin kuntien keskustelupalstoille.

    Varmaan katkeraa kalkkia, kun täällä hampaita kurkkuun hakkaavat lähinnä SOO-porukka, oikein käskee somessa väkivaltaan ja samaan aikaan kunnon ihmiset Kauhavalla ja Seinäjoella ovat oppineet pitämään hyvin käyttäytyvistä turvapaikanhakijoista.
    Heidän seurassaan ei tarvitse kenenkään pelätä, toisin kuin näiden riehuvien pellesotureiden kanssa, kun hakkaavat jo toisiaan ainakin sanallisesti. Turpaan saaneet eivät kai kehtaa tunnustaa?

    Äänestä

  • Aaahhhahaaa aiai ku ookki kipiä päästäs...ei saatana ei kukaa tuollaasta surkiaa tosissaan ota...:D :Ddd kyllä kaikki jo tietää missä mennään...voi tätä myötähäpiää sun puolesta eeeiiihhh hahahaaa kuinka tuli hyvä päivä :DDD

    Äänestä

Oliko nämä katupartioijat kännissä vai krapulassa kun eivät paikalle päässeet?

Äänestä

Kyllä ottaa SisuMololle koville, kun vain muutama lusuhousu paikalla. Kato fb-sivuilta (jos ei oo postanu). ...jos, niin jos jos... Kaikella on aikansa.

Äänestä

Sisumolon kukka on ollu jo pikään kuihtumaan päin. Ei oikein jaksa se seurakunta kuivinsuin olla ja ku pääsöö suuta kostuttamaan niin lähtöö vähä hommat kärestä

Äänestä

Missä ne kaikki keva-simpanssit oli? Uuninpankollako kehräämässä? Luulis että kauden päätapahtuma olis kiinnostanut jos niinkuin sydämmmmellään on mukana. Vai oliko noi 30 sis pakotetut puolisot jengin koko vahvuus?

Äänestä

En tuota sakkia ja Finlandiaa kyllä yhdistäisi, EN! Sisukin taitaa olla näistä kavereista kaukana. Sisua on se, että tehdään ja omalla toiminnalla viedään asioita eteenpäin, omalla TYÖNTEOLLA ei suunsoitolla.

Sisua oli miehissä sotavuosina, mutta ne ei valittaneet ja sodan jälkeen rakensivat tämän maan ja sen hyvinvoinnin, että heidän lapsillaan ja lapsenlapsillaan olisi helpompaa, mutta niillä olikin liian helppoa ja alkoi valitus!! Milloin mistäkin valitetaan, stana!! Menkää töihin!

Äänestä
  • Juu. Ei se mitään auta, jos jostain peräkyliltä yhteiskunnan varoilla elävä tulee tänne kaupunkiin ja yrittää tuputtaa kantaväestölle omaa kulttuuriaan ja elämänkatsomustaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TäyttäAsiaa kirjoitti:

https://m.youtube.com/watch?v=avAB1Of6stA

Tuosta lisätietoa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu