No et ainakaan voltteja nakkelemalla, etkä nojaamalla helluntailaiseen huitomiseen. Oletko koskaan sanonut lääkärillesi, että sinä tarvitset oikeasti apua, eikä mitään kurkkukipulääkettä - kurkkusuorana huutamisen jälkimaininkeihin? Tai parempia silmälaseja mulkoilusi hoitoon?
Etkö?
Etkö?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sait ja saitte Kesitakselta "turpaan" useassa ketjussa,,,, joten piti tehdä taas ala- arvoinen avaus, jotta itseis- arvoi nousisi ja saisi unen päästä kiinni.
Todellisyydessa muutama kymmenen lestapentua ja muutama aikainen vie mäkeen fiksujenkin Vl;ien arvostuksen, - tuollaisiako he todella ovat.
>>Sait ja saitte Kesitakselta "turpaan" useassa ketjussa,,,, >>
Et kai sinä helluntailainen Sika oikeasti kuvittele, että varsinkaan minä koskaan edes lukisin Hänen satukirja-kopioita?? Tuo Hänen helluntailainen tyhmyys on tullut havaituksi jo kymmenien vuosien kokemuksella tällä forumilla. Jos kuitenkin Juhani antoi jollekin turpaan, niin ei se niin mahdoton meriitti vielä ole - ei edes täällä, muutaman henkisesti sairaan (hänen lisäksi), mielipuoliforumilla.
Herää tähän päivään helluntailainen Niilo !
AAAAAAAAAAAAA
iMistä oet muuten saanut kuvan että oisin heluntainen ?? En oe hellun tane?
vastaa asijaan elä komentuoi iMinua ?
Siunauksella
Kes
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Mulkoilustasi, huutamisestasi, huitomisestasi, mutta ennenkaikkea volteistasi päädyin tähän tulokseen!
Hänellä on pelkkää luppoaikaa, mutta hänelle ei ole aikaa oikein kenelläkään :-)
Kerroppas+avaaja+että+miksi+haukut+kesitasta?+Hänellä+kuitenkin+on+raamatun+tuntemus+jota+99.9%:n+varmuudella+ei+löydy+yhdeltäkään+lestadiolaiselta+vaikka+he+väittävät+olevan+maailman+ainoita+oikeita+uskovaisia.+Hän+vastaa+asiallisesti+ja+juttelee+ihan+ookoo+sävyyn.
Oletko+sinä+lestadiolainen+vai+miksi+hillut+itse+täällä+haukkumassa+muita?+Et+ilmeisesti+käsitä+sitä+perusasiaa+että+se+mitä+itse+juttelet+on+suora+peili+siitä+mitä+olet+sisältäsi.+Se+kertoo+sinun+älykkyyden+ja+sydämen+tasosi.+Ei+se+keltään+muulta+ole+pois+vaan+sinulta+itseltäsi+kun+et+kykene+elämässäsi+parempaan+ja+antavampaan+sisältöön.
"Hänellä+kuitenkin+on+raamatun+tuntemus+jota+99.9%:n+varmuudella+"
Tuo+"raamatun+tuntemus"+kertoo+aivosairaudesta.++Hän+on+sairastunut+kivikautiseen+satukirjaan.+Hänen+saastaiset+rikolliset+tavat+(solvaus,+valehtelu)+ja+satukirjan+tuntemuksensa+ovat+taas+äärettömässä+ristiriidassa+keskenään,+joskaan+satukirjan+tuntemus+ei+sinällään+Rakkautta+vahvista+kenellekään,+vaan+ainoastaan+tässä+tapauksessa+helluntaisairautta.
Ole+Hyvä!
Helluntaikommentoijalle:
Hyvänhän tämä helluntailainen rikollinen kesitas tuntuu raamatun tuntevan ja toteuttavan Hänen tahtoa:
Kesitas 17.9.2014 20:22 Minun älykkyyttäni on palstalla ehkä eniten, Melperiä lukuun ottamatta ja olen vakuuttunut, että sen tekee huomattavasta heikoimmilla varustetut lestat.
Kesitas 29.1.2015 17:03 Voidaan myös kysyä; Suosiko Hän näitä R- ritareita. Hänelle riitti se, että Isän ohje oli ottaa heidät hengiltä.
Samaa mieltä. Jo tuo viattoman ihmisen solvaaminen ruskean reiän ritariksi osoittaa, paitsi Kesiataksen rikollisuuden ja aivosairauden, mutta myös Raamatun olevan ihan muuta kuin Jumalan sanaa - ainakaan tuon paikan osalta.
Tämä aivopesty helluntailainen Jussi lukee, imee, oppii, mutta ei ymmärrä. Siksi hänet pitäisi pidättää ja viedä lukkojen taakse, muiden fundamentalistien tapaan. Ei eroa Isisistä mielipiteillään.
Älykkyys on jokin tuntematon suuruus näille avaajaluusereille!
kun ei mitään muuta ole annettavaa ole mihinkään jäljelle jää avaukse kaltaiset purkaukset.
näin se vaan menee käytännössä nämäkin jutut.