Pitikö pilata

Täs tuttu ehdotti minulle suudelmaa ja kehui seksikkääksi. Pitääkö mun kertoa asiasta miehelleni vai ei vai pistänkö hänet jäähylle elämästämme. Ajattelin että ollaan vain ystäviä, kun naimisissakin olen.
Jotenki älytöntä,hän oli tulkinnut minut aivan väärin , olemme tunteneet ikuisesti, hän jo tiesi että haluan hänet vain ystävänä. Mikä ihmisiä vaivaa? Olis ees pidättäytynyt mieheni vuoksi, joka arvostaa häntä oikeesti sydämestään.
673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taidat olla vähän lapsellinen ? Kun miehet on haluillaan, niin ei siihen naisen parisuhde vaikuta, voi olla päinvastoin. Usein se kiihottaa vaan enemmän. Kun toinen on naimisissa, niin ei jää roikkumaan seksin jälkeen, se on aivan luonnollista.

Äänestä

Eikö+tyttö+ymmärrä+vielä+salarakkaudesta+mitään+?+++Se+lisää+jännitystä+ja+saa+seksin+maistumaan+aivan+erinomaiselta,+kiinnijäämisen+riski+antaa+siihen+mehevän+mausteen.Kun+aviomies+tietämättään+on+aisankannattaja,+niin+ystävän+ja+vaimon+suhde++nousee+sellaisiin+sfääreihin,+että+sitä+kokematon+ei+voi+edes+ymmärtää+olevan.++Ainoa+mitä+nykyisin+pitää+varoa,+on+raskaus+ystävän+kanssa.+Nykyisin+voidaan+tehdä+isyystestit,+jossa+asian+laita+sitten+paljastuu,+jos+mies+ikinä+alkaa+epäillä.++Se+voi+tapahtua,+kun+lapsi+kasvaessaan+saa+ystävän+kasvopiirteitä,+tai+silmien+väriä+tms.++Aikaisemmin+arvioitiin+vajaa+10%+lapsista+olevan+jonkun+muun,+kuin+aviomiehen+siittämiä.

Äänestä
  • Onkohan ilmassa samanlaista juhlan tuntua ja sfääreissä liitelyä, kun omalle kohdalle osuu se hehkutettu aisankannattajuus? Epäilen.

    Äänestä

  • Napalankona oleminen on toki häpeä tuossa tapauksessa, mutta kun itse hoitaa kaverin napalangoksi, niin se varmistaa hyvän olon.
    Kaikki pettää kuitenkin, paras olla itse ensimmäinen, jotta pääsee nauttimaan, paska päivä tulee joskus eteen, silloin heitetään petturi-puoliso pihalle, hommataan uusi, jota voi itse pettää ensin ja taas on hyvä olla.

    Äänestä

Juu pistä ukkosi jäähylle vähäksi aikaan, vaihtelu virkistää kummasti

Äänestä

Aina kannattaa ottaa hyvää mulkkua, kerta tarjolla on. Vanhana sitten tyrkyttely ainaski vähenee, ja pimppu kuivuu koppuraksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


etsillee kirjoitti:

Täs tuttu ehdotti minulle suudelmaa ja kehui seksikkääksi. Pitääkö mun kertoa asiasta miehelleni vai ei vai pistänkö hänet jäähylle elämästämme. Ajattelin että ollaan vain ystäviä, kun naimisissakin olen.
Jotenki älytöntä,hän oli tulkinnut minut aivan väärin , olemme tunteneet ikuisesti, hän jo tiesi että haluan hänet vain ystävänä. Mikä ihmisiä vaivaa? Olis ees pidättäytynyt mieheni vuoksi, joka arvostaa häntä oikeesti sydämestään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu