Mitenköhän Dorosta saa ennakoivan tekstinsyötön pois?
Älypuhelin? Doro 8030
Ellu543
5799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sain uuden 8030 pari viikko siten. Minuakin häiritse se viisastelu tekstiä tehdessä. Sen haluan minäkin pois ja sen IBM-näppäimistön, kun en niitä ruotsalaisia å tarvitsen mutta ü kyllä.
Miten olet muuten tyytyväinen?
Muuten toimii odotetusti, mutta osoiteluettelo kahdentaa yhteyshenkilöitä tai pudottelee niitä pois. Melkoinen riesa.
Eikös se löydy näppäilemällä aseta-yleinen asetus-näppäimistöasetukset-lisää asetuksia-lisää asetuksia-tekstin korjaus-näytä korjausehdotukset (tämä asentoon pois päältä)
Olen täysin tyytymätön apparaattiin, jos sekin, että on kahta osoitelista puhelimelle ja tekstiviesteille on jo sairas. Jos soitat jollekin ja se olekaan puhelimen ääressä, joudut kynnällä kirjoitamaan numeron ylös, jotta voit aloittaa teksterin luonnin. Näppäimistö on niin epätarkka, että usein vasta viidennellä yrityksellä saat sen kirjaimen, jonka haluat. Toiminnat ovat ihan sattumanvarasia, mm. äänivoimakuuden säätö joskus onnistuu, joskus sen kuva häviä samantien, aina uudelleen. Että johan on ruotsalaiskeksintö, seniooripuhelin? Kaikkea muuta!
Tiedoksi vain: käytän päivitäin kaikenlaisia vempaimia, joten en ole vasenkätinen näissä hommissa, mutta Doron kanssa ei tullaa ystäviksi. Ennen sitä oli kahta simpukka-Doroja, näihin kyllästyin, kun latauspistoke ei kummassakaan toiminnut kunnolla, eikä tässäkään se "latausasema".
Kone joutaa pois milloin vain, kuka halua? Riittikiitti.
Nuo ruotsalaiset puhelimet ovat alusta asti tuottaneet suuria vaikeuksia käyttäjilleen juuri tuon ihmeellisen logistiikan takia.
Koskee ihan kaikkia versioita, myös edeltäviä tavallisia kännyköitä.