Keskusta jälleen suurin!

Demarien kannatus on lähtenyt syöksyyn.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201606080121459_uu.shtml

Kansa tukee hallitusta ja Sipilää!
13144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

SDP+nousu+oli+kupla+vain.Laittoivat,+että+lisää+mielenkiintoa.Gallup+tehtailija+ajatteli+itseään,+saa+jatkaa+tehtailuaan,+rahastaen.Jos+58+%+ei+kerro+pulue+sidonnaisuuttaan,+miten+siitä+sävellät+lopputuloksen.

Äänestä

AY-liikkestä ei ollut apua, kun ne eivät lähteneet mukaan vastustamaan talouden korjausliikettä.

Äänestä

Suunta hyvä.. Kepuloisten kannatus hiipuu!

Äänestä

Jälleen tuota suurta heiluntaa SDP:n ja vihreiden kannatuksen kesken. Ay-rintamalla on ollut rauhallista. Kokoomus on saanut viime viikkoina puheenjohtajaäänestyksensä takia paljon mediahuomiota, mikä on tuonut lisäkannatusta. Vasureilla uuden puheenjohtajan nimi on ollut koko ajan niin selvä, ettei meida ole kiinnittänyt vaaliin suurtakaan huomiota. Persut eivät ole olleet enää opposition hampaissa ja maahanmuuttorintamallakin on ollut rauhallista.

Äänestä
  • Vihreiden nousu perustuu näiden härskin populistiseen esiintymiseen nyt, kun ovat oppositiopuolue.

    Äänestä

Antti Rinteen krapulainen olemus eduskunnassa karkottaa SDP:n äänestäjät.

Äänestä

20.1+%+ja+20.2+%,+eli+kannatus+aivan+yhtä+suuri.

Äänestä

2 on suurempi kuin 1.

Äänestä
  • Ero+on+0,1+prosenttiyksikköä+ja+virhemarginaali+oli+jotain+1,3%.

    Äänestä

onneksi kepun kannatus laskee

Äänestä

He äänestävät Keskustaa, jotka uskovat vielä.Keskusta ei tehnyt mitään.Kikysopimuksenkin hoiti Sak.Kiitos siitä Lylylle.Nyt on korkea aika työnantajan näyttää missä ne paljon puhutut työpaikat on.

Äänestä

Kyllä keskustan kannatus on laskemaan päin ja laskee vielä varmasti
Bernerin älyttömien suunnitelmien vuoksi eikä Sipilän veronkiertokaan
ole hyväksyttävää kansalaisten mielestä puolueen kannatus on varmasti
persujen tasolla vaalikauden lopulla.

Äänestä

2019 Somessa kerrotaan totuus Antti Rinteestä. Se tuhoaa Antin ja SDP syöksyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyväkeskusta kirjoitti:

Demarien kannatus on lähtenyt syöksyyn.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201606080121459_uu.shtml

Kansa tukee hallitusta ja Sipilää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu