Usko_vainen

Äitini ei ole uskovainen vaikka uskookin naivisti kaikkeen, hänestä luulisi että hän on uskovaisimmista uskovaisin, joka toinen sana: Herra jumala -isä-kristus-siunaa.

Hän on enemmän uskovainen kuin aito uskovainen. Mikä hän siis on???
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Enpä satu tuntemaan äitiäsi, mitä hän noilla siunauksillaan sitten tarkoittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Usko_vainen kirjoitti:

Äitini ei ole uskovainen vaikka uskookin naivisti kaikkeen, hänestä luulisi että hän on uskovaisimmista uskovaisin, joka toinen sana: Herra jumala -isä-kristus-siunaa.

Hän on enemmän uskovainen kuin aito uskovainen. Mikä hän siis on???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu