mää oon ollu jo viikon varoiksi täällä perunakellarissa. oon varannu vuodeksi purkki ruokaa ja pullovettä. kannoin soutuveneen varoiksi kellarin päälle jos tulee veden paisumus. jumala meitä armahtakoon tältä myrskyltä! täällä on jo puuskissa tuuli jopa 10m/s, äsken katsoin netistä että oulussa tuuli on jopa 1m/s. että vitu.... tää uutisointi. jos tuulee 20-25m/s ei se ole mikään maailman loppu. korkeintaan huonosti ruuvattu pellikatto lähtee tai puu kaatuu sähkö linjoille. mulla on muuten ladattu haulikko jos joku rupee mun purkki muonia himoaan. KERRO OMA KARU TARINASI KUINKA SELVIYDYIT TÄSTÄ SALOMON MYRSKYSTÄ JA MUISTA LÄHETTÄÄ KUVIA MEDIALLE. minä jatkan nyt rukoilua ihmiskunnan puolesta täällä perunakellarissa.
salomon kesämyrsky
salomonmyrsky
3
173
Vastaukset
- mediatuuba
ylellä oli oikeasti otsikko "Jouduitko keskelle kesämyrskyä? Lähetä meille kuva"
- säämies2
hesari! Luvassa on niin kova myrsky, että sille joudutaan antamaan nimi. Epävarmaa on, onko se keskiviikon Salomon vai torstain Ensio.
- loma2016
täällä pohoisessa on maa valkoisena, että vähemmän kalastusta ja enemmän naintia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887