Aamupala on päivän tärkeä ateria.

Jos illalla jaksaa jossain vaiheessa paistaa makkarat ja kananmunat. Niin ne ovat sitten aamulla valmiina, jos ne jättää pannulle odottamaan (pannua ei tule jättää kuumalle liedelle yöksi). Aamulla voi syödä vaikka voileivän ja laittaa sen päälle runsaasti voita, paistinmakkaran ja paistinkananmunat. Ja ropsauttaa sitten suolan oman maun mukaan päälle. Jokeriksi makkara kananmunavoilevälle n-kurkiainen suosittaa tuorekurkkua, sopivasti suolattuna.

8

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suolaaaaa

      Suolaa, suolaa... Millaiset verenpainearvot Nälkäkurkiaisella on?

    • Kaurapuurollapitkälle

      Kaurapuurolla se päivä alkaa! Makkaratja paistetut kananmunat voi jättää lounaaseen.

    • voi.ei.taaas

      Älä hyvä ihminen jätä lihatuotteita pannulle yöksi huoneen lämpötilaan ! Lihatuotteet pilaantuu nopeasti, ja sitten niistä voi saada hengenvaarallisen pöpön.

      • Makkarat ja kananmunat kestävät kyllä. Normaalistihan köyhyydenmaailmassa toimivat operaattorit joutuvat mennä nukkumaan ajoissa, kun päivän elannon raapiminen joudutaan kuitenkin aloittamaan hieman ennen heräämistä heräämisprosessien muodossa. Olipa sitten kyseessä pullopatrolpäivä, maksullinen työpäivä, operatiivisen toimiminnan suunnittelupäivä tai auringon ja luonnon katsomisen päivä.


      • saatanan.sekopää
        Nälkäkurkiainen kirjoitti:

        Makkarat ja kananmunat kestävät kyllä. Normaalistihan köyhyydenmaailmassa toimivat operaattorit joutuvat mennä nukkumaan ajoissa, kun päivän elannon raapiminen joudutaan kuitenkin aloittamaan hieman ennen heräämistä heräämisprosessien muodossa. Olipa sitten kyseessä pullopatrolpäivä, maksullinen työpäivä, operatiivisen toimiminnan suunnittelupäivä tai auringon ja luonnon katsomisen päivä.

        Sinulla se on lähinnä paskanjauhannanpäivä.


      • bfdnbmdn

        Nälkäkurki on hauska tarinaniskijä. Mikä sinä olet? Et mikään, katkera toisen saamasta huomiosta korkeintaan.


      • saatanan.sekopää
        bfdnbmdn kirjoitti:

        Nälkäkurki on hauska tarinaniskijä. Mikä sinä olet? Et mikään, katkera toisen saamasta huomiosta korkeintaan.

        Hauska? Olen mikä olen, se ei liity tähän. En vaan jaksa sekopään turhia horinoita.


      • ite.ei.osata

        No älä lue niitä juttuja, me muut tykätään nälkiksen kirjoituksista. Jatka vaan, kurkis!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5096
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3626
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      33
      3006
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2985
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      10
      2906
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2353
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1838
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1780
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1721
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      135
      1669
    Aihe