Ylen propaganda

Ylen pääuutiset ei sanallakaan mainittu anarkistien polttamista busseista! Odinien viestelystä kyllä oli klippi tehty. Näin valikoivaa ylen pohjoiskorealainen propaganda. Suojelevat omia aatetovereitaan punikit on punikkeja vaikka voissa paistas.
91642
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voi kauhiaa sentään...

Äänestä
  • Ehkä pieni maininta olisi ollut, jos bussissa olisi grillautunut joku kuski.

    Äänestä

  • Ne muutama vaaraton "polttopullo" pakolaiskeskuksen seinään sai meteliä ulkomailta asti... ja viikkotolkulla!

    Äänestä

Yle Uutiset on nykyään vihervasemmistolaiselle yleisölle suunnattu seiska-tyylinen julkaisu.

Äänestä

Yle on varmaan vasta tekemässä yya-sopimusta turkisalan kanssa. Kohta on joka tytöllä pehmeätä hartioilla ja pojalla kunnon karvalakki.

Äänestä

no eihän siinä ollut mitään rasismiii

Äänestä

Eihän sitä nyt ystävien tuhotöitä ilmianneta?

Äänestä

Suomenhurrit kieltäneet uutisoimisen

Äänestä

Joo, huomasin myös, että Oyj Yleisradio Abp ei maininnut asiasta sanallakaan.
Sen sijaan Mtv uutisoi tuhopolton.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sairas.ylevero kirjoitti:

Ylen pääuutiset ei sanallakaan mainittu anarkistien polttamista busseista! Odinien viestelystä kyllä oli klippi tehty. Näin valikoivaa ylen pohjoiskorealainen propaganda. Suojelevat omia aatetovereitaan punikit on punikkeja vaikka voissa paistas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu