Teille tuulettajille: Vapaavuori hävisi viime vuonna. Onko se vielä kivenä kengässä kun vapaavuori-wannabe-fanboys täällä tuntuu kirjoittelevan?
Kismittääkö kun Vapaavuori hävisi?
efjuu
461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vapaavuoren häviö oli suuri tappio koko kansakunnalle
Mutta Vapaavuori sai kostettua tänä vuonna sen puheenjohtajanöyryytyksen viime vaaleissa. Kannattaa lukea tämä Jyrki Virolaisen arvio puheenjohtajuuskilvasta 30. maaliskuuta.
http://jyrkivirolainen.blogspot.fi/2016/03/1014-tukikirje-kiihdytti-mielia.html
Aah! Kyllä maistuu voitto hyvältä. Se parhaiten nauraa joka viimeksi nauraa.
Stubbin hapan ilme eilen kertoi paljon: tappion katkera kalkki on vaikea niellä. Tviittauksetkin jäivät vähemmälle.
Pätkäministerinä ei karriääri ollut kummoinen. Vaalirahoittajatkin siirtävät rahansa muualle nyt kun Stubb on "so lastyear". Stubb tulee huomaamaan, että kun valta kaikkosi ns. ystävät eivät enää vastaa kännykkään.
Stubbin häviön kunniaksi vielä konjakki-kippis!
Nyt oikein Uuteen Suomeenkin kirjoitellaan, että Stubb oli niin, niin hyvä. Hei, ikku oikeesti fak(ta) juu. Jos ei meno miellityä niin ovesta on hyvä kulkea ja älkää antako oven läimäyttää kun menette siitä.
Jotkut häviäjät eivät vaan ymmärrä, että juna meni jo. Ottakaa kuppia jos vanne kiristää liikaa.