Vanessan raskaus

Hassulainen

Ihmetyttää, eikö Vanessa käyttänyt mitään ehkäisyä Adamin kanssa eikä myöskään Kirinin kanssa, vaikka ei ole ollut vauvaa suunnitelmissa? En huomannut, tuliko tähän vastausta sarjassa ja jäi vaivaamaan :).

10

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kunhankyselen

      Käytti tai ei, mielestäni siitä ei ole ollut juttua sarjassa. Itse mietin sitä miten se Kirinin isä pystyi muuttamaan sen isyyskirjeen sisällön. Ja nyt lapsi on sitten muka Adamin. Kunhan syntyy, niin hauska nähdä minkä näköinen naperosta tulee. Onhan kuitenkin Kirinin isä ja isoisä intialaista sukujuurta. Luulisi olevan sen verran dominoiva ominaisuus.
      Ja kuinka saadaan muka mahassa olevan lapsen isä selvitettyä äidin ja isä-ehdokkaan verikokeesta? Onko oikeasti mahdollista? Eihän siitä vauvasta (tai sikiö vielä) otettu verta testiin?

      • krfx

        Minusta asia on niin, että on tosiaan mahdollista selvittää dna ennen lapsen syntymää jo, sitä ei kai kuitenkaan yleisesti ottaen suositella, koska asettaa suuremman riskin lapselle kuin se, että tutkittaisiin synnyttyä.


      • Nimimerkki233oi

        Syntymättömästä lapsesta voi ottaa isyystestin lapsiveden välityksellä. Ei äidin verestä. Lapsivesi testit ovat aina hengenvaarallisia sikiölle.
        Mä en ole edes miettinyt tuota ehkäisyä.. koska saippuasarja. :D Totta. Luulis, että Vanessan ikäinen nainen osaisi ehkäisyn. Tai voihan se pettää, eihän se tarvitse kuin yhden kerran ja yhden siittiön läpimenon.

        Rakesh väärensi kirjeen tietokoneen avulla. Sehän otti kuvaa siitä kirjeestä ja "photoshoppas kriittiset kohdat. Eihän Vanessa virallista kirjettä nähnyt, ei ole vertailu kohtaa.

        Kyllä muksusta pitäisi vahvasti tulla intialaisen näköinen. Vrt. Jai ja Rachel, niin lapsihan on täysin inkkari. Ymmärtääkseni Rachel on tavis britti, vahvalla suihkurusketuksella.


    • Meikämummo

      Kyllä se nyt on niin, että meikämummon täytyy matkustaa Emmerdaleen jakamaan ehkäisyvalistusta.
      Onko koko kylässä muita tarkoituksella tehtyjä lapsia kuin Debbien poika?
      Sitten ne tuppaavat vielä synnyttämään ihan missä sattuu. Saas nähdä missä Vanessan vauva tulee näkemään päivänvalon.
      Huomenna alan hankkia sponsoreita kortsuille ja e-pillereille, sillä joku tolkku on saatava Emmerdalen kylään.

      • Synytyssaralassa

        "Saas nähdä missä Vanessan vauva tulee näkemään päivänvalon. "
        Turvallisesti... http://bit.ly/1UKFMpF


    • batmani

      En ole ajatellut ehkäisyä sen kummemmin kuin että varmaan vaan petti. Mutta tuo dna-näytteen otto kyllä ihmetytti. Miksei sitä tehty sairaalassa? Testituloksenkin olisi varmaan saanut odottaessa, koska postin lähettämänä se mielestäni tuli heti seuraavana päivänä (ei onnistuisi Suomessa). Ja yleensäkin vastaus "Adam on lapsen isä, ei kuulostanut oikein uskottavalta. Mielestäni olisi pitänyt olla tyyliin "97 % varmuudella..."
      Joku aukko minulla on myös Bartonin tekemässä dna-testissä, mielestäni hän penkoi jotain likapyykkikoria, otti Adamin sukat ja lähetti ne tutkittavaksi (voi olla että meni ihan päin honkia). Mietin vaan silloin, että yhtähyvin ne olisi voineet olla Rossin sukat, vai lukiko niissä Adamin nimi?
      Olen ilmeisest katsonut aikanani liikaa kaunareita ja dallasia, missä kaikki oli mahdollista

      • Sylistäsyliin

        Torstaina 16.6 ihmetellään yhdessä kyläläisten kanssa uutta asukasta, poika vauvaa. Isää ei tiedetä heti mutta testejä ei tarvitse tehdä. Ponteva poika on paljon esillä,helppo käsitellä,ei itkeskele.


    • Astor

      Vanessa mainitsi jossain vaiheessa olevan
      sa "melkein nelikymppinen". Gynekologit ei mielellään enää sen ikäisille, perusterveillekään naisille kirjoita e-pillereitä erinäisistä terveydellisistä syistä. Eli tästä näkökulmasta ajatellen vahinko olisi ollut ymmärrettävä. Mutta enpä tiedä miten olisin itse toiminut Vanessan tilanteessa... "Onnellinen" odotusaika intoa puhkuvan Kirinin kanssa, ja omassa mielessä koko ajan epäilys? Vai raaka asioiden selvittäminen heti alkuun? Ei ihan helppoja vaihtoehtoja...!
      Eihän ne käsikirjoittajat näitä juonenkäänteitä omasta päästään keksi, kaikki on noukittu elävästä elämästä. - Eri asia sitten on, mahtuuko noin iso annos erilaista draamaa aina kerrallaan noinkin pieneen kylään.

      • NauretaanToheloille

        Muissa maissa naiset käyttävät paljon erästä kauan tunnettua välinettä pess...juuri ennen intiimiä tilannetta ja joka toimii hyvin vakituisessa suhteessa. Kumpikin oli huolimaton. Ja sitten tämä Vic ja Adam sähellys kolari ja typerät tunnustukset.S saadaan tätäkin iso kahakka aikaiseksi vielä muillekin..
        Sarjassa pitää olla tapahtumia siksi sitä katsotaan ja tehdään sellaiseksi että sponsorit ja mainostajat tyytyväisiä!


    • Aikamoinenroikales

      Vanessa pyysi Adamia heittämään lastin mahalle mutta Adam laski satsin
      Vanessan sissään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      188
      6259
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      240
      4208
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      142
      3515
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      51
      3347
    5. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      55
      3218
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2836
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      66
      2391
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      242
      2347
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2316
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      100
      1907
    Aihe