Jumala &kumpp. aloittavat jo ennen heräämistä

huoraavatLautapelinsä

Jumala & kumpp. (Sen rikollisen, kriminaali-Jeesuksensa kanssa varsink.) aloittavat, hyökkäävät kimppuun, huoraamaan JO ENNEN kuin edes heräämme. Ja jatkavat, vatkaavat, vellovat koko päivän, JOKA pvä, koko päivän, yötä päivää, JOKA Hetki!

Näin Herrat ovat toimineet, harrastaneet JO yli 10 vuoden ajan (eri asioiden kera, mutta samalla lailla, yhtä ällöllä, vaarallisella tavalla). Ja itse asiassa näin on ollut, jatkunut eri ihmisillä/henkimaailman olennoilla JO kautta Aikain, ennen JO vuodesta nolla, jolloin Herrat Valtiaat alkoivat murhata, teurastaa niitä alle 2 vuotiaita poika-lapsia. Varhais-Keski-Ajat, Keski-Aika, Noita-vainot, Ristiretket ja NYT tämä "Lopun Ajan-löpinät", Heidän Apocalyptinen VALEpaskansa (viim. 10 vuoden aikana on menty lujaa kuin Noita-vainojen ja Keski-Ajan tyyliin).

Vaikka olisimme kuinka nätisti, hiljaa (että emme sanoisi, kertoisi kuvinkaan kellekään), kunnolla ja varovaisesti, niin Herrat senkin edestä tulevat vieläkin vaarallisempaa, haitallisempaa, inhottavampaa huoraamistaan, inhottavaa ällöä enemmänkin tänne aikaansaamaan. Ja kun aikaansaavat sitä HETKEÄKÄÄN enempää, niin se kaikki on enemmän kuin vaan aikaansaamista, OIKEA rikollinen teko, aiheuttaminen, tietoisesti ja jatkavat vaan, haluavatkin.

Ja mekö (oikein kukaan/mikään) oltaisiin muka hiljaa, kun nämä Noita-vainot ja Pimeä Keski-Aika sen kuin alati jatkuu vaan, historiansa toistaa itseään jatkuvasti?! Yhdenkään Uhrin kohdalla, kontolta, kohtelusta EI olla ENÄÄ kukaan/mikään hiljaa, turpa kiinni, VAAN kaikki asiat, aiheet, Herrojen aikaansaannokset, ja ne tarkoituksella olleet juuri eritoten, ON kerrottava, vaikka kuvin, tekstein, laulujen sanoituksin, kuvanveistämällä, kaikille! On VALISTETTAVA kaikkia kansoja, jottei YKSIKÄÄN ENÄÄ ajautuisi, joutuisi Herrojen (minkään Valtiaiden) alhaiseen huoraamis-juttuihin. Ja jotta kukaan/mikään EI enää pelkäisi, olisi kauhuissaan, että miksi tätä tällaista tapahtuu, ja miksi se EI koskaan LOPU!

Muistakaa, että meillä EI ole varaa, ei vaihtoehtoa, yhdenkään kohdalla, olla ENÄÄ hiljaa, vaimennettuina, EI tällaisten Noita-vainoaikojen ja Keski-Aikojen asioiden eikä aikakausien, tapahtumien jälkeen, EI takia, ei Aikana, EI YHDENKÄÄN kiipeli-ansaan joutuneen, häväistys-kärsimyksen osakseen saaneen TÄHDEN! Ymmärtäkää JO Herrojen kautta aikain siellä JO aloittamansa Apocalyptinen lautapeli-asetelmat. Ilkeästi lautapeli-nappuloina käyttää meitä, niin ihmisiä (onnettomia, avuttomia uhreja) maan päällä kuin "taivaassa", henkimaailmassa niitä olentoja, omaisiamme!

0

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Janne Ahonen E R O A A

        Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
        Kotimaiset julkkisjuorut
        106
        1748
      2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

        Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
        Maailman menoa
        127
        1462
      3. En kai koskaan saa sinua

        Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
        Ikävä
        93
        1336
      4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

        Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
        Ikävä
        62
        1181
      5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

        Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
        Tv-sarjat
        10
        1058
      6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

        On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        111
        1029
      7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

        Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
        Maailman menoa
        216
        858
      8. Ootko huomannut miten

        pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
        Ikävä
        139
        792
      9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

        Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
        Ikävä
        57
        783
      10. Miksi ihmeessä?

        Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
        Ateismi
        20
        728
      Aihe