Siis tätä anarkismi on !!
Vastustamme kaikkia rakenteita ja instituutioita, jotka perustavat toimintansa pakkovaltaan ja hierarkioihin.
Anarkismin aate
14
219
Vastaukset
- Anarkismiainoahyvävoima
Anarkisteista annetaan muualla aivan hassua kuvaa.
Ei ole kysymys riehumisesta riehumisen vuoksi ja toi alkoholin ja huumeiden käyttö ei mitenkään kuulu asiaan.
Yleensäkin anarkistit on hyvin koulutettuja ja kunnollisia huolestuneita kansalaisia.- Murothävis
Voi jumalauta, saatanaa terroristit, mitä luulette olevanne, poltatte, hajoitatte valtion omaisuutta joka menee suoraan veronmaksajien rahoista kun te saatanaan vatipää terroristit niitä tuhoatte, menkää pilttikusipäät töihin kuten oikeat ihmiset, näette miten "mukavata" tekee kun sen jälkeen poltatte nuotiolla tienaamanne rahat, kertokaas miten se bussien polttaminen edisti luonnon asiata, kertokkaapa, saatanaan ekoterroristit.
Toivon että joskus tulee laki joka sallii tappaa vapaasti anarkistiterroristeja.
Menkää perkele lähi-itään omienne joukkoon. - Luotiotsaan
Ei siihen mitän lakia tarvita, kyllä anarkistin saa nytkin tappaa vapaasti ilman seuraamusia.
- anarkismihyvävoima
Nimimerkki murothävis voisi hieman tarkistella omaa textiään ja tyyliään.
Tahtoo tappaa lähimmäisiä ja muutenkin täynnä vihaa ja katkeruutta.
Varmaan kohta hullujenhuoneella.
Sinnehän tuollainen viha ja katkeruus vie.
Siis bussien polttamisellahan oli tarkoitus ottaa kantaa eläintenoikeuksiin ja varsinkin turhan kivun tuottamiseen eläimille.
Murot hävis nimimerkki kyllä pitäisi saada edesvastuuseen ihmisvihasta ja tappouhkauksien jakamisista.- Murothävis
Luuleko saatnaa tterroristi olevasi viisaskin, minähän teitä saatanaa,narkomaanianarkistit kumartele, olette saastaa.
Ja mitä helvetin tappouhkauksia, etkö osaa lukea, miksi edes kysyn, kun tiedän että et.
(Toivon että joskus tulee laki joka sallii tappaa vapaasti anarkistiterroristeja.)
Aika perkeleen selvästi tuo merkittee sitä, että sitä lakia odotellaan, mutta tuskin tulee...?
Olette niin säälittäviaä rottia joka anarkisti.
Tuhoatte veronmaksajien omaisuutta, ja se on teidän mielestä niin hienoa ja nostaa tätä maata ylöspäin, voi vittu sentään. - Murothävis
Vai eläintenoikeuksiin, mitäs luulitte luonnon tykkäävän palavista linja-autosta tuleviin myrkkykaasuihin.
Tuolla tempauksella saitte miljoonia uusia anarkisteja vihaavia ihmisiä.
Te ette luonnosta tiedä yhtään mitään.
- alasmammonanvalta
Nyt jäitä hattuun.
Kun ei muut keinot auta, niin jotkut tekee tuollaisia polttoiskuja.
Ne on kohdistettu materiaaliin, mutta murotmies käy henkilöön.
Koita nyt ymmärtää, että joskus on pakko käyttää suoraa toimintaa.
Joskus vaan on niin tai natsit pääsee valtaan- Murothävis
Voi helvetti, niin kauan kun saatana nuo terroristit hajottaa veromaksajien omaisuuta, on perkeleen varmaan että vastustus tulee vain lisääntymään.
Miten voi paskapäät ajatella että bussien poltto vaikuttaa mihinkään, ainostaan alueella olleet lintupesueet kuoli ja luonto myrkyttyi palokaasuista.
anarkistit on terroristeja, ja turha luulla että pidän noita muuta kun paskana.
Vai suoraa toimintaa, kohdistuu aika perkeleesi vääriin paikkohin, mutta eihä kaltaisesi terroristi huumehöyryissään kohdistaa tuhoa sinne minne pitäisi.
Se ei ole yksityisomaisuus eikä myöskään veromaksajien omaisuus. Tosiaan, mitkä v...n natsit? Teillä on käsittämättömän harhainen kuva tästä maailmasta.
Ootteko muuten hei anarkistipellet koskaan ajatelleet, että mitäpä jos menisi TÖIHIN? Tuskinpa. Se ajatus taitaa olla teidän aivorakenteen ulkopuolella, totaalisesti.
- Murothävis
Kaikki muslimit ja muut valepakolaiset helvettiin suomesta, ja suomen terroristit(anarkistit) perässä.
Te ette ole suomalaisia, olette punaisia eli isänmaan vihollisia, numero 1. - beethooven
Nuoret siis kaipaavat edelleenkin täällä Suomessa toimintaa ja muutosta nykyiseen näköalattomuuteen? Niin mikä ettei voitaisi myös niinkin menetellä kenties.
- Murothävis
Ja tuo saatanaan bussien ynnä muiden veronmaksajien rahoista menevin paikkojen hajoittaminen tuo muutosta johonkin, voi perkele nykykersoja, juu, tuo kyllä muutoksen sen voitte uskoa, mutta ei ehkä kuten aivottomat luulitte, alkaa narkkarianarkisteilla tulemaan kohta kusiset paikat kun oikeat ihmiset saa teistä tarpeekseen.
- Murotkatos
Pitäiskö tähän 16 vuotiaiden keskusteluun ottaa enään osaa?
No miten nyt sen isomman kuvan kanssa olisi?
Mitä jos ajattelisitte pikkaisen isommin, että mikä saa polttamaan busseja ja onko kaikki, kuten huumeiden käyttö ihan musta valkoista?
Joskus on aika suoralle toiminnalle, ei voi mitään, jos elämille tuotetaan turhaa kärsimystä, vaikka kaikki voisivat olla vegaaneja.
50% yli Intiassa ei ole koskaan syöneet lihaa ja voivat hyvin.
Joskus voi tämä maailman meno turhauttaa niin paljon, että alkaa tekemään jotain anarkistista.
Huumeiden käyttökään ei ole ihan musta valkoinen asia.
Monessa maassa huumeet on laillistettu, koska ei niistä tulekkaan joksikin narkomaaniksi, joka tappaa perheensä saadakseen huumeita.
Alkoholinkäytön seuraamukset, perheväkivalta, muu väkivalta, omaisuuden tuhoaminen ja sairaudet oireineen ovat paljon suurempi ja kalliimpi menoerä kuin joku huumeidenkäyttö.
Hasis varsinkin tekee vain iloiseksi ja rauhalliseksi. Aivan eri laji kuin alkoholi.
Enemmän vahinkoa siis saavat aikaan ns, hyvät ihmiset kännispäissään, kun hajottavat ja ovat agressiivisia.
He tekevät sitä vielä ilman syytä.
Anarkisteilla on sentään joku ajatus takana teoissaan.- Murothävis
Voi jumalauta, olen kohta 40 vuotias veronmaksaja.
Vai isompi kuva olisi nähtävä, no, se tulee tässä, haista vittu.
Osaan kyllä nähdä aika perkeleen pitkälle, niin pitkälle että näen järkevien ihmisten, eli kaltaisteni pinnan palavan totaalisesti narkomaaniterroristeihin joita anarkisteiksi kutsutaan, ja silloin kyllä perkele tulevat narkomaani paskat näkemään miten rikollisia kohdellaan.
Mene sinä saatanaan humehörhö järveen ja huku sinne, kukaan ei kaipaa, ja joka tapauksessa sinne tulet päätymään kumminkin.
Ette ole ihmisiä, olette pelkää paskaa.
Voinko minäkin tulla hajottamaan asuntosi, autosi, omaisuutesi ja hakkaamaan sukulaisesi, vai etkö osaa ajatella pitemmälle mitä hyötyä siitä olisi, kuulostaako tutulta, pisäsi, sillä tuo merkaa samaa mitä sinä puolustat nerkomaanien yksityisomaisuuden ja muiden paikkojen hajoittamisella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626735- 666498
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1435370Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504343En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204049Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53580- 373008
- 252859
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris622691Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta352203