Kulttuuritalosta

Onko totta että ensimmäisen vuoden kävijämääriin tarkoituksellisesti lisättiin kaikki markkinoillakävijätkin?
6186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvin mahdollista.
Kun aukioloajatkin ovat mitä ovat ( 11-17 ) niin eihän sinne millään ehdi, mitä siellä nyt sitten tekisikään.
Onkohan kukaan koskaan nähnyt että sinne menisi päivällä joku, niin hiljaista siellä näyttää olevan...

Äänestä
  • Harvoin tilaisuudet ovat päivällä, paitsi viikonloppuisin saattaa olla. Konsertit ja muut on yleensä iltaisin! 12.6. olin viimeksi hienossa konsertissa ja sali melkein täys.

    Äänestä

  • Mietippä sitä että maksat veronmaksajana talolle tukea yht. 1 700 000 € / vuosi.
    jaa se kävijämäärällä, maksat joka konsertista niin hirveän summan ettet edes usko.
    Ovatko ihmiset nykyään todella noin tyhmiä?
    Ei veroeuroja todellakaan riitä heiteltäväksi kuin viljanjyviä pelloille, onko se noin vaikea ymmärtää?

    Äänestä

Mitäs muutakaan sitä voi odottaa.

Äänestä

Mikä ihme on, kun kangasalalaiset eivä hyväksy kulttuuria? Kangasalla sitä ei mitata rahalla, vaan kulttuuri maksaa mitä maksaa ja siihen tyydytään. Muista vähäpätöisemmistä asioista sitten tingitään.

Äänestä

Olisin vienyt Kangasala-taloon vieraani lounaalle tai kahville jokin aika sitten, mutta ylläri ylläri, eihän siellä mitään tällaista palvelua ole. Mitä ihmettä tällä talolla tehdään? Eikö sinne voitaisi laittaa kaljabaari ja joku mäkkäri, niin ei tyhjäkäynnillä töröttäisi, miljoonapytinki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reeealisti kirjoitti:

Onko totta että ensimmäisen vuoden kävijämääriin tarkoituksellisesti lisättiin kaikki markkinoillakävijätkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu