Onko totta että ensimmäisen vuoden kävijämääriin tarkoituksellisesti lisättiin kaikki markkinoillakävijätkin?
Kulttuuritalosta
Reeealisti
6186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyvin mahdollista.
Kun aukioloajatkin ovat mitä ovat ( 11-17 ) niin eihän sinne millään ehdi, mitä siellä nyt sitten tekisikään.
Onkohan kukaan koskaan nähnyt että sinne menisi päivällä joku, niin hiljaista siellä näyttää olevan...
Harvoin tilaisuudet ovat päivällä, paitsi viikonloppuisin saattaa olla. Konsertit ja muut on yleensä iltaisin! 12.6. olin viimeksi hienossa konsertissa ja sali melkein täys.
Mietippä sitä että maksat veronmaksajana talolle tukea yht. 1 700 000 € / vuosi.
jaa se kävijämäärällä, maksat joka konsertista niin hirveän summan ettet edes usko.
Ovatko ihmiset nykyään todella noin tyhmiä?
Ei veroeuroja todellakaan riitä heiteltäväksi kuin viljanjyviä pelloille, onko se noin vaikea ymmärtää?
Mitäs muutakaan sitä voi odottaa.
Mikä ihme on, kun kangasalalaiset eivä hyväksy kulttuuria? Kangasalla sitä ei mitata rahalla, vaan kulttuuri maksaa mitä maksaa ja siihen tyydytään. Muista vähäpätöisemmistä asioista sitten tingitään.
Olisin vienyt Kangasala-taloon vieraani lounaalle tai kahville jokin aika sitten, mutta ylläri ylläri, eihän siellä mitään tällaista palvelua ole. Mitä ihmettä tällä talolla tehdään? Eikö sinne voitaisi laittaa kaljabaari ja joku mäkkäri, niin ei tyhjäkäynnillä töröttäisi, miljoonapytinki.