Ovelaa ovelaa. Levittäkää somessa . Orlandon verilöyly oli yksittäisen islamedustajan homovihaisku mutta suomen media kääntää sen Isiksen vastuuksi. Syy on tietysti homojen tuleva viha. Ymmärtäkää nyt vain homot että islam ei ole ystävänne Ja nämä siirtolaismiehet sulkevat homobaarinne jonain päivänä. Tälläinen isku oli odotettavissa.
Orlando ja suomen suvakkimedia
Thisisrape
24410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
Ei ne meinaa millään uskoa tapahtuipa ihan mitä tahansa, koska heillä on unelma.
Annas kun mä mietin. Ihminen tulee maasta jossa homoudesta rangaistaan kuolemalla. Ihminen sanoo itse, että homoudesta pitää rangaista kuolemalla. Seurakunnan johtaja sanoo, että homoudesta pitää rangaista kuolemalla. jne....
Sitten ihmetellään huuli pyöreänä, kun joku rankaisee homoudesta kuolemalla. Tuo tulee jatkumaan tasan niin kauan, kuin sen annetaan jatkua. Siihen ei auta rakennuksen valaiseminen jonkun maan lipun väreillä, facebook-profiilikuvan väritys tai ylipäätään yhtään mikään mitä media ja suvaitsevaiset nyt harrastavat.
Siihen auttaa se, ettei ota maahan ihmisiä jotka haluavat tappaa toisia.
Iskijä+olisi+yhtä+hyvin+voinut+olla+kiihko+kristitty.+Olen+homoporukoissa+kyörännyt+koko+aikuisuuteni+puhumassa+kiitollisuudesta+ja+matalasta+profiilista,+mutta+"heillä+on+kuulemma+oikeus".+Puheeni+on+aina+koskettanut+sitä,+että+pitäisis+olla+kiiollinen+siitä+mitä+on,+eikä+tavoitella+kuuta+taivaalta,+kuten+näkyvyyttä+mediassa.+Tämä+teko+oli+ensimmäinene,+mutta+100%+seuraava+tulossa+homoista+ei+pidä+kukaan.++
Olen+vedonnut+järkeen,vedonnut+ajatukseen+olla+näkymätön+perverssionsa+kanssa,+mutta+ei,+"ei+mun+tarvitse"!+Miksi+ei+vain+voi+olla+tyytyvienen+,että+voi+elää+rauhassa+omana+itsenään?+Miksi+pitää+saada+kaikki?+Miksi+pitää+keinuttaa+venettä?+Ei+minulla+ole+tarvetta+revitellä+seksuaalisuuttani+tuolal+kaduilla+ja+toreilla+olen+kotonani+mitä+olen+miksi+samat+lainalaisuudet+eivät+koske+muita?+Kun+joku+hermostuu+niin+sitten+tapahtuu+juuri+noin,eikö+tämä+nyt+ollut+nähtävissä?+Miten+joku+luulee+että+pride+kulkue+on+suojattavissa+ihmiseltä+joka+ei+välitä+itsestään+tai+hengestään?
Juu ja ihan hyvin iskijä olis voinu olla vaikka äärimarsilainen tai kiihko-andromedalainen! :)
Mutta kun mikään tilasto maailmassa ei osoita et äärimarsilaiset tai kiihko-andromedalaiset olis tehny mitään iskuja homoja vastaan, niin tolta sun perustelultas putoaa hyvin sukkelaan pohja pois! :)
Et taida olla järin oppinut.
En!? :/
Mut sentään niin oppinut, et mä en tiennykkä et tänne Suomi24 on joku minimikoulutustaso kommentoimiseen? :) Linkki?
Kyllä iskijä olisi voinut olla kiihko- vaikka mitä ja voi lähitulevaisuudessa ollakin.Ihminen voi tappaa missä ja milloin vain minkä syyn tahansa.Mutta on olemassa tiettyjä maita ja uskontoja joissa homoudesta rangaistaan vaikkapa kuolemalla.Joissa homojen tappaminen on jopa hyve.Tässä ero!
Joka saa muslimit järjestykseen, toivottavasti voittaa.
Ettei+vaan+olisi+ampuja+itse+ollut+kaappihomo?+Hullu+isä+ei+olisi+sitä+ikinä+hyväksynyt.+Ampuja+oli+siten+syvästi+kateellinen+niille,+jotka+saattoivat+elää+onnellisesti+homoina.+Jos+miehistä+on+noin+10+%+homouteen+taipuvaisia,+on+niitä+myös+muslimeissa+sama+määrä.+Isis+on+myös+täynnä+kaappihomoja,+jotka+pahoinpitelevät+turhautuneina+naisia.
Islam on 1400 lukua elävä uskonto 2000 luvun maailmassa.
Eipäs vaan 600-lukulainen!
Valitettavasti meilläkään ei ole hirveästi kanttia tuomita. Homous oli rikos Suomessa vuoteen 1971 asti. Tuolla takametsissä pidetään monenlaisten uskonnollisten kuppikuntien seuroja, joissa naiset istuvat kiltisti takapenkissä huivi päässä. Siellä ajatusmaailma on suoraan Vanhasta testamentista. Ja Koraanihan on sitä samaa.
Onhan meillä näitä uskonsotureita päättävissä asemissakin. Pääministeri on lestadiolainen ja ulkoministeri kiihkokatolinen. Muslimeja on sentään eduskunnassa vasta pari.
Homous ei kylläkään ole tainnut olla kuolemanrankaistava rikos missään vaiheessa Suomen historiaa?
Ja ihmisten tappaminen nyt luulis olevan jo sanomattakin selvästi tuomittava teko! Paitsi sinun mielestäsi?
Joten: kyllä meillä on kanttia tuomita!
Varsinkin kun Suomessa ei kuolemanrangaistustakaan ole ollut käytössä oikeastaan ikinä, ja nykyäänkin lähinnä teoreettisella tasolla!
Ja Koraani ei ole lähellwkään sama kuin mikään osa raamatusta!
Mun oma vertauskuvani Koraanista on Korkeajännitys-sotasarjakuvan ja Raamatun sekoitus. Koraanista löytyy lukemattomia kohtia joissa kehoitetaan ihan suoraan tappamaan ihmisiä mitä erinäisimmistä syistä! Raamatussa ei montaakaan tällaista kohtaa löydy.
Ja mikähän tekee mainitsemistasi poliitikoista uskonsotureita? Olisitko hyvä ja vähän täsmentäisit? varsinkin kun mä en ole koskaan nähnyt tai kuullut kummankaan politiikon puhuvan uskonsa asioista muuten kuin ihan sivuhuomautustasolla, joten melko erikoisia saarnamiehiä? :)
Samoin voisit täamentää tota Soinin kiihkokatolisuutta!?! Mä en edes tiedä että mikä tollanen ihme edes mahtais olla, et ihan hatustako heitit? :)
Ja jo pari muslimia eduskunnassa on pari muslimia liikaa!
PS: Kukas se toinen muslimi eduskunnassa on?
Yanar on näköjään ateisti! :)
Et oo oikeasti tainnu koskaan käydä tuolla maakunnissa katsomassa näitä "körttiläisiä"? Voin kertoa, että edes suviseuroissa ei naiset pyöri huivit päässä! :-D En oo itse lesta, mutta tunnen kyllä jonkin verran lestaadiolaisia. Joskus on tullu suviseuroissakin pyörähdettyä ihan uteliaisuudesta.
Nykypäivän lestaadiolaisia ei kyllä erota pukeutumisesta. Alkoholi taitaa olla heille edelleen melkoinen tabu, mutta melko tavallisia he nykyisin taitavat olla. Pillujutuista he eivät tunnu muöskään perustavan. ;-)
Vaikka suomessa löytyy homojen vastustajia, niin täällä ei sentään kukaan pidä homojen tappamista millään logiikalla oikeutettuna. On himpun verran eri asia olla homovastainen, kuin haluta homot hengiltä.
Näköjään se islamisti terroristi oli sen homobaarin kanta-asiakas, ja käytti myös homojen deittisovellusta. Taisi olla itsekin kaappihomo.
Lähde: http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001200269.html
Miten kaappi-?, oli selvästi itteään; vakioasiakas. Tappavat toisiaan, eivätkä vain häiritse muita.
Isis menettämässä asemiaan kiihtyvää vauhtia ja yrittää siksi "omia" kaikki hirmuteot, pelotteeksi kaikille kansoille.
Orlandon ampuminen oli mustasukkaisuusteko. Kaikki muslimimiehet on homoja! Lähi-idässä miehet pitää pikkupoikia orjina. Yököttää!!!
Amerikkalaisten sotilaiden yksi isoimmista traumoista Afganistanista on, kun joutuivat kuulemaan, kuinka pikkupojat huusivat kauhuaan kun musulmaanimiehet raiskasivat näitä. Kaikki musulmaanit on pikkupoikiin ja aaseihin mieltyneitä.
Alkaa vituttaan tää lässytys. Minkä helvetin takia meidän pitää sopeutua muslimeiden tapoihin? Ja syödä niiden kulttuuriin kuuluvia ruokia, niinkun täällä tapana on tyrkyttää. Miksi musulmaanit ei tutustu Suomalaiseen läskisoosiin, kalakukkoon, ja jauhelihaperunalooraan? Suomalaiset miehet ja naiset Aina kun tulee partainen kaapuun pukeutunu musulmaani, niin isketään niin että muslimipaska haisee!
Orlandon ampuja ei varmaankaan ottanut käskyjä Islamillaiselta valtiolta, mutta oli jollain tavoin sen kannattaja. Eiköhän se hätäpuhelu ole aito juttu?
Entä jos ampuja olisi ollutkin "normimuslimi"? Eikö silloin muut normimuslimit olisi tehneet jo useita samanlaisia iskuja? Mielestäni häntä ei voi pitää ihan normimuslimina tekojensa perusteella. Ei niin, etteikö olisi miljoonia muslimeja, joiden mielestä hän teki oikein. Näistäkään ei kuitenkaan puoletkaan olisi tehneet samaa.
Perusongelma on se, ettei ole mitään mahdollisuutta erottaa maltillista muslimia myöhemmin maltittomaksi muuttuvasta muslimista. Esimerkiksi, jos muslimi käy homoklubilla, se ei takaa, että hän olisi myöhemmin maltillinen.
Juu ja just sen takia muslimeita ei åitäiskään ottaa länsimaihin, koska ne on täysin ennalta-arvaamattomia ja ennustamattomia et miten ihan normaalisti vuosia käyttäytyny muslimi saattaa kilahtaa ihan hetkessä!?
(Toki niin saattaa ihan kantasuomalainenkin, mut yleensä seonnu kantasuomalainen tappaa ihan vaan itsensä, tai ehkä naapurin-pari, muttei ala sentään lahtaamaan kymmeniä ihan tuntemattomia!)
ja eks ainakin noista 9/11 ja Hebdo iskun tekijöistä kaikki sanonu et ei olis ikinä arvannu!?