kuollaan kaikki!

Miten on mahdollista ettei kukaan puutu tähän ihmisten myrkyttämiseen.
Taivaalla lentokoneet suihkuttavat päällemme alumiinia, rotanmyrkkyä ja muuta paskaa. Ennen niin kaunis sininen taivas on täynnä ihmeellisiä kemikaalivanoja ja riekalepilviä.
Kaloja, lintuja ja sammakoita kuolee, ihmiset sairastuvat entistä enemmän alzhaimeriin, parkinsoniin, ym neurologisiin sairauksiin.

Katsokaa taivaalle. Se ei ole enää sama kuin 50-vuotta sitten ja maaperässä ja pohjavedessä on tuhatkertaisia määriä alumiinia jota näissä ei pitäisi olla..
Miten käy lasten ja lastenlasten? Pahoin pelkään ettei heillä ole tulevaisuutta.. Mikä ihme taho se on joka leikkii Jumalaa ja kenellä on siihen oikeus?

Joka ei tätä ihmiskunnan tuhoa näe niin kulkee laput silmillä ja elää kuplassa.. No jos tämä sumutus saa jatkua niin kohta olemme kaikki myrkkykuvun alla.
Googlella löytyy dokumentteja ilmastonmuokkauksesta.

Tiedän että saan hullunleiman otsaan mutta myrkkylennot on lopetettava!
26415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Foliopiposi on liian tiukalla.

Äänestä
  • Älä hölötä. Aloitus oli hyvinkin tärkeä ja ajankohtainen.

    Äänestä

  • Suvakkihomot on kaikkeen syypäitä.

    Äänestä

Miksi ulkona ja luonnossa viihtyvät ihmiset eivät sairasta enemmän kuin sisällä oleskelevat? Miksi Yhdysvaltain väestö ei ole jo kuollut pois, vaikka siellä on suurin lentoliikenteen volyymi? Onko menossa maailmanlaajuinen kuntien vesihuoltolaitosten salaliitto, joka pimittää meiltä tiedot talousveden vaarallisuudesta? Kuka minua tuijottaa sieltä, mihin en näe?

Äänestä
  • Sairastutaan ollaan sitten sisällä tai ulkona koska alumiini on nanohiukkasina ja tunkeutuu kaikkialle.

    Ehkä olet huomannut itsessäsi joitakin alumiinin aiheuttamia oireita esim muisti pätkii, masentaa, kilpirauhaset reistaa, syöpää, silmiä kirvelee, ääni käheytyy, kipua kurkussa, lihaksia ja niveliä särkee, metallinen maku suussa, huimaus, päänsärky rytmihäiriöt, kuiva köhä, toistuvat flunssat kun vastustuskyky heikkenee ym
    Minä olen ja moni muu.

    En vaan ymmärrä miksi tältä myrkytykseltä suljetaan silmät. Yksin on mahdoton taistella tuulimyllyjä vastaan

    Äänestä

Myrkkyjä satelee joka tuutista. Rokotteita, hormoneja (ehkäisylääkkeitä, lääkkeitä lapsettomuuteen) ym ja koska noistakaan ei terveenä voi säilyä, lisää tyrkytetään. Lentokoneista heitellään milloin mitäkin saastetta, kuten rokotteita villieläimille ja muka kasvinsuojeluaineita, kun myrkyiksi ei kehdata sanoa. Juomavedestä ei kukaan tiedä, mitä kaikkea sisältää. Jälleen kerran lääkeaineilla on höystetty tuokin ja tietysti muovilla, kuten ovat meretkin. Huolestuneita odottavat hörhöpalkinnot, ja oikein television uutislähetyksissä solvataan niin maan perusteellisesti.

Mitä väliä väliä, ihan sama, sillä tiedeusko varmistaa nyt sen, ettei todellisuudessa mikään pääse muuttumaan. Ennen vainottiin uskonnolla, häpäistiin kaikkien nähden, jos ei sopinut kaavaan, ja nyt sama tieteen keinoin. Valvotaan, tarkkaillaan ja pilkataan, jotta edistystä ei vain pääsisi tapahtumaan. Iso veli päättää jokaisen puolesta.

Äänestä
  • Hyvin sanottu. Niin totta tuo.

    Äänestä

Ketkä ne meitä sitten meitä kemikaaleja ilmakehään kylvämällä myrkyttelevät?

Ainoa jolla olisi valtaa ja varaa moiseen ovat rikkaat. Mutta jos katselet niin paikallisia kuin mailmantasolla rikkaita, niin eivät he kaasunaamarit päässä ja biohasard-puvut päällä yleisillä paikoilla kulje, vaan hengittävät ihan samaa ilmaa kuin me muutkin ja syövät samoja elintarvikketa ja pesevät(pesettävät vaatteensa samoilla pesuaineilla jne.

Jos he rikkaat kumminkin pyrkisivät aloittajan luettelemilla tavoilla myrkyttämään planeetan niin eivätkö he samalla myös myrkyttäisi itsensä?

Sitäpaitsi ei rikkailla ole mitään syytä yrittää tappaa köyhät pois, jos köyhiä ei enää olisi pitäisi rikkaitten itsensä siivota vessansa ja istua marketin kassalla. Ja semoistahan kukaan rikas ei halua tehdä.

http://www.owensarchive.com/images/uploads/World War 2/F-1234S-001_Large_formation_of_Boeing_B-17Fs_of_the_92nd_Bomb_Group..jpg

Siinäpä kuva joka on otettu joskus 1942-45 Saksan taivaalta. "Kemikaalivanojako" siinä on näkyvissä? Vaiko pelkkiä moottorien pakokaasuista koostuvia tiivistysjuovia, joita ilmaantuu kun ilmanläpötila saattaa olla jo kilometrin tai parin korkeudessa jopa -20 -30 astetta samaan aikaan kun maan päällä ollaan plusasteissa?

Äänestä
  • Jostain syystä linkki ei toimi....
    Kyllä normaalit lentokoneiden vanat erottaa myrkkyvanoista. Tänäänkin oli vedetty vanaa yli koko taivaan. Ihme ja kumma se leijui siellä useita tunteja.
    Lisäksi oli omituisen näköinen pilvi joka oli pinkki reunoilta ja keskeltä hämmästyttävän sininen. Joukossa vähän valkoista.. Tiedän tiedän.. Nyt joku sanoo että vedän jotain sieniä.

    Ei kai päättäjät ja eliitti suojaudu tältä myrkyltä kun kaikki ovat jossakin ihme hurmoksessa ja joukkopsykoosissa pakolaistulvan ja maailman tapahtumien vuoksi. Onhan näiden moraali jo tullut kaikille selväksi.. miten paljon ihmisille on syötetty lääkkeitä ja annettu rokotteita tutkimatta niiden haittoja. Mm narkolepsia, talidomidi ym.

    Juu juu.. Eihän alumiini vaarallista ole. Muuten vaan siitä valmistetut mehumaijat poistettiin myynnistä. Eikä se rotanmyrkkykään ketään haittaa. Pah.

    Katse taivaalle vaan. Muuten sinertävällä taivaalla nytkin myrkkyvanojen vaaleita riekaleita.

    Kysyn vaan miksi meidät halutaan myrkyttää?
    Itse olen jo sen verran vanha ettei niin väliä mutta lapset ja nuoret säälittää..

    Äänestä

Totta kuolemme kaikki, joka hetki yhä enemmän... mutta, eletään ensin^^

Äänestä
  • Eletään.. Suututtaa vaan kun kaunis sininen taivaskin raiskataan.
    Media toitottaa terveellisestä ruuasta, viinan ja tupakan vaaroista ja varmasti tietävät mitä täällä tapahtuu.. Ihme kaksinaismoralismia..
    Meteorologit tietävät myös. Muka hyönteisparvia ilmatilassa niin paljon että häiritsevät tutkaa

    Äänestä

  • Ehkä kuitenkin kannattais ennemmin olla huolissaan kaikista noista miljoonista tehtaidenpiipuista, joita kautta sitä paskaa sinne taivaalle vasta sataakin, kuin muutamasta tuhannesta taivaalla pörräävästä lentokoneesta?

    Äänestä

Elohopea tekee linnuista homoja

Ympäristömyrkky saa ibislinnut sekaisin, Nature-lehti kertoo.

Arvostetussa Nature-lehdessä julkaistun artikkelin mukaan metyylielohopealle altistuminen saa valkoibikset viehättymään samasta sukupuolesta. (ZUMA WIRE)

Valkoibikset (Eudocimus albus) eivät normaalisti pariudu samaa sukupuolta olevien lintujen kanssa. Etelä-Floridassa ne kuitenkin käyttäytyvät lajille epätavallisesti.

Tutkijoiden mukaan syypää on metyylielohopea, jota syntyy luonnossa elohopeasta. Myrkkyä saaneet linnut olivat selvästi useammin taipuvaisia valitsemaan oman sukupuolensa edustajan kumppanikseen.

Tutkijat aloittivat työnsä vuonna 2005 ja otos käsitti 160 lintua. Myrkkyä saaneiden lintujen pesistä 13-15 prosenttia ei tuottanut jälkeläisiä. Suuri osuus näistä oli koirasparien pesiä.

Elohopealle altistuminen vähensi myös valkoibisten halua vaihtaa paria vuoden jälkeen. Normaalisti jos poikasten tuottaminen ei onnistu, ne etsivät uudet parit.

Tutkijoiden mukaan metyylielohopea sekoittaa lintujen umpieritysjärjestelmän ja haittaa hormonituotantoa.

Äänestä

Hyvä vain jos kuollaankin. Ihminen on niin vittumainen elukka, että ilman meitä maailma olisi paljon parempi paikka.

Antaa siis myrkytysten ja muun paskan jatkua. Ihan vitun sama.

Äänestä
  • Säästäisivät edes kasvillisuuden ja eläimet mutta kun tavoite on ilmeisesti globaali autioituminen..
    Maapallo olisi edelleen paratiisi jollei ihmisiä olisi. Olen samaa mieltä kanssasi niin surullista kuin se onkin..
    No ehkä luonto toipuu kun ihmiset, maapallon syöpä katoaa..

    Äänestä

Eihän ennen Jytkyä ollut tollasia vanoja?

Äänestä

> Jos he rikkaat kumminkin pyrkisivät aloittajan luettelemilla tavoilla myrkyttämään
> planeetan niin eivätkö he samalla myös myrkyttäisi itsensä?

Systeemi ei suinkaan toimi noin palikkamaisesti.

He voivat erilaisten mekanismien avulla kohdistaa vaikutukset valikoituihin yksilöihin. Sinulle on esimerkiksi voitu antaa rokote, jossa on tarvittava komponentti tai merkkiaine - ne ketkä on sen rokotteen saaneet saattavat altistua systeemin muille osasille.

Olisi hyvin tärkeää jonkun käydä esimerkiksi Israelissa ja oleskellä vähän pitemmän aikaa nähdäkseen ruiskuttavatko lentokoneet taivaan myös siellä.

Äänestä

> Säästäisivät edes kasvillisuuden ja eläimet mutta kun tavoite on ilmeisesti globaali
> autioituminen..

Tavoitehan voi olla tuhota planeetan nykyisistä asujista suuri osa ja korvata myöhemmin geneettisesti tuotetuilla uusilla lajeilla. Elämä maapallolla on näyttänyt hyvin erilaiselta miljoonia vuosia sitten.

Äänestä

> No ehkä luonto toipuu kun ihmiset, maapallon syöpä katoaa..

Ei luonto ymmärrä maailmasta mitään - se on sille samantekevää. Ihminen ymmärtää.

Asenteesi on vino eli juuri se sama kuin lentokoneilla ruiskuttavilla cocktail-rokotteita tehtailevilla ihmisvihaajilla.

Äänestä
  • Itseasiassa olen vihainen näille myrkyttäjille ja masentunut ja surullinen ihmiskunnan puolesta.. Minullakin on lapsia ja tahtoisin että heillä olisi tulevaisuus.
    Epätoivo ja voimattomuus saa laittamaan kommentteja jotka vaikuttavat ihmisvihalle..

    En vaan tiedä miten voisin meidät pelastaa: (

    Äänestä

  • Miksi palstalla hyökätään keskustelijoita vastaan kun pitäisi ratkaista ongelma?

    Ilmankos hallituskin vo kansalta kysymättä harjoittaa hallitsematonta maahanmuuttoa, keskustelut sensuroidaan tai estetään kokonaan ja veropatatiisit ja veronkierto ovat "eliitille" mahdollisia.

    Kukaan ei välitä mistään mitään ja työnnetään pää pensaaseen.

    Myrkyttäjien trolleja kaikki tosiasian kieltäjät...

    Äänestä

Ketjun aloittajaa on huijattu. Ei se mitään alumiinia ole mitä taivaalle ruiskutetaan vaan divetyoksidia joka on paljon vaarallisempaa ainetta.

Äänestä

Väliinpitämättömyyttä ja edesvastuuttomuutta.

Ihmiskunta ei vielä tajua kuinka nopeasti kaikenlainen saastuminen on edennyt ja ne leviää mitä monituisimmin keinoin luonnon normaalissa kiertokulussa.

Äänestä

Ehkä sittenkin on jossakin korkeempi äly olemassa,joka on tehnyt maapallosta
aineen ja hengen labaratorion,kehittäessään elävän olennon koeeläimekseen ,katsookseen ,pystyykö se säilyttämään elämän kehityksen myötä ,vaan tuhoaako se
elämän tässämuodossa.Kohti tuhoa mennään,sekö on tulos ihmisen olemassa olosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sairas.maailma kirjoitti:

Miten on mahdollista ettei kukaan puutu tähän ihmisten myrkyttämiseen.
Taivaalla lentokoneet suihkuttavat päällemme alumiinia, rotanmyrkkyä ja muuta paskaa. Ennen niin kaunis sininen taivas on täynnä ihmeellisiä kemikaalivanoja ja riekalepilviä.
Kaloja, lintuja ja sammakoita kuolee, ihmiset sairastuvat entistä enemmän alzhaimeriin, parkinsoniin, ym neurologisiin sairauksiin.

Katsokaa taivaalle. Se ei ole enää sama kuin 50-vuotta sitten ja maaperässä ja pohjavedessä on tuhatkertaisia määriä alumiinia jota näissä ei pitäisi olla..
Miten käy lasten ja lastenlasten? Pahoin pelkään ettei heillä ole tulevaisuutta.. Mikä ihme taho se on joka leikkii Jumalaa ja kenellä on siihen oikeus?

Joka ei tätä ihmiskunnan tuhoa näe niin kulkee laput silmillä ja elää kuplassa.. No jos tämä sumutus saa jatkua niin kohta olemme kaikki myrkkykuvun alla.
Googlella löytyy dokumentteja ilmastonmuokkauksesta.

Tiedän että saan hullunleiman otsaan mutta myrkkylennot on lopetettava!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu