Sotahullun Staputlerin kansalliskiihkon nostatus on onnistunut hyvin. Tuloksia on nähtävissä nyt Ranskassa, missä kansalliskiihkon vallassa elävät venäläiset nazit (ruzzit) syyllistyvät kaikenlaisiin laittomuuksiin ja järjestyshäiriöihin. Staputlerin kansalliskiihkon nostatus on aiheuttanut sen, että venäläiset eivät enää osaa käyttäytyä ulkomailla sivistyneesti, vaan he vaikuttavat täysin eläimelliseltä porukalta. Stalinin risteytyskokeet (ihminen ja apina) taisivat sittenkin onnistua edes osittain.
http://www.iltalehti.fi/jalkapallon-em-2016/2016061421727876_jw.shtml
Nazismi kukoistaa Venäjällä
14
138
Vastaukset
- SeAvarakatseinen
Minulle tuli ihan sama asia mieleen , eli nuo Stalinin suorittamat risteytyskokeet ja niiden tulokset. Olisiko sellainen ihme tapahtunut, ettei aivan koko homma mennytkään R YS S I M I S E K S I.
Epäilys onnistumisesta tuli mieleen ja silloin kun uusi Venäjän jääkiekkovalmentaja "astui" kuviin Shotsissa.
Otin kantaa asiaan jo tuolla "media palstalla:
R Y S S Ä -vihan lisäksi nyt vihataan jo venäläisiäkin:
Hs:n sivustoilla
Ranska karkottaa venäläisiä jalkapallofaneja: ”Tietyt ihmiset eivät voi jäädä” | Jalkapallon EM-kisat 2016 | HS
http://www.hs.fi/urheilu/a1465870510677
Onnistuiko Js.Stalin sittenkin yrittäessään "tiedemiestensä " avulla risteyttää Neuvostonaisen (ISKURIN) ja afrikalaisen gorillan?
Miten ne ovat päässeet läpi Ranskanmaan passintarkastuksen?
Vl.Putin voisi kutsua joukkionsa ja joukkueensa kotiin.
Jos ja kun Ranska pistää ne molemmat Moskovankoneeseen köysissä ja käsiraudoissa on se suurempi tappio R Y S S I E N hallinnolle!
Karjalan palautuksesta on mahdoton neuvotella apinoiden kanssa? Täytyy odotella kunnes ihmiset palaavat valtaan tuolla apinoiden "planetalla?" =imperiumissa.- SeAvarakatseinen
.... jatkoa ....
Venäläisten päävalmentaja luottaa nyt "rukouksen" voimaan:
Venäjän päävalmentaja rukoilee tappelevia raakalaisfaneja: "Olkaa kilttejä"
http://www.iltalehti.fi/jalkapallon-em-2016/2016061421729432_jw.shtml Homma karkasi käsistä
Ranskan tapahtumia seuratessaan sotahullu Staputler on varmasti huomannut sen, että homma karkasi häneltä käsistä. Kansalliskiihkolla leikkiessä saa aluksi näennäisiä voittoja, mutta kun hullut kansalaiset ottavat homman ihan tosissaan, niin silloin vahingot voivat muodostua suuriksi. Nytkin Ranskassa ajatellaan, että kaikki venäläiset ovat täysin moukkamaisia huligaaneja. Ilmeisesti tämä ei ollut Staputlerin tarkoitus, kun hän alkoi hyysätä äärinationalistisia Natshi-nuoria.
Nyt Venäjän jalkapallovalmentaja on kinkkisessä tilanteessa, kun Staputlerin masinoimat äärinationalistiset venäläishuligaanit pistävät Ranskassa kaiken ranttaliski. Jos koko Venäjän jalkapallojoukkue passitetaan maitojunalla kotiin kansalliskiihkoisten huligaanien vuoksi, niin valmentajakin saa varmasti passituksen Siperiaan ellei sitten henkikin siinä rytäkässä lähde. Eipä ole kadehdittava valmentajan osa sotahullun Staputlerin äärinationalistisella Venäjällä.
http://www.iltalehti.fi/jalkapallon-em-2016/2016061321722063_jw.shtml- Bror-Erik1975
Näkyy se nazismi Avarankin akkunalla kiihkeästi kukkaan pyrkivän mutta harmitus ja voi kun akkunansa alla ei ole ketään nazilaulajaa Avaran mieltä
kiihottamassa. :)
-On vain mukavia sivupersoonia omassa päässä juttukavereina. - avara-och-emakko
Melkoista kiihkokansallista öyhötystä esiintyy tälläkin palstalla ja päivittäin, varsinkin kahden papparaisen vakio- ja muilla nikeillä. Höyrypäisimmät tapaukset näkevät märkiä unia jopa Suuresta Suomesta, johon ei kuulu pelkästään sodassa hävityt maat vaan vieläpä Vienan laukkuryssien kylät ja A(u)nuksen Karjalan männyt ja kultakäköiset.
Viihdyttävää lukemista se tietenkin on...
- SeAravakasteinen
Nyt meni EvakkoPojalla aivan R Y S S I M I S E K S I! Keskustelun avaus eivätkä siihen tulleet kommentitkaan liity Karjalan palautukseen. Ainoastaan tuo viimeinen sitä sivuaa.
- SeAvarakatseinen
R Y S S I E N ja muinaisten natsien opeissa ei ole juurikaan eroa, mutta R Y S S I EN sotahulluus on parantumaton:
Venäjän asevoimat suurharjoitukseen – myös reservijoukot mobilisoitu - Ulkomaat - Verkkouutiset
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/suurharjoitus venaja-51783
TAAS! ... harjoitellaan .... muka vastahyökkäystä.- SeAravakasteinen
Harjoitus tekee mestarin. R Y S S Ä T ovat kuulleet, että olet Suomelle palauttamassa vapautettua Karjalaa. Siinä syy! Kesäisen kauniistaVyborgistakaan emme luovuta. Koskaan ei.
- SeAvarakatseinen
Ketkä ME ? .... emme luovuta?
ME karjalasta evakuoidut ja R Y S S I E N ryöstämät karjalaiset ja muiden pakkoluovutettujen alueiden asukkaat emme lopeta emmekä luovuta = anna periksi palautuksen vaatimista.
P.S. Vaihdahan apina nimimerkkiäsi! - SeAravakasteinen
Mitään alueita ei pakkoluovutettu. Suomi hyväksyi Pariisin rauhansopimuksessa 1947 sille asetetut ehdot. Karjalasta karkuun lähteneet suomalaiset eivät palstalla keskustele sen palauttamisesta. Heistä nuorimmatkin ovat jo reilusti yli seihtemän kymppisiä. Ovat jo aikaa sitten antaneet periksi Karjalan Suomeen liittämiseksi. Poikani poloinen, turha on sinunkaan rypistellä, kun on jo limpuntuhkat housussa. Apina ja gorilla kävelivät torilla ja tapasivat aasin.
- Voi.voi.trollia
SeAravakasteinen kirjoitti:
Mitään alueita ei pakkoluovutettu. Suomi hyväksyi Pariisin rauhansopimuksessa 1947 sille asetetut ehdot. Karjalasta karkuun lähteneet suomalaiset eivät palstalla keskustele sen palauttamisesta. Heistä nuorimmatkin ovat jo reilusti yli seihtemän kymppisiä. Ovat jo aikaa sitten antaneet periksi Karjalan Suomeen liittämiseksi. Poikani poloinen, turha on sinunkaan rypistellä, kun on jo limpuntuhkat housussa. Apina ja gorilla kävelivät torilla ja tapasivat aasin.
Tuolla logiikalla ryöstön uhriksi joutuvaa ei ole ikinä pakotettu luovuttamaan lompakkoaan aseella uhkailevalle varkaalle vaan hän "vain hyväksyi hänelle sanellut ehdot".
- ja-heti
Nuorisoevakot kuriin!
- Jupului
Miten älykästä keskustelua, olette varmasti harjoitelleet jo useamman vuoden.
- Käsitteet_sekaisin
Onkohan avaajalla jäänyt historia ja käsitteiden termistö huonolle tolalle. Kannattaisi kerrata käsitteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33411185IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3507737Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut842343Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862107Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1391954Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61581- 1101241
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521044Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26878MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772