jeesus täällä

Keksin koko jutun, että olisin jumalan poika.
Pyydän anteeksi aiheuttamaani harmia seuraajiltani.
675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Voi Jeesus minkä teit.

Äänestä

Jumala on eri mieltä, sillä julisti taivaasta Jeesuksesta, että Jeesus on Hänen rakas poikansa!" Useamman kerran, joista löytyy todistus Uudesta Testamentista!
Mutta nyt on ilmestynyt se suuri antikristus, joka Apostoli Johanneksen mukaan kieltää Jeesuksen olevan Jumalan Pojan!

Äänestä
  • Puhutko sinä jumalan äänellä.

    Äänestä

Kadulle levinneestä kortongista jo näkee että ihminen on kertakäyttö kamaa.

Äänestä

Minä sensijaan olen Jeesuksen tytär. Isäni on nimittäin Columbialainen merimies, Jeesus Maria Escobar.

Äänestä

Jeesus oli vain hullu uskovainen, jonka seuraajat haki yöllä haudasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eläkääihmisiksi kirjoitti:

Keksin koko jutun, että olisin jumalan poika.
Pyydän anteeksi aiheuttamaani harmia seuraajiltani.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu