Eipä ministerien määrä noussutkaan. Hyvin alkaa.
Sanan syönnin maailmanennätys Orvolle
kokoushumalahaihtui
576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hyvin tosiaan alkoi :D Röhönaurua.. Onnex muut teilas Älynväläyksen .
Orpo alkoi heti esittää samanlaista koppavaa herraa kuin Stubb vaikka edustaa vasta
kolmanneksi suurinta puoluetta.
Millä lihaksella hän asettaa määräyksiä muille hallituspuolueiden edustajille.
Ainoa muutos on Orpon ansiosta se, että hänestä tulee valtionvarojen ministeri ja Stubbista sisäministeri. Ei mulla muuta.
Eipä se niin luvannutkaan, sanoi että siitä keskustellaan. Ja toiseksi, KUKAAN EI PÄÄTÄ ASIOISTA YKSIN, paitsi sipilä.
Hänen mielestään sopiminen tarkoittaa sitä että hän itse sanoo mitä tehdään ja pakolla, se on sipilän mielestä sopimista.
Me muut ymmärrämme että sopimenen tarkoittaa kompromissejä ei sitä että yksi päättää eikä anna mitään ehtoja.
Hehh Leikki isompaa Miestä kuin onkaan, tuttua Kokoomuslaista toimintaa, Eiköhän noita turhakkeita ole verorahoilla tuolla teatterissa ihan tarpeeksi.