Olemme kiinnostuneita ostamaan omakotitalon/paritalon korkomäen alueelta tai sen läheisyydestä. Mielellään 120-200 neliötä. Vinkatkaa jos tiedätte/itse harkitsette myyntiä.
Ostetaan koti korkomäestä!
5
269
Vastaukset
- miksikö
et vissii työn peräsä,mukavien ihmiste,maisemie vai onko kyseessä vakava sairaus
- kodinostaja
Olen hämmentynyt luettuani palstaa muutenkin. Kovin tyytymättömän oloisia asukkaita hämeenkyrössä, miksi näin? Miksi asutte paikkakunnalla jos olette tyytymättömiä? Edellistä kommentoinut "miksikö" onko asuinalueessa jotakin vikaa, huono ilmapiiri? Vai miksi moinen kommentti.
- OikeaMatiasS
Hämeenkyrössä on niin paljon tyytymättömiä PUMMEJA, koska siellä on paljon halvemmat vuokrat kuin esim. Tampereella. Jää sitten sossun pulirahoista enemmän kaljaan ja kannabikseen, kun ei tarvitse kiskurivuokria maksella
MENKÄÄ PUMMIT TÖIHIN!!! - kodinostaja
Kyllä niitä työttömiä tampereellakin on, kaljan ja kannabiksen käyttäjiä varmasti hämeenkyröä enemmän. Olen aina pitänyt hämeenkyröä kauniina ja rauhallisena paikkana, täällä tulee tuntuma että tyytymättömiä olette omaan kotipaikkaanne. Korkomäki kaunista aluetta, saako täällä asiallista vastausta siihen miksi ei hämeenkyröön kannattaisi muuttaa?
- tkkkkk
Sen takia ei kannata muuttaa kun naapuri tietää sinun asiat paremmin kuin itse ja juorut liikkuu ja aika tumppukylä. Seillä joskus asuneena mutta jo 1984 pois muuttaneena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1378318Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925706Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1452658Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612513Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349