Näin ulkopaikkakuntalaisen mielestä on Lauhanvuoren kansallispuiston näköalatorni. Kivat maisemat sieltä. Sehän on hyvin lähellä Isojoen rajaa, mutta taitaa olla kuitenkin Kauhajoen puolella.
Kauhajoen paras nähtävyys
15
3097
Vastaukset
- 211255211522152134
hyypän maalaismaisemassa silmä lepää, suomesta en löydä yhtä hienoa maisemaa
- esboolainen
Lauhanvuoren kansallispuistosta puheenollen, ikinä eläessäni ei ole yhtä paljon hyttysiä ollut kimpussani samanaikaisesti kuin silloin kun eräänä kosteana kesäiltana satuin olemaan metsikön keskellä sijaitsevan Spitaalijärven rannalla. Täydelliset olosuhteet miljardien hyttysten oleskelulle.....huh. Ei sinne enää. Enkä suosittele muillekaan.
- rfefre
On muuten ihan siinä ja siinä että sijaitseeko se näkötorni Kauhajoen vai sittenkin Isojoen puolella. Spitaalijärvi on ainakin jo Isojoen puolella.
- marsibaani43
Hyyppä!!! Mahtavaa perinteistä maisemaa .. arvokasta luontoa...
- kasikytluku
katikka oli joskus hieno paikka, mutta nykyään luonnonsuojelu on tehnyt siitä ryteikön
- uunoeemeli
heikkilänkyläs yhyren taloon markit
- tittidiididii
Pönninkäinen korpimettässä,että niin.
- erikoista
Useimmiten on muualta tulleet ihastelleet lakiaa maisemaa.
Meirän silimä on siihen tottunu, niin hyypän töyrät on komeita. - tittidiididii
Pönninkäinen korpimetsässä,että niin.
- ylistys.ja.kunnia
Myllis Seppo on suurin nähtävyys.
- Myllisonykönen
Sie on ABC.n naisten vessas kuulema kuva mylliksestä missä hän makaa kännissä sipaneena ja HK.n sininen työnnettynä sinapinkera haitariin.
On vissiin hartsi-epoxilla valettu kaakeliihin niin eioo siivoojakkaa päässy kraapimahan irti! Myllisonykönen kirjoitti:
Sie on ABC.n naisten vessas kuulema kuva mylliksestä missä hän makaa kännissä sipaneena ja HK.n sininen työnnettynä sinapinkera haitariin.
On vissiin hartsi-epoxilla valettu kaakeliihin niin eioo siivoojakkaa päässy kraapimahan irti!Minä en käytä HK:ta - makkara oli Atrian taattua laatua!!!
- Harvoinkauhajoella
Mun mielestä kivijata siinä lauhanvuoren lähellä on erikoinen nähtävyys.
- 112233445566
mystinen äänienmaa on hieno
Palvokaa minua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583693Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j723065Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin522263Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.131433Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651249- 861136
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1961Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä23941Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55925- 47912