Uni tappojyrästä

kyynelvirrat

Näin viime joulun tietämillä unen, jossa oli tulossa ikään kuin iso jyrä, joka jyrää suomalaiset miehet. Menin johonkin lehtoiseen metsään itkemään ja rukoilemaan Jumalalle. Siellä oli jotakin lähteitä tai puroja. Menin yhden sellaisen äärelle. Siinä oli puu vieressä, jonka oksalle lensi minun itkiessäni ja rukoillessani kyyhkynen. Ja sitten kyyhkynen lensi siitä muualle.

Itkin miesten kohtaloa, itkin omaa itseni ja suhtautumistani, ja sitä etten ollut ymmärtänyt kaikkea, ja rukoilin kyynelissäni Jumalalle asioitani.

6

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MeAgain
    • klpop

      "Jumalalle kaikki on mahdollista!"Raamattu
      Jumala on vähentänyt säteilyjen kulkua niinpaljon , että maailmanloppu ei tulekkaan vuonna 2017!
      Atomivoimaloista uloskarkaavatvat säteilyt ovat tuhonneet koko maailman miesten porenssit ales! Vuonna 2005 Tiede2000 lehden mukaan oli potensseista jäljellä puolet ja niistäkin alle 10 % terveitä! Mikä lie nyt tilanne? Suomalaisilla miehillä putosi maalmassa viimeisimpänä potenssit, eli muualla tilanne oli jo paha aikaisemmin!

    • idänhöyryjyrä

      Neuvostoliitto kuvattiin jyräksi, alitajuntasi loi unikuvan siitä.

    • klpop

      Pelkästään geenimuunneltuja tuotteita syöneet koe-eläimet ovat kuolleet kaikki puolssa vuodessa! Ensimmäiset jo viikon parin viikon kuluessa ja elimistöissä näkynyt kauheita muutoksia!

    • kyynelvirrat

      Vielä lisää. Näin unen, että joku vei lapsuuteni kodin läheisyydessä olevaan latoon aseen/aseita. En siinä unessa tarkemmin tiennyt kuka tai ketkä veivät, saattoi olla ikään kuin hämäystarkoituksessa metsästäjät. Minä katselin sitä jostakin, en osaa sanoa mistä. Kuitenkin lato on kodin läheisyydessä ollut, arviolta 200 metrin päässä.

    • Venäjä valloittaa Suomen kunhan kerkiää , uudet rajat ovat näkyvissä euron kolikossa jo nyt .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2029
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1230
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1048
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. 107
      898
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      844
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      775
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      739
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe