Avohoidon asiakkaat

oligofrenia

Ikaalissa saavat ilmeisesti rajattoman netin ja keskustelevat täällä.
Auttaako yhtään, onko olo kohentunut.

21

501

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puhumalla asiat selvitetään ja olokin on sitten parempi.

      Tervetuloa Ikaalisten palstalle seuraamaan keskustelujamme.

      • observer667

        Ikaalisten sivuille ei kannata mennä. Kymmenen ensimmäistä aloitusta on täysin käsittämättömän typeriä, suorastaan mielisairaita. Niiden kirjoittaja on juuri tämä Aino, joka maanisessa vaiheessa ollessaan kirjoittaa joka päivä vähintään kaksikymmentä aloitusta, mitkä lähes kaikki koskevat tavalla tai toisella erästä kunnianarvoisaa ja menestyvää ikaalilaista yrittäjää.

        Muutoinkin Ikaalisten palstalla on sairasta menoa. Kirjoittajista vain noin viisi prosenttia on liki tervejärkisiä ja mieleltään terveitä. Kyrön palstalla kirjoitetaan paljon vähemmän, mutta kirjoittajat ovat muutamaa poikkeusta lukuun ottamatta normaaleja.

        Tutustukaa vaan Ikaalisten palstaan, niin huomaatte että olen oikeassa. Tutkimuksissani olen havainnut, että useimmat kirjoittajat ovat muualta muuttaneita, Ikaalisissa epäonnistuneita ja useimmat elävät veronmaksajien almujen varassa.


    • I-kaalinen

      No Mites sinulla. Onko lääkitys kohallaan, onko olo kohentunut?

    • observer667

      Nautin lääkkeeni peräsuolen kautta. Auttaa vähitellen vaivoihin, mutta luulen tarvitsemani paljon vahvempia aineita.

      • oikea.observer667

        Tyypillinen ikaalilainen avohoitopotilas. Ei pysty muodostamaan omaa nimimerkkiä. Lainaa sivupersoonakseen jonkun muun kirjoittaman nimimerkin ja niin kuin tässäkin tapauksessa selostaa oman lääkityksensä. Useimmiten tähän liittyy oma peräreikänsä ja ulosteet. Esitän hoitoon Valkoiseen taloon, suljettuun huoneeseen ainakin Mikkelin päivään saakka.


    • oikea.observer667

      Kuhan horisen tässä lääketokkurassa. Painan muutaman pilsun anukseeni.

      • se.oikea.observer667

        Mitä juuri kirjoitin avohoitopotilaista. Taas hän esittelee lääkeongelmansa ja valitsemansa ratkaisun siihen. Koska Valkoinen on täynnä vastaavia potilaita, suositan akuuttina Pitkäänniemeen suljetulle vähintään kolmen viikon jaksohoidolle, taas.


    • Eipä Hämeenkyrön kirjoittajat paljon naapuristaan poikkea. Homot vaan puuttuu palstalta tyystin.

      • 666.666

        Kyröläiset ja ikaalilaiset ovat suurimmalta osaltaan samaa geneettistä perustaa. Erona on vain se, että aikanaan Kyröstä laitettiin takamaille Ikaalisten suuntaan kaikki rikollinen aines, eläimeensekaantujat, vähämieliset ja muukin elinkelvoton porukka. Kun tämä surkea aines on sitten lisääntynyt keskenään ja varsin usein vielä sukurutsan kautta niin, että Ikaalisissa on kokonaisia kyläkuntia, missä kaikki ovat sukua keskenään niin, että joillakin lapsilla isä ja äidinisä ovat yksi ja sama henkilö. Näistä seikoista johtuen ei olekaan ihme, että suuri homous ja lesbous vallitsevat. Yleisin puheenaihe onkin ihmisten peräreikä ja erilaiset toiminnat sen ympärillä, monia variaatioita onkin keksitty. Kaikenlaista rikollista toimintaa ylistetään ja ihannoidaan. Poliittisessa elämässä rehottaa hyväveli -toiminta, missä raha tulee rahan luo. Ne muutamat harvat oikeamieliset ihmiset toivovatkin jonkin asteista vallankumousta, elämän kaikissa muodoissa. Se lienee kuitenkin mahdotonta, vasta Ikaalisten jakaminen Parkanon ja Hämeenkyrön kesken parantaa tilannetta.


    • halvallapa

      Aika halvalla Ikaalinen pääsee, jos avopalvelun asiakkaat vain keskusteluapua tarvitsevat netissä.

      • pitäkää.hyvänänne

        Osallistu talkoisiin ja härnää kakkajutuilla hullua Ainoa
        ja hänen sivupersooniaan niin palstalla on kohta kymmeniä
        psykopaatin tekemiä aloituksia joita hän vastaa itse
        eri nimmareillaan.


      • pitäkää.hyvänänne kirjoitti:

        Osallistu talkoisiin ja härnää kakkajutuilla hullua Ainoa
        ja hänen sivupersooniaan niin palstalla on kohta kymmeniä
        psykopaatin tekemiä aloituksia joita hän vastaa itse
        eri nimmareillaan.

        Jos minut suljettaisiin laitokseen, miettikää, mitä se tulisi maksamaan yhteiskunnalle! Kaikille on edullisempaa ja hauskempaa, kun voin vapaasti kirjoitella juttuja ikaalislaisten ja hämeenkyröläisten iloksi!


    • Jannora

      Haluan maata Rouvan kanssa intiimisti. Laittaisin pienen penikseni hänen anaaliin.

      • hullulle.vauhtia

        Hyvään alkuun pääsitte, nyt pikku härnäystä ja Aino
        houruaa koko yön palstalla.


      • Ikaalisten ja Kauhajoen palstat ovat minun varsinainen toimialueeni. Tarvittaessa hoidan myös Hämeenkyrön ja Parkanon asioita. Hämeenkyrön palstan pääasialliset kirjoittajat ovat Raimo Kannas ja Kari Riuskanen.


    • Korkeinoikeusvoittaa

      Ehdotan Rouvaa päämoderaattoriksi kaikille pirkanmaan palstoille. Hän voisi siivota näistä kaikki törkeät ja asiattomat viestit. Hän voisi myös jakaa yksipuolisia tuomioita sakoista, jopa kuolemantuomioon epäasiallisille kirjoittajille.

      • hullu.aino.ivalosta

        Psykopaatti rouva ehdottelee itseään vahdiksi.


    • Lennostonlääkäri

      Rouva ei ole psykopaatti tai muutenkaan vajaa mieleltään.

      • kalat.kuolivat

        Topi oli lauantaina illalla tahrinut pahasti taksin ja kirmannut
        senjälkeen koskeen uimaan.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 72
      1366
    3. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1265
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      896
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      881
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      811
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      706
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      676
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    Aihe