NOT-suvakki katsonut liikaa Teletappeja ja Ilkkaa

KANSANEDUSTAJA Sulo Aittoniemi R.I.P – mies, joka teki jo vuonna 1998 kirjallisen eduskuntakyselyn, jossa luki:
"Miten Hallitus suhtautuu Yleisradion suunnitelmiin hankkia ja valmistaa myös Suomen television lastenohjelmia varten 1-2-vuotiaille katsojille kansainvälisen mallin mukaisesti kauhuskenaarioita aiheuttavia, todellisuuden ulkopuolisia utopistisia kuu-ukkoja, jotka ovat omiaan rikkomaan pienen lapsen yhteyden todellisuuteen ja aiheuttamaan mielenterveydellisiä ongelmia?".
Eli MIES, joka sanoi totuuden jo Somaleistakin, ennusti tämän utopistisen "kehitys"-suunnan, millä tavoin YLE, ILKKA ja muut mediat kasvattaa NOT- suvakkien sukupolvea. Ja valitettavasti hän oli niin oikeassa. Suvakkien yhteys todellisuuteen on pahasti hämärtynyt, mutta kun MaTu-bisnes tuo ison palkan, niin monikulttuurisuus on rikkaus, ei mulla muuta. Koita nyt NOT hieman rajoittaa noita aamuyön ejakulointeja, ei niitä kukaan täällä 04:15 kyttää.
18213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Eikohän tämä suvakki ole ihte vaikuttanut ilkan juttuihin painostaen ottamaan karvakäsiä EP-maalle, mutta kyllä kun lopetettu on tilaukset milläs vihellät, kun on huules halki, SPR-on samaten heitetty ulos kehistä joo hauskaa on mitenkä kauhava syöttää näitä tulevia apua tarvitsijoita pukkaavatkos edelle kantaväkeä, sehän on kauhavan pulma, pitäkää hauskaa kunniakulutajienne kanssa, kenttä voi hyvin ainaskin vielä.

Äänestä
  • Kukas näistä juoksijoista oikein apua tartis, korkeasti koulutetuista ilen mukaan mutta kaikia on syäyetty ja pirusti viranomaisi hyppyytetty jutissa liekkö lakiviisaitakin jotka osaavat kähmiä.

    Äänestä

Näin luuaan pohjaa rahastukselle ja kauhavalta se kalahtaa.

Äänestä
  • Joo virentse kun roukkaisi oiken syvältä, hulluutta on hyvä sivusta serata, näitä muslimin kiertäjiä, mussukkahan kävelee yli, se on mäillä takaraivossa ja kauhavan komiat väistää.

    Äänestä

Minkäs teet kun teletappisukupolvi vain vuorossa ottamaan maan vetovastuun ja maailma globalisoituu tahdoimmepa tai emme?
Minä en näitä päätöksiä tee, korkeintaan äänestän päättäjiä, se on sitä demokratiaa, eikä kellään pitäisi olla valittamista enemmistön päätöksiin. :)

Äänestä
  • Onneksi enemmistö nuorista on tervejärkisiä. NOT kuuluu marginaaliryhmiin kuten punikit, taitelijat tai muuten vaan taivaanrannanmaalari utopisti ruohonpolttelijat.

    Äänestä

  • Muslimi tämä on ja haluaa kauhavan muslimisaatioksi, seinäjoki lappajärvi kuuluu tämän muslimisaatioon ja käypä kyyjärvelläkin venkuttamassa jotta muslimeille pitäisi antaa.

    Äänestä

  • "Minkäs teet kun teletappisukupolvi vain vuorossa ottamaan maan vetovastuun"
    --- Tarkootat varmaan vetovastuun Suomen pilaamisesta ja velkaantumisesta. Kukaan teletappi ei tajua talouspolitiikkaa, ei oo missään nähäny, että tästä ei oo kun menoja veronmaksajille, hyötyjä ei ole vaikka niin halutaan suomalaisille väittää.
    "ja maailma globalisoituu tahdoimmepa tai emme? Minä en näitä päätöksiä tee, korkeintaan äänestän päättäjiä, se on sitä demokratiaa, eikä kellään pitäisi olla valittamista enemmistön päätöksiin. :)"
    ---Joo mäkin äänestäisin tällaisia päättäjiä. Tos on listaa lainattuna Seinäjoen palstalta, siihen tarttis nyt jonkun jatkaa seuraavilla aloitteilla, kunhan Somalien lisäksi listaan lisätään vielä Irakilaiset ja Afgaanit yms.
    Onko kukaan Kauhavan turvapaikanpaikan hakijoista Jesidejä, vai onko ne heitetty Isiksen toimesta välimerellä veneistä???

    Ilkas oli sivulla 19 STT:n juttu, TAMPERE/HELSINKI
    Miksiköhän siinä oli vain pieni maininta, "Aittoniemi jää historiaan värikkäillä kannanotoillaan".
    Tässä kuitenkin pieni listaus TERVEJÄRKISESTÄ SUOMALAISESTA Kansanedustajasta, Sulo Aittoniemi poliitikko, SMP, siviiliammatiltaan poliisi.
    Sitaatit: Esimerkiksi parisuhdelakia valmisteltaessa hän sanoi, että ”Ilmarin ja Jalmarin vihkiminen perintöryijyn päällä on sopimatonta.”
    "Suomalaiset siirtolaiset ylittivät 1960-luvulla Ruotsin rajan aamupäivällä. Iltapäivällä he löivät kirveensä Luulajan mäntyyn" (Aittoniemi sanoi patistaessaan somaleita halkometsään.)
    Aittoniemi teki useita kirjallisia kysymyksiä sekä talousarvioaloitteita somalien palauttamisesta kotimaahansa
    Heidän oleskelunsa aiheuttaa kuitenkin Suomelle mittavia kustannuksia, ja nyt kun olot Somaliassa ovat vakiintumassa, olisi syytä tehdä päätös heidän palauttamisestaan mitä pikimmin kotimaahansa. Suomessa oleskelevat somalialaiset kun ovat kaiken lisäksi parhaassa iässä olevaa väestöä ja juuri heidän työpanoksensa olisi tärkeätä oman isänmaansa hyväksi täällä joutenolon sijasta. - 18.5.1993
    Kirjallinen kysymys: Somalien palauttamisesta kotimaahansa, KK 1681/1998 vp, KK 294/1993, TAA 277/2000 vp
    Kirjallinen kysymys: Valtion tuki somalien kotiinpaluussa KK 615/2001 vp
    Talousarvioaloite: Määrärahan osoittaminen Somaliasta saapuneiden elintasopakolaisten palauttamiseen, TAA 380/2001 vp
    Talousarvioaloite: Määrärahan osoittaminen Somaliasta saapuneiden elintasopakolaisten palauttamiseen kotimaahansa, TAA 207/1999 vp
    Talousarvioaloite: Määrärahan osoittamisesta Somaliasta saapuneiden elintasopakolaisten palauttamiseen kotimaahansa, TAA 150/1998 vp
    Talousarvioaloite: Määrärahan osoittamisesta Somaliasta saapuneiden, pakolaisiksi ilmoittautuneiden palauttamiseksi kotimaahansa, TAA 115/1997 vp
    Kirjallinen kysymys: Somalipakolaisten paluumuuton tukemisesta, KK 610/1997 vp
    Talousarvioaloite: Määrärahan osoittamisesta Somaliasta ja Jugoslavian Kosovosta saapuneiden pakolaisten palauttamiseksi kotimaahansa, TAA 5/1994 vp
    Tällaisia hienoja ja realistisia henkilöitä tarvittaisiin 200 kappaletta, oikeisiin paikkoihin.
    Tämä oli ajalta ennen naamakirjoja ja vittereitä, nykyään tällaisesta ajattelusta nousis medioos kauhia haloo.
    Lepää rauhassa, olit niin oikeassa, se vain huomataan joskus myöhemmin.

    Äänestä

Kyllähän se näin on ,että vihervassukit katoaa tulevaisuudessa kokonaan ..nyt on kansan kustannuksella niitetty niin perkeleesti ja kylvetty ainostaan täyttä paskaa..ennen olis voinu mennä siinä sivus vähemmistönä muiden vähemmistöjen joukossa..EI ENÄÄ! Tulosvastuu näistä piiiitkän miiiinus merkin aiheuttajista kenellä?...ja miettikää mitä se oliskaan "tulevaisuudessa" ei voi hullujen huonetta pyörittää potilaat! Koska menohan on silloin just tätä! Kyllä nuorissa on tulevaisuus ,nimittäin SUOMEN nuorissa ja nyt nuoret näyttäkää kyntenne! Ja laittakaa asiat kuntoon niinkuin kuuluu!

Äänestä

Ulkolaiset teletapit harmina myös Tampereella
18.06.2016 Sisä-Suomi. Tampereen poliisi on ottanut vastaan viime päivinä useita rikosilmoituksia kansalaisilta, jotka ovat joutuneet rikoksen kohteeksi, kun ulkolaiset henkilöt ovat tulleet tekemään "tuttavuutta" liian lähelle.
http://poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/ulkolaiset_harmina_tampereella_48725 NOTta tälläistä klopalisaatiota, eihän ne mitään vaarallisia ole, kun niihin tutustuu vai kuinka se meni??? nämäkin on voimavara???

Äänestä
  • Taskuvarkaita ei tarvitse sentään pelätä, mutta toki se on ikävää jos kukkaro lähtee lähentelijän matkaan.
    Näistä on varoiteltu jo niin kauan, että useimmiten asian voisi estää käyttämällä edes hieman järkeä, mutta humalaisella sitä ei aina ole.

    Tällaiset eivät todellakaan ole voimavara, mutta seuratkaapa suurissa kaupungeissa kulkiessanne, että kuka teidän bussianne tai taksianne ajaa. Aika monesti se on somali tai joku muu ulkomaalainen.

    Äänestä

  • nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

    Taskuvarkaita ei tarvitse sentään pelätä, mutta toki se on ikävää jos kukkaro lähtee lähentelijän matkaan.
    Näistä on varoiteltu jo niin kauan, että useimmiten asian voisi estää käyttämällä edes hieman järkeä, mutta humalaisella sitä ei aina ole.

    Tällaiset eivät todellakaan ole voimavara, mutta seuratkaapa suurissa kaupungeissa kulkiessanne, että kuka teidän bussianne tai taksianne ajaa. Aika monesti se on somali tai joku muu ulkomaalainen.

    Mitäs voimavaraa hokeissa on, väkisinhuleita peviisittömiä, mihin nämä voidaan häästää vapaasti liikkumaan, mitä voimaa näishä on.

    Äänestä

  • Ei väkistentulleet ole työnperässä tulleet, näillä on aivan muut mielessä, työmperässä tuleva on paperillinen ja heti työhön suuntautuva, sekä hyvin varovaisesti kulttuurian huutaa ja melskaa huonoista palveluista, näissä on eroa kuin yöllä ja päivällä.

    Äänestä

  • Ruotsiin notkumaan jäävien vaarallisten määrä kasvaa
    19-06-2016012

    Sturupin lentokentälle ilmaantui viikolla pahamainen jihadisti asyylia vonkaamaan, mutta hän ei ole läheskään ainoa Ruotsiin harhautunut, potentiaalisesti vaarallinen henkilö. Turvallisuusriskeiksi luokiteltavien määrä on kasvanut, eikä heitä kaikkia saa lempatuksi maasta ulos.

    Kansainväliset sopimukset velvoittavat Ruotsin käsittelemään jokaisen maan rajojen sisäpuolelle keplotelleen asyylihakemukset tulijan taustoihin katsomatta.

    Kun maahanmuuttovirastossa epäillään tulijan muodostavan mahdollisesti turvallisuusuhkan, tapaus lähetetään turvallisuuspoliisi Säpon tutkittavaksi. Vuonna 2015 näin kävi 461 kertaa. Edellisvuotena heitä oli vain 109 ja tänä vuonna määrän ennustetaan vain kasvavan.

    461 tapauksesta Säpo arvio 29 henkilön muodostavan turvallisuusuhan. Näissä tilanteissa asia lähetetään muistutuksen kanssa takaisin Maahanmuuttoviraston käsiteltäväksi.

    ”Tällöin meidän velvollisuutemme on käsitellä kyseisen henkilön hakemus niin pian kuin mahdollista”, viraston erityisasioiden päällikkö Oskar Ekblad kertoo.

    Yleensä näiden tulijoiden hakemukset hylätään, mutta se ei tietenkään tarkoita, että hylsyn saanutta saadaan maasta pois turvallisuusriskiä aiheuttamasta.

    ”Tilanne monimutkaistuu, kun monet näistä henkilöistä saapuvat maista, missä kuolemanrangaistus on käytössä ja kiduttelua tapahtuu. Tämä tarkoittaa sitä, että tänne tulevat, joiden tarkoitus voi olla uhata meidän tai jotain muuta maata, voivat jäädä tänne notkumaan kaikesta huolimatta. Annamme enemmän painoarvoa yksittäisten (mahdollisesti terrorismi tai muu mukava mielessä tulleiden) suojelulle, ettei heitä kenties tuomittaisi kuolemaan tai kiduteltaisi”.

    Mikäli konkreettista, mahdollisesti syytteeseen johtavaa epäilystä rikoksen suunnitelemisesta ei ole, henkilöt lasketaan kaduillemme notkumaan. Heidän määränsä virasto tai suojelupoliisi eivät halua paljastaa.

    Säpo kuitenkin pitää jatkuvasti silmällä potentiaalisen uhkan aiheuttavia.

    ”Voimme jatkaa keskusteluja näiden henkilöiden kanssa. Kyseeseen voi tulla myös ilmottautumisvelvollisuus poliisiasemalla. Ilmottautuminen voi tapahtua kerran viikossa tai jopa joka päivä”, Säpon lehdistösihteeri Fredrik Milder kertoo.

    On myös tärkeää lisätä, että vaikka turvallisuuspoliisi luokittelee henkilöitä turvallisuusuhkiksi, he eivät ehkä juuri nyt suunnittelemassa terrori-iskua.

    ”Tuollaisissa tapauksissa henkilöt päätyisivät meidän terrorisminvastaiseen seurantaan, jolloin tietenkin suorittaisimme tarvittat toimenpiteet”, Milder lohduttaa.
    http://rahmispossu.net/2016/06/19/ruotsiin-notkumaan-jaavien-vaarallisten-maara-kasvaa/

    Äänestä

  • Kauhavan metsät pian joo, arvaamatoonta on hommat.

    Äänestä

  • Hakemalla murkut.org ja pääset tiedon lähteille, siitä on sitten helppo jatkaa, youtubeja mitä on katsele vastaavia siitä tarjonasta, siitä kätevyys lisääntyy, aloittaja on hyvä kun välillä virittelee turhaa muistaa vähän kirjoitella itsekkin näistä tiedon lähteistä, muslim ja islam on kansa kovia hakusanoja, muslin in europa ja eri maiden nimillä, jotta asiaa löytyy kielitaidotomallekin, kielimiehet sitten edikseen.

    Äänestä

Heidät on opetettu maan tavoille jo rajalla, kun vastassa on ollut mielenosoitus, kännisiä mölyapinoita uhkailemassa.
Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.

"Pelolle ei saa antaa valtaa" voi siis koskea myös turvapaikanhakijoitakin.

Äänestä
  • Kerros nyt jo se tuotto, mikä se on, äläkä huuhaata veisaa, valtion tykemana ei voi tuotoa syntyä -jotta jatka siitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muslim_ei_oletulevaisuus kirjoitti:

KANSANEDUSTAJA Sulo Aittoniemi R.I.P – mies, joka teki jo vuonna 1998 kirjallisen eduskuntakyselyn, jossa luki:
"Miten Hallitus suhtautuu Yleisradion suunnitelmiin hankkia ja valmistaa myös Suomen television lastenohjelmia varten 1-2-vuotiaille katsojille kansainvälisen mallin mukaisesti kauhuskenaarioita aiheuttavia, todellisuuden ulkopuolisia utopistisia kuu-ukkoja, jotka ovat omiaan rikkomaan pienen lapsen yhteyden todellisuuteen ja aiheuttamaan mielenterveydellisiä ongelmia?".
Eli MIES, joka sanoi totuuden jo Somaleistakin, ennusti tämän utopistisen "kehitys"-suunnan, millä tavoin YLE, ILKKA ja muut mediat kasvattaa NOT- suvakkien sukupolvea. Ja valitettavasti hän oli niin oikeassa. Suvakkien yhteys todellisuuteen on pahasti hämärtynyt, mutta kun MaTu-bisnes tuo ison palkan, niin monikulttuurisuus on rikkaus, ei mulla muuta. Koita nyt NOT hieman rajoittaa noita aamuyön ejakulointeja, ei niitä kukaan täällä 04:15 kyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu