Uusi jäähalli autioittaa Haapaveden kaupunkia

nopeasti.
Yli sata haapavetistä on jo karannut reilumpiin kuntiin.
Uutta Jäähallia markkinoitiin asukasimurina ja jo nyt faktat osoittaa selvästi päinvastaista.
Valtuutettujen olisi syytä tuntea vastuunsa ja maksaa aiheuttamansa vahingot.
12232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

jota valtuusto käsittelee huomenna,
kerrotaan jäähallin rakentamisen aiheuttaneen valtavat kustannusarvion ylitykset.
Eli uutta jäähallia markkinoitiin huomattavasti alimitoitulla kustannusarviolla.
Huijausta tämä on selvästi.
Hyväksyykö valtuusto yksimielisesti jäähallihuijaukset ?

Äänestä

,eli yhteisillä varoillamme ,tykkäävät mellastaa.
Tuskimpa kukaan valtuutettu tällaseen vastuuttomuuteen puuttuu ?

Äänestä

No nyt on mahtava nähdä, että kuka ottaa vastuun.
Poliittinen edes. Ketkä sitä hallia ajoivat. Nimet esiin.
Kait jollain on edes jotain sanottavaa.

Äänestä
  • näin me kepulaiset tehdään.

    Äänestä

Kyllä kai ainaki ilkka kerää pisteitä ja vastustaa, lasten ja nuorten asialla kun on. Osa porukasta ehkä lähtee taas karkuun...

Äänestä

tervetuloa ylivieskaan,täällä ei riidellä jäähallista,meillä on aseman rakennukset,ja nyt tulituo helalanmylly asukkaiden kontolle,tervetuloa

Äänestä

Persut ei vastustanu alunperin jäähallia halusivat vain rakentaa sinne lumimaahan sen, joka olis tullu satojatuhansia kalliimmaksi uusien katujen ja muiden kulujen lisäksi!

Äänestä

Purkakaa pois koko paska, sillähän siitä pääsee. Ihmiset muuttavat takaisin ja kaupunki rikastuu. Jippii.

Äänestä

Joo ei auta valtuutetuilla muu kuin "silmä silmästä" eli lapsia tekemään. Jokaisen valtuutetu on pukattava 10 lasta maailmaan ja joutuin notta vaje saavutetaan. Ei taida onnistua?

Äänestä

Ylivieska on reilukunta tehtiin uusi jäähalli yhtäaikaa haapaveen kans eikä valitettu, haapaveellä ei reilua porukkaa valitetaan samasta asiasta vuosia vielä jäläkeenkipäin

Äänestä

eli lystien maksajia on meillä ylivieskassa.
Kyllä vähäväkinen haapavesi on hädässä , kun päättäjät vaan menoja keksii huvituksiin satsaamalla yhteisiä varoja.

Äänestä
  • jotku vain valittaa menneestä ajasta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pahatpäättäjät kirjoitti:

nopeasti.
Yli sata haapavetistä on jo karannut reilumpiin kuntiin.
Uutta Jäähallia markkinoitiin asukasimurina ja jo nyt faktat osoittaa selvästi päinvastaista.
Valtuutettujen olisi syytä tuntea vastuunsa ja maksaa aiheuttamansa vahingot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu