Euroopan unioni . Sen 600 000 virkahenkilöä haluaa hallita kaikkea kuten Aatun Saksa 1930-1945 . Miksi kansat suostuvat alistumaan ?
EU haluaa hallita kaikkea
HOrnaan
459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
EU kaatuu omaan byrokratiaansa, joka ei ole mikään ihme. Kaatuihan aikoinaan Hansaliittokin, joka sentään toimi yli 400 vuotta omalla tavallaan. Neuvostoliiton ja Itä-Saksan tarinat ovat olleet siihen verrattuna pieniä. Tehottomuus on EU:n tavaramerkki. Herrat ovat vaikeuksissa aina silloin, kun taloudella menee huonosti. Kyllä valtaapitävät osaavat omat edunsa pitää, mutta kun pitää kansan etuja karsia, silloin alkaa tyytymättömyys herroja kohtaan.
eu tuhoaa kansojen identiteettiä sulauttamalla kaikki eu:n valtaan ja direktiiveihin kaikki muut saavat niellä brysselin paskat, kun eu määrää tottelee muut kuin robotit näitä kus päähä kimmahtaneita eu "HERODEKSIA,,, #pthyi# ,,hel,, :P
Taas ryssän trollit ovat valehtelmassa.
EUssa on vähemmä'n virkamiehiä kuin Helsingin kaupungilla!!!
Helsingin kaupungissa sentään maksetaan verot ja ajetaan omia asioita, mutta eikai kaikki Helsingin asukkaatkaan ole virkamiehiä?