Puhuessaan unelmahötöstä nimeltään "Suomen ja Ruotsin puolustusliitto", Soini totesi mm. että "rakkauteen tarvitaan aina kaksi". -Niinhän se yleensä on. Poikkeus vahvistaa tässäkin tapauksessa säännön. Kun on kyse Timo Soinista, rakkauteen tarvitaan vain yksi: Timo Soinin ainoa rakkaus on Timo Soini. -Jos siihen hekumaan liittyviä tunnustuksia tahtoo seurata, niitä löytyy lähes päivittäin Soinin plokista ja hänen itsekehuisista öyhötyksistään.
Soini: rakkauteen tarvitaan kaksi
kentältä.nähtyä
580
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Koominen ajatuskin, Ruotsi ja puolustusliitto. Mistä Ruotsalaisilla olisi kykyä tai halua tullut mitään puolustaa itse. Liitto siinä mielessä että suomalaiset tyhmyyttään sysätään tuleen, jonka seinähullu ruotsalainen ministeri uhollaan luultavastikin tulee Usan ja Naton tukemana aloittamaan.
Ei Soini tarvitse rakkauteen kuin tantraseksiä veli venäläisen kanssa.
Kyllä tanttaseksikin on tyhjää parempi, vaikka se ei oikeaa rakkautta korvaakaan.
Jos Soini niin rakastaa ruotsia muuta sinne , puolustusyhteistyö ruotsin kansa??? Ei soininkaan ole lupa olla niin tyhmä.suomi on suomi ja ei tarvi ruotsin "apua"
Soinille riittää 75 rauhan vuotta sanoo Ruotsin Pääministeri. Ruotsissa on rauhaa
jo 200 vuotta Soini ei tajua.