Homottaminen äityy yli kaiken kohtuuden

LapsetMaalitauluina

Medioissa ja politiikassa yltyvä, kohtuuden rajat ylittävä homottaminen on saatava aisoihin. Jopa lapsille ja nuorille homoksi ryhtymistä tyrkytetään muotina, joka onnettomia seurauksia kokemattomat ja hyväuskoiset uhrit eivät vielä osaa arvioida.

Lainsäädännön keinoin edistetään homottamista jo siinä mitassa, että Suomesta on tullut - omien sanojensaukaan - maailman homojen "paratiisi", jossa bonuksena saa ikuisen ja ilmaisen sosiaaliturvan.

Härskimmät homot käyvät sotaansa jo "heteronormisuutta" vastaan eli tavoitteenaan on heteroseksualisuuden ja normaalin perhe-elämän alasajo. Esimerkki tulevasta on tuore tapaus, jossa turhanaikainen pervo salakuvasi ja hyökkäsi lentokoneessa imettävää äitiä ja lasta vastaan julkisuudessa.

240

2132

    Vastaukset 240

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HömelötMiljonäärit

      Seuraavaksi maahan imuroidaan Lähi-Idän ja Venäjän homot....

      • 18-18

        Minkä vuoksi homomiehet eivät kelpaa verenluovutukseen ?


      • Anonyymi
        18-18 kirjoitti:

        Minkä vuoksi homomiehet eivät kelpaa verenluovutukseen ?

        entäs mamuttaminen ja musuttaminen?

        Aids-Thomas Fazerin mainokseen?


      • Anonyymi

        juuri näin


      • Anonyymi

        Persunatsit käy homopaikoissa ja sitten haukkuu homoja !! Kyllä siitä pakkomielteestä pääsee eroon !! Asun isossa kaupungissa ja todistetusti näin yhden homon vuosi sitten ! Täällä on kyllä homopaikka mutta ei mun siellä tarvi käydä !!


      • Anonyymi
        18-18 kirjoitti:

        Minkä vuoksi homomiehet eivät kelpaa verenluovutukseen ?

        top 5


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        juuri näin

        hyi hitto


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        entäs mamuttaminen ja musuttaminen?

        Aids-Thomas Fazerin mainokseen?

        Tuo väki rikkoo suomalaista yhteiskunta rauhaa .. kieltoon


      • Anonyymi

        hyi hitto


      • Anonyymi

        Haluaistiko imuroida heitä?


      • Anonyymi

        Ja sitten tänne ttuodaan myös ne ääri muslimit jotka haluavat hävittää homot maailmasta!


      • Anonyymi
        18-18 kirjoitti:

        Minkä vuoksi homomiehet eivät kelpaa verenluovutukseen ?

        ei heterotkaan, jos on ollut ulkopuolisia seksikumppaneita 4 kk sisällä
        sama kuin homoilla


      • Anonyymi
        18-18 kirjoitti:

        Minkä vuoksi homomiehet eivät kelpaa verenluovutukseen ?

        Taudit


    • Allahun-Homot

      Viime vuonnakin tuli Suomeen 30 000 homoa, tänä vuonna ennuste on 20 000 lisää.
      Siitä ei vaan pidetä mediassa puhetta.

    • Surullinen.maa

      Suomi on sellainen maa, että täällä aina ja kaikki lähtee lapasesta. Ei riitä, että homoille taataan sama-arvoisuus vaan sitä aletaan hypettämään ja tehdään siitä meriitti ja tavoiteltava asia. Pressaksi halutaan homo koska se on niin ihguu ja suvaitsevaista.

      Vastaa samaa kuin se, että parveketupakointi kielletään niin naapurit alkavat tappamaan toisiaan sen takia jos joku kuitenkin poltaa parvekkeella. Ja kaikki sen vuoksi, että parveketupakointi on kiellettyä. Mikään asia ei pysy kohtuuden rajoissa.

      Kun kesä tulee niin silloin "RILLATAAN" saatana. Muuta ei edes harkita.

      Kun Suomi voittaa lätkän mm skabat niin Helsinki rikotaan sen takia.

      • Huokausssss

        Laitan vaik tähän väliin, että:
        Aloitus plus esim. heti sen perään tulleet neljä kommenttia erittäin hyvät. Asiaa. Just nappiin. - Koen täysin samoin. Surkeaa. Huolestuttavaa.


      • Anonyymi

        Kyllä "sateenkaari-ideologia" on sukua feminismille, jotka eivät kumpikaan tavoittele mitään muuta, kuin valtaa, keinolla millä hyvänsä.


    • Näyttöä.ja.hylkäys

      "Homottaminen äityy yli kaiken kohtuuden "

      Pitäisisi olla jo lakelmat ja tialstot, koks ajoka maasta saa turvapaikan tänne juuri homo. Jos olisi tilastot, niin pystyisi hillitsemään keräily-astetta.

      • Natsit.bilderberg

        Tuli vähän epäselvä teksti, mutta maahanmuuton tai turvapaikan antamisen perusteet tulisi tutkia akateemisesti, että olisi myöhemmin jokin keino seurata jälkiseurauksia.

        Jos homottaminen johtaisi 20 vuodessa heterouden kriminalisoimiseen ja varsinkin imettävien ja lisääntyvien henkilöiden elämän jonkinsortin jarruttaminen ja estäminen, että tulisi homogeeninen alamaisjoukko bilderbergin vaapamuurareille, niin sitä suuremmalla syyllä turvapaikan myöntämisperusteet olisi kirjattava nyt ylös luottavasti ja monissa tutkimuksissa.

        Lähiajan tavoitteena, esim. eduskunnassa pitäisi olla joku pohja, millä perusteella hakemusmääriä rahoitetaan, otetaan ja tehtäessä esityksiä ja aloitteita siihen liittyvistä aiheista. Tilastoimattomuus on melkein kuin joku "Armenian kansanmurha", joka kulkee myöhemmin "urbaanina juoruna", että ihminen on joskus lisääntynyt biologisesti itse.


    • huohm

      Mitä on homottaminen? Sitä että nuorille informoidaan homoseksuaalisuudesta? Pridet jossa homoseksuaalit iloitsevat ja nauttivat toisten homoseksuaalien seurasta? Homot eivät kannusta ketään olemaan mitään muuta kuin omia itsejään. Mitä v*ttua siis? Kukaan ei painosta sinua olemaan homo mutta sinua kyllä painostetaan olemaan hetero jos näytät edes vähän homoseksuaalista toimintaa. Oot tietämätön. Homottaminen ei ole asia. Keksitte sen. Heterottaminen (mikä sana nyt onkaan) on juttu ja sen pitää loppua. Teidän pitää tulla ulos teidän pikkuluolista ja hyväksyä että kaikki ihmiset eivät synny kuin te. Homoseksuaalisuus ei loukkaa ketään. Se loukkaa vaan teidän mieltä koska haluatte ja päättätte niin. Homofobia on sairaus.

      • Siitässaat

        Homous on sairaus. Siihen pitää löytää lääke tai hoitomuoto. Homot on yäk.


      • Veronm
        Siitässaat kirjoitti:

        Homous on sairaus. Siihen pitää löytää lääke tai hoitomuoto. Homot on yäk.

        Homous ei ole sairaus. Vai maksatko homolle sairaseläkkeen?


      • huohheterot
        Siitässaat kirjoitti:

        Homous on sairaus. Siihen pitää löytää lääke tai hoitomuoto. Homot on yäk.

        Te tyhmät heterot ootte yrittäneet löytää siihen jo vuosisadat "parannuskeinoa". Sellaista ei ole. Jos ihminen rakastaa toista ihmistä... Sä et voi sitä estää. Rakkaus on vittu rakkautta.


      • VitunHetero

        Vitturakkaus on vittu rakkautta!
        Homo rakkaus on paskarakkautta!

        Hmm? Kenties homous johtuukin siitä et heiköläisillä on fetissi paskaan?


      • Sateenkaarifasismi

        "Mitä on homottaminen?"

        Se on sitä, että valtamediaa seuraamalla saa kuvan, että homoseksuaaleja on vähintään kolmannes ihmisistä. Oikean luvun ollessa n. 3 prosenttia.

        Se on myös sitä, että tätä pervofanatismia ei saa puolella sanallakaan kritisoida ilman naurettavaa homofobia-korttia jonka tarkoitus on lopettaa keskustelu lyhyeen.


      • Anonyymi

        Eläinmaailmassahan homoseksuaalisuus on aivan standardi; esimerkiksi etanat ovat hermafrodiitteja, ja eihän ihminen kaiketi sen kummempi eliö ole kuin etana, eihän? Mikä voisikaan olla luonnollisempaa kuin kahden samaa sukupuolta edustavan nisäkkään lisääntymistoiminta? Ei kai sitä nyt opettaa täydy?


      • Anonyymi
        VitunHetero kirjoitti:

        Vitturakkaus on vittu rakkautta!
        Homo rakkaus on paskarakkautta!

        Hmm? Kenties homous johtuukin siitä et heiköläisillä on fetissi paskaan?

        Noinkin se voi aatella olevan. Selventää.


      • Anonyymi
        Siitässaat kirjoitti:

        Homous on sairaus. Siihen pitää löytää lääke tai hoitomuoto. Homot on yäk.

        Ei kai se sua koske? Ei muakaan. Ei mua haittaa jos kaikki ei ole samanlaisia kuin minä. Miksi sua se haittaa?


      • Anonyymi
        Veronm kirjoitti:

        Homous ei ole sairaus. Vai maksatko homolle sairaseläkkeen?

        Luulet väärin. Valitettavasti. Se ei ole sairaus vaan henkilökohtainen ominaisuus, seksuaalinen suuntautuminen. Ei saa sairaslomaa tai eikä eläkettä sen takia että on homoseksuaali.


    • HomotusRiittääJo

      Presidenttikampanjan käynti paragualaisen parturin avulla lähettää maailmalle väärän viestin.

      • Anonyymi

        No mutta, homoseksuaalisuus on ollut ihan luonnollista jo ihmikunnan alkuajoista lähtien. Sodoma, Gomorra, Adma, Seboim.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No mutta, homoseksuaalisuus on ollut ihan luonnollista jo ihmikunnan alkuajoista lähtien. Sodoma, Gomorra, Adma, Seboim.

        kuvataan heitä kopterilla


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No mutta, homoseksuaalisuus on ollut ihan luonnollista jo ihmikunnan alkuajoista lähtien. Sodoma, Gomorra, Adma, Seboim.

        Se että homostelua on ollut kautta aikojen, ei tarkoita että se olisi luonnollista ja normaalia.


    • isänmaallisetvittuun

      Se on teille isänmaallisille rasistivajakeille soveliaas rangaistus, että Suomi homotetaan oikein kunnolla ettekä te mahda sille yhtään mitään! Kaikki perinteiset kristilliset arvot pitääkin tuhota samoin kuin niinsanotut perinteiset suomalaiset arvot. Homotus on loistava ase isänmaallisia vajakkeja vastaan.
      SETA tekee työtä jolla on tarkoitus: Suomen tuhoaminen ja vaihtaminen monikulttuuriseen ja moniarvoiseen Suomeen.

      • Abdullaha.hullah

        "isänmaallisetvittuun "

        Muslimit vittuun koko paikasta, kaikki tuet stop.


      • YUIYUIYUY6

        "Kaikki perinteiset kristilliset arvot pitääkin tuhota samoin kuin niinsanotut perinteiset suomalaiset arvot. Homotus on loistava ase isänmaallisia vajakkeja vastaan.
        SETA tekee työtä jolla on tarkoitus: Suomen tuhoaminen ja vaihtaminen monikulttuuriseen ja moniarvoiseen Suomeen. "

        Putin ei homoja lahtaa, mutta iso rysäkkö homovouhottajien ja natottajien taholta sattaa pästää nämä KRISTINUSKOISTEN VIHAAJAT omista maanpäällisistä vaivoistaan, kuten lisääntymiskiima omilla karvakäpälillä, oma paskakolttukulttuuri, oma paskaisäntä fasismi, lapsipervovaimotuskulttuuri, JA VARSINKIN AFRIKASSA HEIKKO TOIMEENTULOKULTTUURI.


      • vihaanuskovaisia
        YUIYUIYUY6 kirjoitti:

        "Kaikki perinteiset kristilliset arvot pitääkin tuhota samoin kuin niinsanotut perinteiset suomalaiset arvot. Homotus on loistava ase isänmaallisia vajakkeja vastaan.
        SETA tekee työtä jolla on tarkoitus: Suomen tuhoaminen ja vaihtaminen monikulttuuriseen ja moniarvoiseen Suomeen. "

        Putin ei homoja lahtaa, mutta iso rysäkkö homovouhottajien ja natottajien taholta sattaa pästää nämä KRISTINUSKOISTEN VIHAAJAT omista maanpäällisistä vaivoistaan, kuten lisääntymiskiima omilla karvakäpälillä, oma paskakolttukulttuuri, oma paskaisäntä fasismi, lapsipervovaimotuskulttuuri, JA VARSINKIN AFRIKASSA HEIKKO TOIMEENTULOKULTTUURI.

        Kristinuskoa saa ja pitääkin vihata. Itsekin olen vakaasti ateisti ja teen vapaaehtoisesti työtä Vapaa-ajattelijain liitossa kristinuskon arvojen kitkemiseksi Suomesta. Tunnustan vihaavani tiukkapipoista ja vanhoista arvoista kiinni pitävää kristinuskoa kuin ruttoa. Erosin kirkosta jo vuonna 2002, enkä osallistu minkäänlaiseen kristinuskon harjoittamiseen enkä hyväksy uskovaisuutta keneltäkään.


      • jhhhrhher

        Mitäs sinä vielä täällä maassa teet kommari? Kuka ei maataan osaa arvostaa voi lähteä ja etsiä paremman. Pakkopaidassa lukkojen takanahan tuommoinen kansankiihoittaja hörhö pitäisi pitää. Ja vahva lääkitys pitäisi uusia.


      • jjtjjtjrtjtjtjr
        vihaanuskovaisia kirjoitti:

        Kristinuskoa saa ja pitääkin vihata. Itsekin olen vakaasti ateisti ja teen vapaaehtoisesti työtä Vapaa-ajattelijain liitossa kristinuskon arvojen kitkemiseksi Suomesta. Tunnustan vihaavani tiukkapipoista ja vanhoista arvoista kiinni pitävää kristinuskoa kuin ruttoa. Erosin kirkosta jo vuonna 2002, enkä osallistu minkäänlaiseen kristinuskon harjoittamiseen enkä hyväksy uskovaisuutta keneltäkään.

        ahhahahahha....ja tuet kaikin tavoin toista valtauskontoa, joka on kansan parissa paljon väkivaltaisempi, fasistisempi ja vaarallisempi se kun ei halua kehittyä ja uudistua. Suvakkilogiikka taas toimii :DDDDDD


      • Anonyymi
        Abdullaha.hullah kirjoitti:

        "isänmaallisetvittuun "

        Muslimit vittuun koko paikasta, kaikki tuet stop.

        mut siis, homoistahan tässä kai oli kyse? Eiväthän homot...


      • Anonyymi

        Mä en voi katsoa, kun suomalainen, perinteinen luterilainen tekopyhyys romutetaan. Muutanko Venäjälle?


    • g7g6i9

      "isänmaallisetvittuun "

      Taitaa olla arabimaalaisten lausahdus? Fundamentalistinen, esihistoriallisen tapakäytännön suosiminen vastaa isän maan kunnioitusta, eipä eroa, fanatismi ainakin ja pahempi, vaikka jenkit nyt kieltävät sanan terrorismi.

      • Timo_XL_

        Ai on?
        No eikös toi o silloin rasismia jos mamu toivottaa suomalaiselle et isänmaalliset vittuun?


    • Fasismia.vasemmalta

      "Medioissa ja politiikassa yltyvä, kohtuuden rajat ylittävä homottaminen on saatava aisoihin. "

      Se taitaa olla vain yksi keino halosen maahanmuuton "PEITTELEMISEKSI", HALUAA tuoda tänne maailman köyhimmät "kusiaispesät" elätettäväksi. Muslimi-kukot puhuvat nyt päiväkodista asti hyvää suomea, ei erota, mutta homouden ylistys ja krstinusko-aiheet erottaa. Tuhontaminen on vain tiettyä fasismin suuntaa.

    • Homot

      Jokaisessa meissä on hiukan homoa. Se vaan pitää houkutella esiin. Sitä mm yleisradio yrittää tehdä.

      • 1000.euron.minuttihinta

        Yle on tyhmä, sivistymätön nousukassakki siellä rähinöin homoutta ja naisten persepanoa hintikka-lyylin ohjelmissa. Kuvottavaa "TOM on finland"-menoa.

        Jos homous on sellainen asia kaikille, että sen haluaa nostaa ylös, esim. jos asuu korvessa, missä ei ole toista sukupuolta ollut 50 vuoteen näkyvillä, niin ok, mutta ei sitä tarvitse erikseen kehoittaa ja nostattaa provosoinnilla. Kyse on sellaisesta kotikamarin haisevan likatunkion penkomisesta, joka ei taas ole julkisen televisiotoiminnan hintaa nähden arvokas aihepiiri pengottavaksi.

        Ohjelman hinta olisi laskettava niin, että kun sillä on merkitystä ja laskettavissa sille 1000 euron minuuttihinta, sitä voi harkita ohjelmistoon. Homot voivat laittaa ihan oma kaupalliset television ja valtio voi maksaa siihen erilaisia avustuksia, tai homoille ilmainen jonka veronmaksaja maksaa. YLE pois yleensä juorutason ohjelmista, ei ne riitä laadun puolesta valtion tuontantoon.


      • Timo_XL_

        "Hiukan homoutta"!?! :D

        Yeah, right! :/


      • Anonyymi

        Jokaisessa meissä asuu pieni hetero.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jokaisessa meissä asuu pieni hetero.

        se pitää vain houkutella esiin!


    • homofobia_pukkaa

      aloittajan pitäisi mennä juttelemaan lääkäriin tuosta ongelmasta
      Näet ja luulet olemattomia

      lisäksi homofobiaa pukkaa

      • Marsiin.uudet.asukkaat

        Homous ei ole julkisuutta millään tavalla kaipaava, siihen on aivan turha syytää lähetysaikaa valtion televisiosta. Eikä missään oloissa saisi maksella tähdille hintaa ohjelmista, tehköön MTV, valtion tv pitää olla lakeihin ja ihan pakollisiin tietoa jakava, ei tuollainen hömpääpaska korkeatasoisten toimittajien tekemänä. Menköön prkl, nekin itse tuottamaan sitä sanomaansa, niin tekevät bloggarit ja elokuvan tekijätkin.

        Jos ihmisellä ei ole partneria, sen seksuaalinen vietti (hormonitoiminta) alkaa työntää sitten tyhjäkäyntiä. Hoitakoon homman, ilman julkisuutta, se on niin tyhmää sitä penkoa tai siitä valistaa. Marsiin voisi juuri näitä sukupuolettomia laittaa, koska siellä saa mellastaa, hintikka mukaa tekemään hupiohjelma, sopii varmaan enbuskellekin sama suunta.


      • Anonyymi
        Marsiin.uudet.asukkaat kirjoitti:

        Homous ei ole julkisuutta millään tavalla kaipaava, siihen on aivan turha syytää lähetysaikaa valtion televisiosta. Eikä missään oloissa saisi maksella tähdille hintaa ohjelmista, tehköön MTV, valtion tv pitää olla lakeihin ja ihan pakollisiin tietoa jakava, ei tuollainen hömpääpaska korkeatasoisten toimittajien tekemänä. Menköön prkl, nekin itse tuottamaan sitä sanomaansa, niin tekevät bloggarit ja elokuvan tekijätkin.

        Jos ihmisellä ei ole partneria, sen seksuaalinen vietti (hormonitoiminta) alkaa työntää sitten tyhjäkäyntiä. Hoitakoon homman, ilman julkisuutta, se on niin tyhmää sitä penkoa tai siitä valistaa. Marsiin voisi juuri näitä sukupuolettomia laittaa, koska siellä saa mellastaa, hintikka mukaa tekemään hupiohjelma, sopii varmaan enbuskellekin sama suunta.

        Homo homoilkoon, itsehän vastaa teoistaan, mutta mulla on täysi oikeus ja vapaus ajatella asioista niin kuin haluan ja elää sen mukaisesti. Lapsilleni eikä lastenlapsilleni esitelty eikä esitellä biologisia poikkeamia muka luonnollisena asiana, ja siihenkin minulla on kasvattajana sana sanottavana, vai eikö ole?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Homo homoilkoon, itsehän vastaa teoistaan, mutta mulla on täysi oikeus ja vapaus ajatella asioista niin kuin haluan ja elää sen mukaisesti. Lapsilleni eikä lastenlapsilleni esitelty eikä esitellä biologisia poikkeamia muka luonnollisena asiana, ja siihenkin minulla on kasvattajana sana sanottavana, vai eikö ole?

        Downin syndrooma on poikkeama, eikä mulla olisi otsaa väittää, että näin kuuluu olla. Ihmisarvoa en ole kieltämässä keneltäkään.


    • epänormaalia

      Yksinkertainen fakta: Homous on epänormaalia, kyse on jonkinasteisesta geneettisestä sairaudesta tms.

      • Onhan.se.outoa

        Kaiken maailman kuluttuuritutkimuksia tehdään isolla rahalla, eilen tv:stä tuli sellainen, vähän eriskummallinen, jossa yksi kielitutkija kertoi ja se oli kuvina esitetty. Homoudesta ei löydy "faktoreita" tai muuttujia tai jotain sen tapaista, mistä se syy tähän voisi tulla. Edellisen perusteella voisi ajatella, että onko joku aivokalvobakteerin tapainen, sikiöiässä aiheutunut bakteeritartunta alueelle, joissa viettitoimintaa ohjataan.

        Kun ei ole tutkimusta, ei sitä saa todistettua. Sähkö-/magneettivirta tai joku eksoottinen menetelmä voisi olla nyt vaikka kokeilemisen arvoinen.


      • GYJ87gi

        Faktat olisi nyt tärkeitä. Jos tätä ei saada faktoilla osoitettua eikä mitään muutakaan siihen viittaavaa fyysista eroa, on tosiaan outoa. Kyllä se pitäisi mun mielestä penkoa auki tämä salamyhkäisyys, eikö eroa muka näe kromosomeista tai mistään. Syytä on penkoa asia, koska sillä tyrannisoidaan pian synnyttäviä ja lisääntyviä ihmisiä. Se näkyy eu-päätösvallassa ja vallankäytössä, että tunteettomat, lapsettomat, ddr-maattomat, homot vetää suurella rahalla ihmisten kusetusohjelmaa.


      • vitunheterot

        Rakkaus on sairaus sitten myös.


      • kaalimaanpukki

        Rakkaus on rakkautta myös homojen kesken, ei kuulu foobikoille


      • Anonyymi

        Uskon, että taipumus erilaisiin asioihin on eri juttu kui että näin oli tarkoitus,


      • Anonyymi
        vitunheterot kirjoitti:

        Rakkaus on sairaus sitten myös.

        Homoissa naisellisuus on esillä viimeistään parin stoben jälkeen. Perseet pitkänään mennä kekkaloidaan ja pälätetään kuin naiset. Jonkunlainen hormonitoiminnan häiriö on kyllä kyseessä. Tykätkööt toisistaan jos niin hyvä, mutta tarvitseeko sitä erikoista pano haluaan toitottaa" kaivolta kirkolle". Se verran voisi olla hienotunteinen, että ymmärtää sen olevan vastenmielistä muiden mielestä.


    • TohtoriYrvoAlppö

      Sähköshokit ovat varteenotettava hoitomuoto homojen eheyttämiseksi, jo muutamalla hoitokerralla paatuneinkin homo saattaa unohtaa mieltymyksensä toisen miehen peräaukkoon ja sukupuolielimiin. Sähköshokit parantavat muitakin perverssioita kuin vain homouden, esimerkiksi monen vaseliiniliittolaisen kärsimään koprofiliaan se on ollut oiva hoitomuoto.

    • 34753473

      Kansan eetokselle tekisi hyvää, jos julkinen keskustelu nostettaisiin navan alapuolelta sen yläpuolelle, sukupuolisesta suuntautumisesta riippumatta. Jokainen osaa syödä, naida ja paskantaa. Eikö meillä ole aivot sitä varten, että niitä käytettäisiin johonkin kehittävään, eikä loputtomaan viettitoimintojen vatkaamiseen.

    • LoppuÄlämölöön

      Walesan ohje homoille on kohdallaan.

    • homofoobikot_pahimpia

      mitä toi aloittaja oikeen sekoilee?!?!
      Mitä ihmeen "homottamista", missä ,koska, kuka, miten???

      Minä en kyllä näe juuri missään..

      aloittajan pitäisi mennä juttelemaan lääkäriin tuosta ongelmasta
      Näet ja luulet olemattomia

      lisäksi homofobiaa pukkaa

    • liisawe

      Vaasan Oy:n lesboleivät boikottiin! En osta enään ko. yrityksen leipää, ellei pervojen arvojen ajaminen lopu.

    • PRS-problemReactSol
    • xcvvvvfds

      Aloittaja on täys pässi. On vain hyvä että homoista tulee tietoa. hieno asia on tuo tasa-arvo!!!

    • Kaekeaarvio

      Kait jos on itsekkin homo niin tykkää julistaa homouden ilosanomaa

      • Anonyymi

        Suuri osa homoista elää ihan rauhassa, ilman pridejä ja muuta uhriutumista. Ihan tavallista ja tasaarvoista ja onnellista parisuhdetta ilman jatkuvaa sukupuoli elämänsä mainostamista.


    • kohtuuttaa

      Homofoobikot pelkäävät itsessään olevaa taipumusta, heteron ei tarvitse noista jutuista välittää.

      • iisisti5

        näinpä


      • jptkhtmogt

        Homous on poikkeavuus eikä enemmistö tule olemaan koskaan homoja. Luonnossakin yleensä lisäännytään heteroseksistä. Harrastukset olkoot mitä ovat, kunhan eivät haittaa muita ja ei sitä ilosanomaa tarvitse käännytysmielessä joka paikassa julistaa.


      • DaffydThomaseja

        "ei sitä ilosanomaa tarvitse käännytysmielessä joka paikassa julistaa."

        Nimenomaan näin, yhtä ärsyttäviä kuin himohihhulit ovat nämä omassa erinomaisessa pervoudessaan rypevät ja sitä jokaisen naamalle joka paikassa työntävät.


      • dkfbgkgk
        jptkhtmogt kirjoitti:

        Homous on poikkeavuus eikä enemmistö tule olemaan koskaan homoja. Luonnossakin yleensä lisäännytään heteroseksistä. Harrastukset olkoot mitä ovat, kunhan eivät haittaa muita ja ei sitä ilosanomaa tarvitse käännytysmielessä joka paikassa julistaa.

        tietenkään enemmistö ei tule olemaan homoja. mutta homous on sikäli normaalia että heitä aina on ehkä 5% väestöstä. sä et vaan näe miten koko yhteiskunta on täynnä heterojuttuja. silti homoja on ja homoilla sukulaisia.ja kavereita ja työkavereita. homojen syrjintä on väärin. siksi hiukka homotietoa ei ole huono asia. homous ei tartu.


      • jjgjjtjeeje
        dkfbgkgk kirjoitti:

        tietenkään enemmistö ei tule olemaan homoja. mutta homous on sikäli normaalia että heitä aina on ehkä 5% väestöstä. sä et vaan näe miten koko yhteiskunta on täynnä heterojuttuja. silti homoja on ja homoilla sukulaisia.ja kavereita ja työkavereita. homojen syrjintä on väärin. siksi hiukka homotietoa ei ole huono asia. homous ei tartu.

        no enkö juuri sanonut, että enemmistö ei ole homoja eikä sitä homoutta tarvitse tyrkyttää. Onko se sitten syrjimistä? Ei ole.


      • HyökkäävätHomot
        dkfbgkgk kirjoitti:

        tietenkään enemmistö ei tule olemaan homoja. mutta homous on sikäli normaalia että heitä aina on ehkä 5% väestöstä. sä et vaan näe miten koko yhteiskunta on täynnä heterojuttuja. silti homoja on ja homoilla sukulaisia.ja kavereita ja työkavereita. homojen syrjintä on väärin. siksi hiukka homotietoa ei ole huono asia. homous ei tartu.

        Homoja koskevan tiedon jako on ok, mutta nyt on langettu raskaasti homostelun edustämiseen. Iljettävintä on nuorten rohkaisu homosteluun.

        Homostelun edistämiseen liittyy yleensä myös julkinen tai piiloinen hyökkäys normaaleita ihmisiä ja perheitä vastaan. Turhake teri niitti paljasti agendan hyökkäämällä imettävän äidin kimppuun sosiaalisessa mediassa.


      • HyökkäämätönHomo
        HyökkäävätHomot kirjoitti:

        Homoja koskevan tiedon jako on ok, mutta nyt on langettu raskaasti homostelun edustämiseen. Iljettävintä on nuorten rohkaisu homosteluun.

        Homostelun edistämiseen liittyy yleensä myös julkinen tai piiloinen hyökkäys normaaleita ihmisiä ja perheitä vastaan. Turhake teri niitti paljasti agendan hyökkäämällä imettävän äidin kimppuun sosiaalisessa mediassa.

        ota iisisti. aamulla kaikki näyttää paremmalta vaikka tämä onkin vuoden lyhin yö


    • Anonyymi

      Onko Yleisradiosta tullut Pride -liikkeen äänenkannattaja? Urheilu-uutisetkin täynnä sateenkaarijuttuja. Yhtään kriittistä tai edes epäilevää juttua pride-liikettä kohtaan ei ole julkaistu. Kaikki uutiset ovat pride-liikkeen ylistämistä.

    • Anonyymi

      hyviä pointteja. Kirkkoakin homotetaan niin että erosin siitä jäsenyydestä viimein

    • Anonyymi

      vastavoima tulee- älä huoli

    • Anonyymi

      Helsinki on lanseeraamassa niin kutsuttuja "homo pajoja" ensi vuonna. Ylä -asteille tulossa tällaisia turvallisia koppeja joissa voi purkaa ja kysellä sukupuolisuudestaan. (Tämä on fakta. Ystäväni kertoi joka on koulussa avustajana) aikoi itse irtisanoutua jos joutuu tekemisiin näiden koppien kanssa.
      Itse vedän lapseni pois koulusta . Pyrin laittamaan kristilliseen kouluun, mutta jos ei paikkoja, on kotiopetuksen piirissä ainoa vaihtoehto.

    • Anonyymi

      Homotus on levinnyt ison työnantajan agendaksi. Kohta siellä leimataan rikolliseksi, jos kannatat heteronormatiivisuutta. Älytön homoasia on otettu työhön mukaan, vaikka ei mitenkään liity työntekoon. Ketään ei syrjitä. Vain homoagendan asianajaja käyttäytyy ylimielisesti ja vahättelevästi eikä hoida edes välttämättömiä työtehtäviään. Näin laittomuus, valhe ja törkeys vain leviää.

    • Anonyymi

      Lesbous kiihtyy halutaan saastuttaa terveet perhearvot

    • Anonyymi

      Mediassa homoja ängetään vähän joka ohjelmaan. Homomiehet alkavat käyttäytyä typerästi, keikistelevät ja puhuvat oikein stereotypian mukaisesti. Miksi käytös on niin typerää? Pimeyden henkivalta?

    • Anonyymi

      Kukaan ei osta enää tuotteita, jos mainoksessa vain valkoihoisia heteroita

    • Anonyymi

      Juuri tällaista vastaan Putin ja Venäjä taistelevat

    • Anonyymi

      Nyt on aikoihin eletty; Keskellä Eurooppalaista suursotaa , käy hallituksemme keskustelua TRANSLAISTA.
      Mietin vakavasti , milloin tältä maalta lähtee Korkeimman siunaus?

      • Anonyymi

        Sehän lähti jo. Myrskyjä ja tulvia. Vilua ja nälkää. Pian ollaan sodassakin.


    • Anonyymi

      Tuo on jännä huomata kuinka ajattomia nämä kirjoitukset ovat. Sitä tarkoitan että jo 5-vuotta vanha ketju , mutta niin ajankohtainen. Yle ja muut valemediat toitottaa samaa homosaarnaa joka tuutusta. Suurin osa kansalaisista inhoaa tuota siirappista homo uutisointia.

    • Anonyymi

      ei pahalla mutta sekin on äärivasemmiston agenda

    • Anonyymi

      En tähän sinänsä puutu, mutta jos persua vituttaa on jotain tehty oikein.

    • Anonyymi

      Homous on uusi normaali.

    • Anonyymi

      ehkä jonkun toisen mielessä

    • Anonyymi

      Terve , vakaa ja Raamatun arvovallalle kuuliainen yhteiskunta lopettaisi niin kutsutun homottamisen mediassa laittomaksi ja määräisi asiasta tuntuvat sanktiot. Homous on Raamatun mukaankin synti ja ei sitä media miksikään voi muuttaa.
      Uskon vakaasti itse että tuolla asialla mediassa flirttailu johtaa osaltaan kansakuntaamme synnin ja yleisen rappion tielle. Kansamme on pikkuhiljaa vajoamassa yhä syvemmälle synnin ja petoksen verkkoihin. Mikä kummallisinta , osa päättäjistä on mukana tässä asiassa "tasa-arvon" nimissä. Eivät selvästi ymmärrä mikä on maan ja heidän itsensäkään etu.

      • Anonyymi

        Homous tarttuu jos emme tee näin!


    • Anonyymi

      Eikös nyt ole tulossa jokin tv jakso jossa transurheilija nostetaan jalustalle ja tilittää
      asioistaaan

    • Anonyymi

      on tulossa. pimeä taantumuksellinen irstas jakso

    • Anonyymi

      Ylellä alkoi jälleen jokin homotus sarja. Kuka tietää mikä se on? joku pervo sarja jossa transu urheilija kertoo elämästään

    • Anonyymi

      Ulkoministeriön lipussakaan ei ole pandaa vielä.

    • Anonyymi

      Ei ole vielä

    • Anonyymi

      Pride liput alas

    • Anonyymi

      Jos homoja on vain 3 %, niin kuin joku täällä ilmoittaa, niin miten ihmeessä saavat niin paljon jalansijaa ja valtaa joka alueella? Niitä on näyttelijöinä, muusikoina, toimittajina ja kaiken maailman taivaanrannan maalareina TV-ohjelmat täynnä.

    • Anonyymi

      Median liiallinen homottaminen käy homoja vastaan. Ennen olisin voinut palkata homon, enää en palkkaa.

      Homovitsit palanneet myös kaverpiiriin, on ne niin hauskoja

      • Anonyymi

        Entä homosexi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entä homosexi?

        Siis lihallisesti.


    • Anonyymi

      Haen venäjän kansalaisuutta kohta.

    • Anonyymi

      70-luvulla oli vain 1 julkihomo Monsieur Mosse

      Muut oli kaapissa

    • Anonyymi

      Muistakaa varoittaa pk seudun muslimiyhteisön aikuisia että ymmärtävät olla laittamatta lapsiaan noihin saastaisiin homotuskoppeihin. (Sateenkaaripajat) Heidän kuuluu saada oikeaa tietoa mistä mädätyksestä on kyse. Alan ajaetella siten että ehkä muslimit ovatkin ainoita lestadiolaisten lisäksi jotka ovat ymmärtäneet sen ettei valittu kehitys suunta ole muuta kuin pää edellä betoniseinään juoksemista.
      Edellämainituilla ryhmillä on toivoa vielä sillä eivät anna lapsiaan ja nuoriaan saastuttaa tuolla ajatuksella ja ideologialla. Muut uhoavat , mutta antavat lastensa mennä tuohon suonsilmäkkeeseen

    • Anonyymi

      Kyllä he ymmärtävät sen ilman valistustakin. Tiedostava yhteisö ei lapsiaan päästä mädätettäväksi kaiken maailman "olkaa homoja ja transuja" -ideologian piiriin. -Ja hyvä näin.

    • Anonyymi

      Onneksi homo on vieläkin lasten keskuudessa erittäin halventava sana.

    • Anonyymi

      Näin on

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Natsat!!!!
        Hähähähähä....


      • Anonyymi

        tuo oli erikoinen rinnastus!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Natsat!!!!
        Hähähähähä....

        Natsat?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Natsat?

        heh hehe


    • Anonyymi

      Hyviä ketjuja ja huomioita. Tuota ei voi olla enää 2023 näkemättä tuota vouhotusta

    • Anonyymi

      Kts edelliset ja vastaavat kirjoitukset

    • Anonyymi

      Tästäkin ketjusta poistettu 9 kirjoitusta. Kylläpä on arkoja aiheita.

    • Anonyymi

      HOMOTUS sekä transuilu JATKUU hyvin aktiivisena mm kanava nelosella , ohjelmassa Farmi.

    • Anonyymi

      Hyi htto

    • Anonyymi

      Tuo on sitä klassista homottamista. Onneksi kansa on hereillä.
      Koulumaailmassa huomattava osa tulee ottamaan lapsensa pois
      noista sateenkaari työpajoista.
      Kyselin mm maahanmuuttajilta niin eivät näytä päästävän lapsiaan noihin

    • Anonyymi

      Samaa tekee tuo Lesbottaminenkin joka päivä joku julkkis ilmoitautuu lesboksi.

    • Anonyymi

      Nythän näitä tuloksia niitetään mm Salon Halikossa. Siellä häärii jos minkälaisia lastenkiusaajia rehtorista lähtien

    • Anonyymi

      Eikö tuota rehtoria oikeasti saada kuriin?

    • Anonyymi

      Tietääkö kukaan onko rehtori saatu viralta? Kiusaajat kuriin

      • Anonyymi

        hyvä hyvä


    • Anonyymi

      ei suomen kaltaisessa saastuneessa maassa sitä akkaa viralta saada. samaa poppoota ovat kaikki viskaalit

      • Anonyymi

        juuri näin


    • Anonyymi

      Miten tähän on tultu? Onko poispääsyä

      • Anonyymi

        asutetaan meidät laatikoihin- helppo hallita


    • Anonyymi

      Äitymistä on monenlaista.

    • Anonyymi

      Ai kun olisin ollut paikalla,niin kyllä olisi hintti saanut isän kädestä. Olisi tehty homosta laskuvarjo hyppääjä avautumattomalla varjolla.

    • Anonyymi

      Juuri niin

      • Anonyymi

        pylväs


    • Anonyymi

      Mikäköhän ongelma aloittajalla on oman seksuaalisuutensa kanssa? Taitaa olla pedofiili tai eläinten hinkkari salassa.

    • Anonyymi

      ei ole ongelma aloittajalla eikä muilla -ongelma olet sinä joka suosit ja liputat yhtä väestöryhmää . Etkä näe roskaa silmässäsi?

    • Anonyymi

      Turha luulla että vastapuoli näkisi roskaa silmässään ; he haluavat muuttaa maailmaa sellaiseksi jossa nousevat muiden yläpuolelle. Heteromaailman yläpuolelle

      • Anonyymi

        kuun eka:)


    • Anonyymi

      Entäs Malka?

    • Anonyymi

      Yritä rauhoittua! Ei pidä olla noin vaikutuksille altis. Tavalliseen ihmiseen ei toisten sukupuolinen suuntautuminen vaikuta mitenkään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mikä ihmeen homolandia tästä Suomesta oikein on tullut?

    • Anonyymi

      Yle ja muu mediakenttä suoltaa tuota homottamista 24/7 . Eikös ole kumma jos porukka alkaa hiiltyä?

    • Anonyymi

      ja torit ja aukiot huutavat homouden ylistystä

    • Anonyymi

      On todella säälittävää, että mielipidevaikuttajat on niin homottotuneita ja instituutiot muuttuneet. Kirjoja kirjoitellaan, kuinka pillulla pääsee piireihin. Nuorisolle ihanteita; miten nuorisolle ryhtyy markkinoimaan itseääm ja myymään itsensä kun muitakin muukin kevytkenkäiset.
      Näin heitetään paskaa tuulettimeen.

    • Anonyymi

      "Kukaan meistä ei ole oikeassa eikä väärässä, sillä arvot eivät ole tosiasioita, vaan mielipiteitä": Jari Ehrnrooth
      Mielipiteistä on poissuljettu syyn ja seurauksen laki. Kaikki on sen lain alaisia ajattelusta ja asenteista lähtien, niin fyysisten kuin henkisten.
      Mielipidevaikuttajat ne vie maailmaa kuin litran mittaa. Kuten Saksassa 1930-40 nyt uutta maailmanjärjestystä. Sale Nato, - ihmistä robotteja eliitille.

      Annetaan väärä informaatio kansan itsenäisen ajattelun tuhoamiseksi, saatanallinen ase! Natsi aate!
      Homoineen ja abortteineen , natsiaatteineen, gangsteri luonne, kuten biologi Camping Richard Dawkins: syö ja tapa ettet tule tapetuksi, sosiaalidarwinismi moto.

    • Anonyymi

      homoutta tulisi yhä käsitellä sairautena. Ja sairauttahan parannetaan lääkkeillä nyky yhteiskunnssa

    • Anonyymi

      Miettikää omaa lastanne koulumaailmassa. Siellä heitä koitetaan aivopestä tähän "normaali homouteen". pimeää

    • Anonyymi

      Alkaako jo tehdä mieli?

    • Anonyymi

      ensin ihmiset ärsytetään aihetta pitämällä esillä ,sitten ihmetellään vasta deaktiota,

    • Anonyymi

      Tämä agenda on saanut alkunsa 80-luvulla Yhdysvalloissa. Siitä lähtien sitä on alettu rummuttamaan.

    • Anonyymi

      sairasta, niin sairasta

    • Anonyymi

      ...eikä loppua näy.

    • Anonyymi

      Toivottavasti lakiin tulee muutos, jossa kielletään homotuksen opetus kouluissa alaikäisille.

    • Anonyymi

      näinhän me toivomme kansakuntana. Homoudesta pitäisi tehdä rangaistavaa

      • Anonyymi

        Mikä kansakunta tollasta toivoo? Oletteko te peräkamareiden kylähullut muodostaneet oman kansakuntanne Suomen sisään?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä kansakunta tollasta toivoo? Oletteko te peräkamareiden kylähullut muodostaneet oman kansakuntanne Suomen sisään?

        Kyllä suomen tervejärkinen väestö , johon sinä et kuulu, muodostaa sen kansakunnan joka pitää homoutta rangaistavana, kuten se 70 luvun alkuun saakka aivan oikeutetusti oli, ja pitäisi edelleen olla.


    • Anonyymi

      Onko Espoossa vielä ehjiä pride homojen penkkejä. Ainakin hyvä että tunnistaa missä vuo istuu. On hyvä että heikäläiset erotetaan meistä heteroista . Mallia otettu selvästi natsi saksasta, eli homopenkit kääntyneet heitä itseään vastaan

    • Anonyymi

      Homoa on käytetty haukkumasanana vuosikymmenet? Sitäkö tarkoitit. Olen samaa mieltä. Toisten nimittely ei ole sivistynyttä.

      Homo-tai heteroseksuaali? Eikös se ole kunkin yksityisasia?

      Mitä ihmettä siitä kannat huolta? Kai nyt omat asiasi osaat hoitaa?

      • Anonyymi

        Eihän homon homoksi sanominen/nimittäminen mitään haukkumista tai pahantahtoista nimittelyä ole, vaan varsin oikea, suotava ja tervehenkinen nimitys seksuaalisesti poikkeavasta henkilöstä.
        Eikä se homous pelkkä yksityisasia ole, koska onhan kyse rikollisuudesta joka nykyisin valitettavasti luokitellaan sairaudeksi.
        Tuolle sairaudelle on onneksi olemassa eheytyshoito, joka pitäisi olla lakisääteinen pakko niin homoille kuin lesbollekin.


    • Anonyymi

      Voi olla yksityisasia. Mutta milläs selitätä että tuota pervoutta taipumusta julistetaan joka tuutista 24/7. Niin miten se yksityisasia juttu menikään.....

    • Anonyymi

      Trump pressaksi niin saadaan maailmaan terveitä arvoja.

    • Anonyymi

      SETA aivopesee Espoossa kirjastoissa nuoria. Ovat asettaneet näytille esitteitään ja sateenkaari lippujaan. Oli varoitusteksti että vahingoittaminen on rangaistavaa. Näin Entressen kirjastossa.

    • Anonyymi

      äitynyt jo tasolle joka ylittää ymmärryksen ja satuttaa

      • Anonyymi

        Sattuko sua pyllyyn?


    • Anonyymi

      samma här. ymmärrän sinua. Meillä alkanee yhdistystoiminta jolla ajetaan pride alas

    • Anonyymi

      Pride liikkeen marssi ei muuten varmasti kerännyt 100 000 marssijaa. Hyvin liioiteltu

    • Anonyymi

      Todellakin liioiteltu. eihän lutkia noin paljoa ole?

    • Anonyymi

      ei kai trollit liikkeellä -pitkästä aikaa

    • Anonyymi

      kyllä tuo homottaminen pitää saada loppumaan

      • Anonyymi

        ay-liitot siis


      • Anonyymi

        saa sen lopåpumaan kun lopettaa valemedioiden seuraamisen (yle /hs)


    • Anonyymi

      Kyllä se kuule saadaan vielä loppumaan. älä synkistele!

      • Anonyymi

        kun homonvihaajat viskataan alas katolta siis


    • Anonyymi

      Et siis voi välttyä kohtalolta?

    • Anonyymi

      voi ei !

    • Anonyymi

      Vain te kaappihomot näette homoja joka paikassa. Itsellä ei osu silmään kovinkaan usein mitään homoa. Kun en ole asiasta kiinnostunut enkä kiihottunut.

    • Anonyymi

      Onhan nämä vähän kiusallisia faktoja isänmaassamme. Että homottaminen on otettu oikein tavoitteeksi. sairaita aikoja elämme

    • Anonyymi

      pimeetä on ajan meno. Kuin Sodomassa. SETA huorat on päästetty tuhoamaan peruskoulut.

    • Anonyymi

      Juuri näin ajatellaan meilläkin päin

    • Anonyymi

      ja täällä.... Ei pakkohomotukselle/mainostamiselle!

    • Anonyymi

      Montakohan kymmentä homoaloitusta on kirjoitettu tällekin palstalle?

    • Anonyymi

      Ulkomailta nämä agendat tulee. Maailmaa kulisseissa hallitseva satanistinen pankkiirieliitti näitä agendoja kehittelee yhteiskunnan mädättämiseksi.

    • Anonyymi

      Julkisellakin paikalla nuollaan toisia

    • Anonyymi

      Pitää levittää saastaa kaikkialle

    • Anonyymi

      Kaikki Terveet perhearvot pitää hävittää

    • Anonyymi

      Äiti äityy

    • Anonyymi

      Millon nähdään taas ns homotusilta tv;ssä. Sairasta

    • Anonyymi

      Tuota homotuskampanjaahan media tekee jatkuvalla syötöllä. Mutta ei tunnu uppoavan, mitä nyt kanssapuheissa tulee aina ilmi

    • Anonyymi

      Mielenkiintoista; mitä enemmän olen tutustunut ihmisiin ja varoen kysellyt, sitä selvemmin on käynyt ilmi että inhoavat pride liikettä ja ylipäätään aatetta. Näyttää siltä että koko liike elääkin omassa kuplassaan.?

    • Anonyymi

      aloittajalle; on äitynyt alati pahemmaksi

    • Anonyymi

      Kuinkas ihmeessä mies voi pitää miestä söpömpänä kuin pehmeätä naista?

      • Anonyymi

        Tolla logiikalla kaikki naiset olis lesboja*hih*.


      • Anonyymi

        Nokun ressukka muilta ei saa kuin homoilta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nokun ressukka muilta ei saa kuin homoilta?

        Olette kumpikin samalla tasolla, koska sorrutte samoihin virheisiin.


    • Anonyymi

      Tosi kummastettavaa, ette nuori nainen enään maita urheille nuorukaisillemme. Itse olin nuoruudessani vähän saamaton neitokaisten suhteen. Mutta onneksi minulla oli vähän kaikenlaista taitoa tämän kitjoitelun suhteen. Ja nyt olen akateemisen taidemaalaamon läpikäyneen tyttären isä.

      • Anonyymi

        Älä valehtele. Vain opettaja mestari Hurstilla. Saattaa olla taideopiston käyneitä jälkeläisiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä valehtele. Vain opettaja mestari Hurstilla. Saattaa olla taideopiston käyneitä jälkeläisiä.

        Jotkut vain luulevat, että heidän omalla elämällään olisi jotain merkitystä jälkeläisiinsä. Voin kertoa. Ei ole.


      • Anonyymi

        Mitenkään kuin paita ja perse olla. Mutta annetaan kaikkien kukkien kukkia. Vai kuinka opettaja Hursti?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitenkään kuin paita ja perse olla. Mutta annetaan kaikkien kukkien kukkia. Vai kuinka opettaja Hursti?

        Hänkö on opettajasi? Valitse se, mikä sinulle henk.kohtaisesti sopii, älä matki muiden sanomisia, tai sinua voi verrata navetan lehmään ja matkijalintuun.


    • Anonyymi

      Nyt o huomattu, et monet leikkuuttaa sukupuolensa, ja katuu sitä sitten🤦🏻‍♀️

      • Anonyymi

        Eivät ole oppineet niistä, jotka ottaa tatuointeja, ja katuu niitä.
        Mitään sellaista tatuointia ei pitäisi ottaa, joka kertoo muuttuvasta asiasta.
        Ihmettelen miksi käydään käsiksi sellaiseen, jota voidaan nähdä, sukupuoli tai oma nahka.
        Jos ihmiset tietäisivät astrologiasta, ei varmaankaan mitään niistä historian hirmuhallitsijoista olisi voinut tulla, mitä on ollut, ja ihmisiä olisi paljon vähemmän.


    • Anonyymi

      Miettikää että seta on päästetty kouluihin aivopesemään lapsia.

      • Anonyymi

        Teet saman virheen kuin muutkin. Käsket jäädä miettimään, muttei tekemään mitään konkreettista, esim. muuttamaan pois maasta sinne, missä terve perinteinen perhe on kunnioitettu.


    • Anonyymi

      Vaatikaa että nuo paskiaiset otetaan koululaitoksilta pois. Heillä ei ole mitään mandaattia aivopestä lapsianne.
      Milloin nuo häiriköt poistetaan kaduilta?

      • Anonyymi

        Mikähän ei olisi nykyään "lapsen aivopesua"? Se alkaa lastentarhasta, ja jatkuu median avustamana.
        Mutta mikä se on vaatimaan lasten aivopesun lopettamista, joka pysyy samoissa puitteissa kuin suurin osa muusta kansasta? Onhan hänkin kuten muut.

        On todettu, että tietäjiä tulee Suomeen. Näytä minulle yksi. Asiat riippuvat siitä, mihin on kiinnostus, koska se vaatii hankkimaan tietoa.


    • Anonyymi

      Kas kas. täällä joku kirjoittaa aivan asiaakin :)

    • Anonyymi

      huh huh

    • Anonyymi

      valemedia toimiii. ja agenda täyttyy

    • Anonyymi

      homot jyrää mediassa, ja sille on syynsä. Kuuluvat kuitenkin selkeään vähemistöön, mutta ääni ja mekkala on hurja. tekevät itsensä todella todella säälittäviksi

      • Anonyymi

        Toki, koska heille on annettu oikeus tulla esiin. Mutta entä ne, joilla on luontainen tarve esim. puhdistuksiin tai tarve kannattaa sellaista maata, josta puhutaan kyseenalaisesti?
        Eikö jo elokuva Tanssii Susien Kanssa kertonut tarpeaksi selvästi? Olen lukenut tarpeaksi paljon USA:n historiasta ymmärtääkseni, että juuei mikään ei ole muuttunut. Ihmisiä yritetään nykyään pakottaa tasa-arvoideologiaan, mutta idiootinkin pitäisi tietää, ettei se ole mahdollista, koska rotu merkitsee eroavaisuutta, joka merkitsee paremmuutta, joka merkitsee valta-asemaa.


    • Anonyymi

      On turha ihmetellä mistä nuorten mielenterveysongelmat saa alkunsa.
      Syy on juuri tämä sukupuolisuus kouhotus kaikkine sukupuolineutraalisuuksinen,
      homotuksineen, lesbotuksineen.

    • Anonyymi

      Huomattava osa mielenterv jutuista johtuu juuri niin kuin totesit; Osa lapsista on aivan ymmällään tästä setalaisten homokeskustelusta

    • Anonyymi

      Eihän homot ole edes ihmisiä vaan pervoelukoita ja yhtä vaarallisia petoja kuin narkomaanit. Molemmat pitäisi ajaa pois tästä maasta voimakeinoin.

    • Anonyymi

      "Suomesta on tullut - omien sanojensaukaan - maailman homojen "paratiisi", jossa bonuksena saa ikuisen ja ilmaisen sosiaaliturvan."

      Eikö Suomen tulisikin olla paratiisi niin homoille kuin heteroillekin? Suomalainen sosiaaliturva on HUONO verrattuna moneen muuhun länsimaahan.

      Tietenkin teillä siellä Venäjällä asiat ovat huonommin, kuten ovat aina olleet. Se on omaa "viisauttanne".

      • Anonyymi

        " teillä siellä Venäjällä "

        Todista, että hän on sieltä.


    • Anonyymi

      NÄin on

    • Anonyymi

      Tuota homottamista pyritään koululaitoksissakin oikein kunnolla lisäämään; Helsingin alueella on ollut jo pitkään kokeilu jossa näitä lapsia ja muoria mädätetään SETA tätien oksettavalla propagandalla järjestämällä "sateenkaarityöpajoja" . Älkää päästäkö lapsia noihin tilaisuuksiin. Antakaa heille kasvurauha!

      • Anonyymi

        Sinun pitäisi mennä kansanparlamenttiin. Sellaisesta paikasta on ollut puhetta.


    • Anonyymi

      Ei sitä muualla ole kuin täällä s24-keskustelupalstalla joku pitää homottamista yllä. Eli tämän ketjun aloittaja. Fobioista voi parantua (eheytyä) ...kunhan kerroin.

    • Anonyymi

      haluan nimilistan kaikista pride marsseille osallistujista. miksikö? siksi että tilaisuuden ovat avoimia tilaisuuksia ja kuvia nettiin osallistujista kaivataan. Myöhemmin kun saamme poliittisen muutoksen , tullaan kuva arkistoa todella tarvitsemaan niin saamme todistusaineistoa näistä marssijoista. Heistä huomattava osa on syyllistynyt mm homo propagandan levittämiseen kouluissa (lapset , nuoret) ja ovat täten vangittava. Tällä hetkellä valitettavasti tilanne on se että näitä marssijoita suvaitaan ja palvotaan ,mutta tilanne voi muuttua piankin . Laittakaa siis kuvia julkisista arkistoista tänne ja muualle!

      • Anonyymi

        Miksi? Eikö energiaa ja ruokaa riitä kaikille? Ehkei aika ole vielä sopiva, mutta miksi pitäisi kelvottomien poistossa odottaa H-hetkeen, että sitten se on pakko, ja sitten on kiire?


    • Anonyymi

      Suomalaisia on about 5 milj., ehkä 6, jos otetaan huomioon ulkomailla asuvat, myös toisen kansalaisuuden saaneet, eli ei siis kovin paljoa.
      Ymmärtäisin homotus jutun, jos olisi tarkoitus vähentää porukkaa pohjolasta, koska tiedossa on sota ja nälänhätä, jotta liikaa uhreja ei tulisi. Mutta toisaalta maahan on ajettu afrikkalaisia yms. muualta, jota selitettiin ensin kansan sisäsiittoisuudella, ja sitten työvoiman tarpeella.

      Miten homotus asia siis selitetään? Se, mikä estää kansaa lisääntymästä tehokkaasti, on ikäänkuin juupas eipäs kiistan alla. Kukaan ei uskalla luoda perusteellista muutosta. Siksikö, koska jotta moniavioisuutta voitaisi luoda, pitäisi antaa ihmisille tieto näiden luonteesta, etteivät luodut klaanit hajoa?
      Miksi vain suurimmat superklaanit saavat hallita maailmaa? Ja jos ne sitä tekevät, mikseivät suorita kullan ja arvometallien etsintää kansan seassa? Miksi lahjakkailla ja jopa A luokkaan kuuluvilla ei ole mahdollisuutta nousta? Koska "tasa-arvo"ideologia? Päästänkö C luokasta eroon vasta sodan tultua?

    • Anonyymi

      Homoparit ovat säälittävä näky.

      • Anonyymi

        Olen ajatellut, että mielummin homo, kun tyyppi, joka ei osaa itse ajatella. Sorrut navetan lehmä taktiikkaan ja matkijalintukäytökseen. Tavallasi osaa puhua muutkin, kunhan saavat esimerkin jostain.


    • Anonyymi

      Vähän joka ohjelmaan ympätään homoja ja muita seksuaalisesti poikkeavia. Parempi, että tulee vähemmän katsottua tv:ta, eli ei juuri ollenkaan.

    • Anonyymi

      Hyviä pointteja ja jointteja puolin ja toisin. Homotus kampanjat kyllä näkyy ja tunnistan ne . todella sontaa

    • Anonyymi

      homottajat ylellä?

    • Anonyymi

      Tuolla paatoksella on selkeä tavoite; ärsyttää ja nostaa esille omaa homoutta kaikin keinoin. Lisäksi kertoo että homoja vaivaa homoudessaan jokin kun pitää jatkuvasti olla ikäänkuin kysymmässä "enks olekin ok vaikka olen homo" ?

    • Anonyymi

      Ota banaani, ja rauhotu!

    • Anonyymi

      olettepa tekin sitten viisas

    • Anonyymi

      kouluista tuo pölhö touhu pitää saada pois ja mahd. pian

    • Anonyymi

      Juuri näi non

    • Anonyymi00259

    • Anonyymi00260

    • Anonyymi00261

      Kävin tuossa hakemassa perhepizzan pizza hausista pohjois haagasta, kun lähdin himaan pizzan kanssa se yksi niistä kreikkalaisista ylväistä sanoi toiselle että tuossa tuo homomies menee.

      Siis mitä helvettiä,, en ole todellakaan homo, johtuneeko laihuudestani että saa olettaa ja pitää itsestääselvänä että tuo on"sellainen".

      Pitää kait alkaa huutelemaan takaisin vaikka se tyhmältä tuntuukin.

      Se on vaan nykyään niin että jos olet laiheliini sua pidetään pikkurillimiehenä, ei voi ymmärtää että jotkut vaan ei liho eikä saa massaa vaikka mitä söis.

    • Anonyymi00262

      Paholaisella on kiire tuhota yhteiskunta ja yksilöt. Homoilu, noituus ja huumeet kulkevat käsikädessä.

    • Anonyymi00263

      Boikotoikaa tota pizzeriaa, ei ole oikein ymmärretty että kellekään ei huudella perään tai keksitä oletuksia, tyhmät sutkautukset pitäisi ymmärtää olla sanomatta tai se voi kostautua jotenkin.

    Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      104
      1243
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      868
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe