Pakkoruotsi vai vähävaraisilta leikkaukset?

Perussuomalaiset pisti edelle pakkoruotsin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt pitää vain SAADA AIKAISEKSI. Tuskin Grahn-Laasonen (RKP) on voittamaton este, kun ei ole enää Stubbin (RKP) tukea. Suomen kansan valtaenemmistö on loukkaantunut ja ärsyyntynyt vitkuttelusta tässä asiassa.

Äänestä

Kyllä koulutuksestakin leikattiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pitkäpenni kirjoitti:

Perussuomalaiset pisti edelle pakkoruotsin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu