Berner: Kuinka kauan Sipilän täysi tuki riittää?

Tapaus Berner, jolla on pääministerin täysi tuki. Kuinka kauan se riittää? Riittääkö se ministeri Bernerin eläkeikään asti?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hänet olisi pitänyt siirtää ministerin pestistä kuten tehtiin Toivakallekin!

Äänestä

Sipilä ei pääse irti, koska salattu sopimus estää? Molempien pää putoaa samalla kertaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taaltapesee kirjoitti:

Tapaus Berner, jolla on pääministerin täysi tuki. Kuinka kauan se riittää? Riittääkö se ministeri Bernerin eläkeikään asti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu