Pihlajalinnan toimitusjohtajan rajut syytökset Teuvan kunnan DEMOKRAATTISESTI tekemää päätöstä kohtaan paljastavat tämän pörssiyhtiön todellisen luonteen. Tähän yhtiöön ken menee saa heittää hyvästit rahoilleen ja demokraattiselle päätöksenteolle! Missään nimessä Kauhajoen ei pidä liittyä yhtiön rahastuskoneeksi. Wirenin pelastusrengas kannattelee vain sen aikaan kun sopimukset papereissa.
Menettikö wiren pokerinaamansa nyt?
11
332
Vastaukset
- Alootus
oli järkevä, eihän pörssiyhtiö voi, eikä sen kannata tehdä hommia kuin voitto, siis eurot tavoitteenaan. Järkevät päättäjät hoitakoon homman niin, ettei veroparatiisikonnat vie meidän terveyteen budjetoituja rahuja.
- Eimukaan
Pihlajalinna sai huijattua alavuden, ähtärin ja kuortaneen mukaan. Hinnat nousseet, palvelu huonontunut,
Näiden suuryritysten johtajat pitäisi kaikki laittaa vankilaan.
- Verot...Panamaan
Liettualaiset kielettömät lääkärit ja ulkomaiset sairaanhoitajat miehittävät yksityiset lääkäriasemat.
Väki vaihtuu jatkuvasti , urakierto on mieletön.
- Kansalaisäänestys
kun saatas aikaseks niin nykyinen, ilman pörssimiesten elättämistä, toimiva systeemi olis vahvoilla ja yhteistyö naapurikuntien, mm Teuvan, kanssa jatkuis ja kehittyis. Pihlajalinnaan liittyminen heikentäis Teuvan ja Kauhajoen yhteistoimintamahdollisuuksia monessa asiassa.
- Andeksi---mitgä
Lääkäri vaihtuu yksityisellä jatkuvasti.
Saat kortoa aina uudelle sairaskeromuksesi, jota hän ei edes ymmärrä. - Epäälevä
Eikös teuvalaiset ole jo ilmoittanee aikas selvästi, etteivät halua kauhajokista yhteistyötä, ainakin se yksi pj, joka Kauhajoelta hakee toimeentulonsa ja eulta tuet!
- Missääs
yhteydessä tämä pj. on sanonut, ettei halua yhteistyötä. On kumminkin kehittänyt mullista sen verran ettei sitä lopetettu, kuten ilman häntä olis tapahtunut.
- Missä..leikkaukset
Missä yksityinen pelkkalinna röntgenkuvaa potilaansa.
Onko tulkit käytettävissä romanialaisille lääkäreille. - Yhteyttä
Eiköös se kuntauudistus-liitos osoittanut mielenkinnon yhteistyöhön. Ei huolinut kurikka mukaansa. Taitaa yhtyä ilimajoen kanssa, sitten tulis isoo yhteinen mulliklubi.
- Jarmulir
Mina olla huva eliainlakari pakistanin. Tula pian.laakarik pihlajalinaan. Kosketa naista kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896062KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3395387Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222717Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512625Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852871912Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051707- 1141591
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181553seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351423