Arvostusta rekkakuskeille

mielipiteeni

Heihin kohdistuu enemmän hyökkäyksiä kuin poliisiin.

He tekevät _vain_työtään_, mutta moni kurja ihminen käyttää heitä hyväkseen päättääkseen oman elämänsä.

Rekka on ihmiselle myös koti, johon kurjat päättävät tunkeutua väkivalloin. Harvoin kukaan ajaa tahallaan päin poliisiautoa.

Päivittäin on miljoonia rekkojen ohitustilanteita, jossa ympäristö vaarantaa rekkakuskin elämän miettimättä lainkaan, miltä se rekkakuskista mahtaa tuntua.

Jokaiselle rekkakuskille tulisi antaa urhoollisuusmitali siitä että hän jaksaa tehdä työtään - ja vaikka ei enää jaksaisikaan.

Ei voi rekkakuski hälyttää vartijaa apuun jokaisesta pikku äänenkorotuksesta kuten esim. pankinjohtaja voi. Puhumattakaan siitä, että rekkakuskit joutuvat päivittäin maanteillä tapon yrityksen kohteiksi.

2

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • diplomi.kätilöille

      Kätilö se vasta kova mimmi on, veri lentää ja lasta syntyy.

      Rekkakuskit myös telovat ihmisiä huomattavasti useammin, kuin poliisi.

      • mielipiteeni

        Pitääkö sinun rekkaa ohittaessasi kiilata rekan eteen? Aja reilusti ohi ennenkuin palaat ohituskaistalta. Onko kiire?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      105
      1109
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      61
      1072
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      830
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      144
      818
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      705
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      103
      601
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      89
      591
    8. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      53
      557
    9. 78
      551
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      528
    Aihe