Alkaa elämä voittaa Euroopassa.Englanti jätti uppoavan laivan ekana.Nyt tulee Suomi ja Väyrynen.Saadaan taas kauppa käymään Venäjän kanssa ja hyvinvointi palautettua Suomeen Natohulluuden jälkeen!
Vuorossa Suomi ja Väyrynen
24miinus25
585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Väyrynen johdattaa meidät ulos EU-ikeestä. Paavo on valittu johtamaan tätä kunniapolkua kohti takaisin valoa ja itsenäisyyttä.
Väyryselle on annettu armolahja johtamaan meidät pois pahasta EU:sta.
WE ´RE OUT
miljoonan äänen enemmistöllä
https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2016/06/nintchdbpict000247045137.jpg?w=960
Brysselin matuja terroristeja ja sossuasiakkaita levittävät ja rahoja ahnehtivat kahleet on katkaistu
Englannissa, demokratian ja parlamentarismin kotimaassa
RANSKA ON KIVIRIIPPA JOKA VETÄÄ EU:N TALOUDEN POHJAAN JA ITALIA ON KORRUPTIOPESÄ JOKA ELÄÄ HARMAALLA TALOUDELLA
NÄISTÄ Brysselin jättäneet englantilaiset eivät enää välitä
MEILLÄKIN ON VAIHTOEHTO 2019 VAALEISSA
KANSALAISPUOLUE
http://kansalaispuolue.fi/
http://mvlehti.net/2016/05/20/paavo-vayrynen-tasmentaa-kansalaispuolueen-tavoitteita/
VÄYRYNEN VASTUSTAA myös MATUTUSPOLITIIKKAA JA SANOO ALLA, ETTÄ MATUPOLITIIKAN PITÄÄ OLLA ISÄNMAALLISTA JA ETTÄ KESKUSTAN MATUPOLITIIKKA ON LIBERAALIA VÄÄRÄÄ POLITIKKAA kansaa vastaan
Väyrynen nuolee Venäjää ja haluaa enemmän tukea viljelijöille!
Totuuden edessä kenenkään ei tarvitse myydä sieluaan. Siinä toimii sopimus aina valon puolen kanssa, eikä pimeyden. Jos lupaat palvella vain totuutta (valoa), niin tulet saamaan tuolta puolelta siihen tarvittavasti taustatukea.
Jos nyt puhutaan totta, niin tässä taistelussa sananvapautta vastaan käydään nyt matsia pimeyden ja valon tahojen välillä. Pimeyden voimia edustavat tahot ovat aina pyrkineet poliitiikassa orjuuttamaan, alistamaan sekä mielivaltaisesti kontrolloimaan muita.
Internet sensuuri ei palvele ketään muuta kuin vain eliitin hallitsemia langenneita pimeyden voimia, oli se sitten vapaamuurarien jumala saatana tai mikä tahansa muu manalan kätyri
EU on tehnyt suuria virheitä mm. ottamalla mukaan lukuisia maita, joiden talous on kuralla, se ei ole pitänyt huolta ulkorajoistaan, pikkumaiset säännökset ja paperisota ärsyttävät kaikkia ja sallimalla elintasopakolaisten virrata yli maanosan. Ja me kaikki maksamme näistä virheistä.
Yksi vaikuttaja on ollut Olli Rehn, https://fi.wikipedia.org/wiki/Olli_Rehn. Jos hän on yrittänyt vastustaa asioita, osoittaa, miten helppo pienten maiden yli on kävellä asioista päätettäessä.