FEXIT... SUOMI ULOS EU:STA !!!!

FINLAND EXIT EU:STA JA HETI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Suomi, ruotsi, hollanti, belgia, saksa, ym.. ym.. KAIKKI ulos eu:sta, ja HETI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Kannatetaan.

Äänestä

Puolto täältä, mutta nimeksi tietenkin naseva FIXIT!

Äänestä

Nyt eletään vaarallisia aikoja, eu-fanaatikot ovat sen verran hulluja, että tekaisevat vaikka sodan aikaiseksi saavuttaakseen kuvitellut tavoitteensa. Joka sorkalle jäät hattuun ja ei ensimmäisiinkään provoihin mukaan.

Äänestä

Oletko tyhmä vai ruplatrolli? Moskovan asialla ei voisi enää selvemmin olla.

Äänestä

Fixit, kyllä!

Äänestä

Ei kun nyt vaan entistää tiiviimöi unuioni.

Hyvä että britit lähtivät rasittamasta eun taloutta

Äänestä

Jos näitä SUURVALTOJEN luonnollisesta valtionitsekkyydestä johtuvia raudankovia tosiasioita ei suomalainen halua tai uskalla tunnustaa roikumme uppoavassa EU.. hamaan tappiin asti.. EU:han perustettiin vain suurvaltojen ylikansallisten jättiyrityksiä varten.... ja jossa pienelle ihmiselle ei annettu edes statistin osaa........ Venäjän pelko ja vallanpitäjien valheet aiheutti ja ratkaisi Suomen EU-kansanäänestyksen. kansalle ei jätetty vaihtoehtoja... Oli vain Vallan Puolue = puoluevallan, virkavallan ja rahan kolmiyhteys....

Suomen valtaeliitti möi maansa EU.lle ja itsenäisyytemme vähemmästä kuin 3 hopearahasta---- pelkästään surkeiden henkilökohtaisten etujensa takia... Nämä ahot,lipposet,suomiset,haavistot ansaitsevat vain kansan syvän halveksunnan !

Äänestä

hallitus pois kesäLOMILTA taas löhöilemästä ja kansanäänestys suomalaisille heti.. finexit!

Äänestä

yli 20v eu sontaa nielleenä, voi mennä hiukan aikaa, ennen ku klanttu selvii.. FINEXIT HETI! tai ainakin hallituksen tullessa lomilta, eli menee vissiin vuoden loppuun. :P

Äänestä

Eu-runkut vetäisivät jo Impivaara-kortin. Valikoimaa tulee olemaan myös putinin syy ja näköjään Suomi halua apysyä loppuun asti (eli tila, jossa Suomea ei enää edes ole). Demokratia on vieras ajatus eu:n kannattajille. Naurettavaa märinää kun ei edes vaivauduta ajattelemaan, miten hyvä vaihtoehto Suomen halittu eu-ero olisi.

Äänestä

Markka takaisin

Äänestä
  • markka takasin = EMP-pankkki pois vallasta, ja suomi määrää itse mitä tekee!

    Äänestä

Siis Impivaarakin on eu-fanaatikkojen muotoilema kuvitteellinen käsite. Sillä ei ole ollut paljoakaan tekoa todellisuudenkanssa alustakaan alkaen. Nyt iskee joku toimittaja heti Impivaaralla päähän. Täysin taidottomia idiootteja toimittajat,kun eivät kykene muuhun kuin propagandaa, ajatusten ohjailuun, kertovat, opettavat meille huonommille, miten asiat oikein ovat. Palottelua, uhkailua, demonisointia, omia veistelyjä. --- Samalla tuokin antaa viestiä, että jos eu hajoaa, siltikin Suomen pitää vana ottaa kaikki maailmanmiljoonat köyhät tänne hoitoon, kyllä meillä on rahaa ja velaksi saa lisää.

Äänestä

,,1 käteinenkin joutuu luopumaan 25000e/kk liksasta muine etuineen ja eu bunkkeri junkkerin tiristä komission vessassa,, eu:n hajotessa. hahahahahaaaaahaa

Äänestä

Älkääpäs nyt....hys...hys....
Kaksi ministerinpalkkaa on mukava juttu....

Miksi muuten sukunimi on ruotsalainen?

Äänestä

exit-finn ..........EU.ssa rämpivän suomalaiselta poliittiselta eliitiltä puuttuu rohkeus vastata ITSE omista asioistaan ja selvitä armottomassa kilpailussa luottaen omaan työhön, osaamiseensa, päättäväisyyteen ja itsekuriin ! Unohtunut on amiraali Augustin Ehrenvärdin ohje Viaporin kuninkaanportin päällä suomeki :" Jälkimaailma ; seiso tässä omalla pohjallasi, äläkkä luota vieraan apuun ! "

Äänestä

samaa mieltä kaiken aikaa joka hetki......................

Äänestä

vituttaa nää sipinä-sipilät ja muu eu rosvosakki.

Äänestä

FIX IT = korja se!!

Äänestä

ei onnistu , soomesa liikaa -nen savolaisia , selkäänpuukottajia , tuntomerkit , vaalea pää , jokeltava puhetyyli , silmät kiiluu , puhetta riittää , lompsa tyhjä.

fakeit.

Äänestä

mähö nen , kähö nen , pöhö nen , pähö nen , ympinai nen , kokonai nen , ,puolinai nen , lautai nen.......

Äänestä

Ryssä huutaa Suomea ulos EU:sta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


fakin_eeuuu kirjoitti:

FINLAND EXIT EU:STA JA HETI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu