EU:sta suurimman hyödyn lienee saanut natomaat Saksa ja naton omia agendojaan varten perustanut USA.
Britannian Kansan KYLLÄ ITSENÄISYYDELLE, oli odotettu pelinavaus ja jatko sujuukin jo sitten myötä tuulessa myös EU:n marginaalisille vähemmistökansoille kuten Kreikka ja Suomi.
Britannian Kansan KYLLÄ ITSENÄISYYDELLE, oli odotettu pelinavaus ja jatko sujuukin jo sitten myötä tuulessa myös EU:n marginaalisille vähemmistökansoille kuten Kreikka ja Suomi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos ja kun britit pärjäävät tulevaisuudessa entistä paremmin, tulee todistetuksi myös se, että EU:ta on pidetty kasassa pelkästään pelottelulla. Nyt tulee tarkoin punnituksi medioiden, analyytikkojen ja monen poliitikon uskottavuus koko EU:sta puhumattakaan. Heidän kannaltaan melkein myötätunnosta toivoisi, että ko. saarivaltio vähintään hukkuisi mereen tai muuten katoaisi maailmankartalta. Muutoin näistä propagandisteista ei kyllä paljoa jää jäljelle.
Melkoisen aikapommin ovat itseensä vyöttäneet EU:n puolesta.
Kiinitti huomiota tuo avaajan väite, että Naton olisi muka perustanut USA, omia agendojaan varten!
Nato perustettiin 1949, sen jälkeen kun venäläiset olivat pettäneet muut liittoutuneet maat (ranskalaiset,amerikkalaiset ja britit) sekaantumalla Tsekkoslovakiassa maan sisäisiin asioihin, vaikka liittoutuneet olivat nimenomaan sopineet, ettei "vapauttajat" puutu vapauttamiensa kansojen politiikkaan ja sisäisiin asioihin vaan antavat niiden vapaasti valita järjestelmänsä ja päättää asiansa.
Natoa perustamassa oli lisäksi kolme Pohjoismaata (Norja,Islanti ja Tanska), kun nämä maat olivat joutuneet miehitetyiksi Moskovassa 23.08.1939 venäläisten ja saksalaisten välille sovitun Molotov&Ribbentrop sopimuksen ja sen lisäpöytäkirjan etupiirisopimuksen mukaisesti ja perusteella.
Naton perustamisessa oli mukana myös USA, mutta Eurooppalaiset kansat ja valtiot perustivat Naton nimenomaan omia agendojaan varten, kun venäläiset olivat yrittäneet Berliinin kriisin yhteydessä jatkaa valloituksiaan länteen, tehdyistä sopimuksista piittaamatta.
Uutisvideo, jossa on mahtavat kommentit, kannattaa käydä lukemassa.
"Merkel and Hollande 'deeply regret' Britain's vote to leave the EU
euronews (in English)
Julkaistu 24.6.2016
https://www.youtube.com/watch?v=pCUFIQNjl3o
DDDD 2 päivää sitten
Don't worry, Angela, the UK is calm and composed. You just start counting backwards from 27. There is no such thing as European unification - only de facto control by Germany.
[=Älä huoli, Angela, UK on rauhallinen ja hätäilemätön. Sinä voit vain alkaa laskea taaksepäin 27:stä. Ei ole olemassa sellaista asiaa kuin Euroopan yhtenäistyminen - vain de facto Saksan harjoittama valvonta.]
HHVVCXX 21 tuntia sitten
Well said"
[= Hyvin sanottu]
Merkel and Hollande 'deeply regret' Britain's vote to leave the EU
euronews (in English)
Julkaistu 24.6.2016
https://www.youtube.com/watch?v=pCUFIQNjl3o
Tässä vielä yksi:
"KKK: 1 päivä sitten
Sad day for all - warning bells for the EU - once Germany started to dictate to Greece we started to see a side of Europe we have seen twice before in the last century - greater union it seems is just domination by other means"
[= KKK: 1 päivä sitten
Surullinen päivä kaikille - varoituskellot EU:lle - kerran Saksa alkoi sanella Kreikkaa kohti, me aloimme nähdä sellaisen puolen Euroopasta, jonka olemme nähneet kahdesti ennen viime vuosisadalla - suurempi liitto näyttää vain ylivallalta muilla keinoilla.]
Eivät Eurooppalaiset Natomaat olisi hyökänneet Libyaan jolleivat jenkit olisi höynäyttäneet tekemään niin. Hyökkäyksen hinta on ollut kova Euroopalle, se maksaa vielä satoja ja taas satoja miljardeja euroja Eurooppaan tulevien pakolaisten muodossa. Esimerkiksi virolaiset paskiaiset olivat kyllä hyökkäämässä Libyaan mutta pakolaiset eivät kiinnosta pätkääkään noita vitun viheliäisiä rottia, maksattavat tekonsa muilla.