Terveisiä Jerusalemista
3.6.2016 Timo Soini
" Tein hyödyllisen vierailun Palestiinaan. Sain hyvän vastaanoton joka paikassa. Tilanne on vaikea, eikä luottamusta juuri ole. Toivoa on kuitenkin aina.
Palestiinalaisten presidentti Mahmud Abbas oli rakentava ja yhteistyöhaluinen. Jokaisella on oikeus ihmisoikeuksiin ja turvaan.
Vierailin lastensairaalassa ja puhuin jalkapallosta palestiinalaisten poikien kanssa.
Yhteistyö tuo rauhaa ja luottamusta. Uskon sopuun"
Ja huomasitteko?
HETI kun Soini lupasi jatkaa Suomen tukea Palestiinalle, syntyi yhteiskuntasopimus, pörssikurssien nousu ja uutiset talouden elpymisestä!
HYVÄ!
Ulkoministeri Soini Palestiinassa! HYVÄ!
3
91
Vastaukset 3
Kävi myös Israelissa. HYVÄ!!!
Soini on sanonut ettei kahta valtiota voida perustaa jos Israelin turvallisuus vaarantuu. HYVÄ!!!- Deronda
Takkia on jälleen kerran käännetty vauhdikkaasti.
Olet kunnostautunut erityisesti Soinin ja hänen puolueensa arvostelijana. Soini puhuu yhteistyöstä, rauhasta, sovusta ja luottamuksesta. Mikset myös sinä voisi olla samaa mieltä?
Soinin mukaan Abbas on yhteistyökykyinen. Kun palestiinalaisten edelliset vaalit pidetiin, niin kerroit kannattavasi Hamasia, koska se voitti vaalit. Tässäkin kohtaa ole eri puolella. Valitset aina kaikkein sotaisimmat vaihtoehdot.
Palestiinalaisille on annettu tukea jo vaikka miten kauan. Osaat varmaan selittää, miksi Suomen kansantalous on ollut jumissa ennätyksellisen pitkän aikaa, vaikka rahaa on ohjattu palestiinalaisalueille.
Kuten nimimerkki Ateisti45 aikonaan totesi, niin sinusta ei koskaan tiedä, mikä persoonallisuus ottaa vallan. Välillä hurskastelet olevasi rauhan kannalla, mutta käytännössä olet täysin eri mieltä. - vm41
Soini alkaa jälleen julkisen median palstoilla "peseen kasvojaan" mielistelevillä, mitäänsanomattomilla tarinoillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1411563- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69946Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi296820- 68743
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37629
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7591- 60587
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33571
