Timo Soini: Takkini pyörii
Maisterisherra
10138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mitä nään ?
Rehellisen, huumoritajuisen, kärsivällisen, sanoistaan kiinni pitävän, huonosti voivien ihmisten auttajan.
HAHAHAHAAHA...Soini Persut Takinkääntäjät PerusPetturit
https://www.youtube.com/watch?v=osCvhEjFHBc&index=2&list=PLmb1Thl8L0Nhod3q2JbP7oETiSXKOIJlB
Takiaispallukka selittelee, että hänen elämäntapansa kuluttavuus johtuu ns. työtehtävistä. Kyseessä on tyypillinen persereikäpuoluelainen emävale.
Pallukka on hoitanut - osin ilmeisesti kyvyttömyydestään johtuen - ulkoministerin hommia alusta alkaen huolimattomasti ja "vasemmalla kädellä". Pallukan avustajat ja UM:n virkamiehet suojelevat esimiestään, eivätkä kerro, onko hän ylipäänsä työpaikallaan Merikasarmilla.
Puoluejohtajan hommatkin pallukka on heivannut muille, joten sielläkään ei paljon rasitusta synny.
Eli kuluttavuus on on pallukan omista elämäntavoista johtuvaa. Sairaalloinen ylipaino, ylensyönti ja -juonti sekä liikkumattomuus aiheuttavat varmasti raskaan olon.
saa vielä palautteet nökkapökkää.
Tässä Isä Timo lähettää konjakkipieruterveiset rahoittajilleen, eli köyhille.
http://www.tamperelainen.fi/sites/default/files/styles/article/public/doris/processed/images/22894472.jpg?itok=gYn0d1KL
Sammakon näköne
Heil
Heil
Heh
Tpasi