Juhannuksen liputuksesta hieman juttua.

Joo999

Taloyhtiössämme liputuksen hoitaa Messukylän Kiinteistöhuolto Oy. Tänään 25.6.2016 soitin kyseiseen paikkaan koska lippu oli laskettu n. klo 16.30. Lippu pitäisi laskea vasta klo 21.00 Juhannuspäivänä. Sanoivat että on niin paljon paikkoja kierrettävänä että siksi hakivat näin aikaisin. Eikö tämä kuulosta häpäisyltä?

4

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SANNIvaan03

      Törkeetä toimintaa! Tee valitus niistä!

    • Kuvottavaako

      Eihän siinä lippua mitenkään väärin kohdeltu . Häpäisy on jotain aivan muuta joten aloittajan on syytä pitää mölinät mahassaan .

    • Bambuuuu

      Juhannuksen liputus alkaa juhannusaattona kello 18.00 ja päättyy VASTA juhannuspäivänä kello 21.00. Väärin on toimittu! kuvottaaki nimimerkki ei ymmärrä mitään.

    • Donaldzz

      Nimimerkille kuvottavaako : Kukaan ei ole puhunut lipun häpäisystä. Ymmärrätkö lukemasi? Häpäisy on tapahtunut laskettaessa lippu liian aikaisin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe