Jos ei prosentti palkankorotuksia, ei tässä

kilpailutilanteissa oltais, eikä miljari neuvotteluja ja lahjuksia tarvittais.

Maatalous tukiaisetkin nosti hintoja, kun kerska sellaista pitää esittää, menisivät jenkkeihin nöyryysoppiin ?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuka väittikään, että työnantajat vaati prosentti korotuksia ?
Nyt ollaan sitten suossa, korvia myöten ja kenenvika ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

kilpailutilanteissa oltais, eikä miljari neuvotteluja ja lahjuksia tarvittais.

Maatalous tukiaisetkin nosti hintoja, kun kerska sellaista pitää esittää, menisivät jenkkeihin nöyryysoppiin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu